reklama

Na Peknom poli stojí takmer 130 domov, celkovo ich v zóne na okraji Kopánky môže byť až 450

Predložené zadanie urbanistickej štúdie Pekné pole označenej rímskou číslicou VI schválili mestskí poslanci na utorkovej schôdzi.

O schválenie štúdie požiadala spoločnosť zastupujúca vlastníkov pozemkov, na ktorých vyrastie v rámci tejto etapy na ploche dva hektáre 26 rodinných domov a obslužné komunikácie.

V lokalite IBV Pekné pole na severozápadnom okraji Kopánky pribudlo v ostatných rokoch asi 125 nových domov. Celková kapacita IBV je v zmysle územného plánu navrhnutá na 450 domov.

V rámci doteraz schválených urbanistických štúdií je pripravených ďalších 105 pozemkov. Teraz k nim pribudlo ďalších dvadsaťšesť parciel.

pekne-pole6
Umiestnenie šiestej etapy v rámci celej zóny Pekné pole

Hlavným cieľom Urbanistickej štúdie Pekné pole VI je návrh zástavby formou rodinných domov dnes nezastavaného územia vo väzbe na predĺžený koridor, ktorým je ulica J. Hlúbika. Vytvoria sa tak podmienky pre vznik novej ulice pre súvislú zástavbu v zmysle platného ÚPN mesta Trnava.

Návrh Urbanistickej štúdie Trnava IBV Pekné pole VI navrhuje základné funkčno-priestorové usporiadanie, vymedzí obytnú zónu a jej priestorové prepojenie na okolité urbanizované územie i priľahlé rozvojové plochy, vymedzí nové verejné priestory v obytnej zóne pre vybudovanie mestských obslužných komunikácií a prístupových komunikácií k jednotlivým objektom, ako aj jednotlivých sietí technickej infraštruktúry vrátane prípojok k jednotlivým objektom a stanovuje koncepciu pre napojenie obytnej zóny a jednotlivých blokov rodinných domov v nej na inžinierske siete.

Zóna Pekné pole VI pozostáva z jednej ulice, súbežnej s Ustianskou ulicou.

Riešenie urbanistickej štúdie predpokladá, že po vybudovaní obytnej zóny v danej lokalite vznikne zástavba maximálne 26 samostatne stojacich rodinných domov. Z týchto dôvodov možno očakávať, že na riešenom území bude bývať celkom približne 100 obyvateľov.

Obytná zóna – riešené územie je určené výhradne pre potreby bývania v samostatne stojacich rodinných domoch s vylúčením intenzívnej zástavby formou radovej zástavby. Počet pozemkov je možné znížiť zlúčením dvoch alebo viacerých pozemkov, nebude však prípustné zvýšiť počet pozemkov ich ďalším delením.

Veľkosť novovzniknutých pozemkov pre samostatne stojace rodinné domy nesmie byť menšia ako 400 metrov štvorcových.

Z celkovej plochy približne 20-tisíc metrov štvorcových budú tvoriť parcely viac ako 13-tisíc m2, komunikácie 5-tisíc metrov, na plochách takmer dvetisíc metrov štvorcových bude podľa schválenej urbanistickej štúdie verejná, izolačná a alejová zeleň.

pekne-pole6-1

Návrh riešenia IBV Pekné pole VI

Ulož ako PDF
Napísal 20. februára 2015 8:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Peknom poli stojí takmer 130 domov, celkovo ich v zóne na okraji Kopánky môže byť až 450”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.