reklama

V obytnej zóne Rybník môže vzniknúť 140 nových rodinných domov

V pripravovanom projekte Obytná zóna (OZ) Rybník môže v budúcnosti vyrásť približne 140 nových rodinných domov a niekoľko menších bytoviek.

Predložený návrh urbanistickej štúdie novej obytnej zóny situovanej popri Cukrovej ulici budú po uskutočnení predpísaných procesov schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva.

Rozloha OZ Rybník má dosiahnuť plochu viac ako 180-tisíc metrov štvorcových, takmer pätinu majú tvoriť plochy parkov a verejnej zelene s rozlohou vyše 33-tisíc metrov štvorcových.

rybnik-alt-a
rybnik-alt-b
Hore alternatívny návrh A, dolu návrh B. Pre zväčšenie kliknite na obrázky

V návrhu sa uvažuje s použitím vzrastlého materiálu, aby sa minimalizovala doba, kým zeleň začne plniť svoje estetické a biologické funkcie,” konkretizuje urbanistická štúdia.

Najväčší podiel verejnej zelene bude na západnom okraji obytnej zóny, stromová alej vznikne aj popri Cukrovej ulici.

Hlavný dopravný vstup do OZ Rybník bude riešený novou kruhovou križovatkou. Predpokladá sa, že v budúcnosti by v lokalite Rybník mohli bývať 500 až 700 ľudí.

Návrh urbanistickej štúdie je vypracovaný v dvoch alternatívach.

Kým prvej počíta s vybudovaním celkovo 139 rodinných domov, alternatíva B je navrhnutá na 122 rodinných domov a 112 bytov v nízkopodlažných obytných domoch.

Verejné prerokovanie zámeru sa uskutoční vo štvrtok 14. marca o 10. hodine v konferenčnej sále trnavskej radnice.

Ulož ako PDF
Napísal 12. marca 2013 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

9 komentárov pre “V obytnej zóne Rybník môže vzniknúť 140 nových rodinných domov”

 1. 1
  pracujúci says:

  dúfam to zase predajú nejakému developerovi a ten bude predávať pozermky za šialené ceny…..

  • 1.1
   kolektor says:

   je tam viac vlastníkov a niektoré realitky už pozemky predávajú ako “výbornú investičnú príležitosť” bez sietí a pozemkov

  • 1.2
   Andrej says:

   investuj ty, kup pozemok, sprav cesty, vodu, plyn, elektriku, kanalizacie, investuj do reklamy a predaj to za 5€/ m2….osobne si to od teba pridem kupit….a prihodim este nejake euro na kavu, nech nie si skodny

   • 1.2.1
    kolektor says:

    píšem o tom, že nemenovaná realitky to už predáva za 75 eur za meter bez sietí a cesty ako výbornú investičnú príležitosť a ten čo to kúpi a investuje do sietí a cesty si má právo vypýtať potom koľko aby sa mu to oplatilo ty mudrlant!!!

 2. 2
  pedro says:

  nejak vela stromov tam je nakreslenych az sa mi to nezda :)

  • 2.1
   vlaDyka says:

   …to sú len značky a nie konkrétne kusy ;) Trochu neverím tomu, že budú na vnútorných komunikáciách – veď to bude kolidovať s trasami sietí, ale prečo nie… Gro zelene bude aj tak na jednotlivých parcelách ;) Skôr je “zaujímavé”, prečo nevyužili tú existujúcu prieluku na Hajdóczyho na priame napojenie dopravného ťahu od ul. P. Mudroňa !? Ostatné “investičné aktivity” sú už len vecou …dopytu. Ale tí, čo bývajú na Hajdóczyho, by o kvalite bývania v lokalite iste vedeli rozprávať….

   • 2.1.1
    jaja says:

    “Ale tí, čo bývajú na Hajdóczyho, by o kvalite bývania v lokalite iste vedeli rozprávať….” – myslis to ironicky? Co je zle na byvani v tejto lokalite?

    • 2.1.1.1
     Fredy says:

     Okrem iného,tá lokalita sa volá historicky RYBNÍK, prečo asi ?
     Mám dojem,že príprava výstavby bola pozastavená
     pre divný hydrogeologický posudok, ktorý si sám
     sebe odporoval.
     A ešte vraj tam má byť nejaká záťaž z dlhodobej prevádzky cukrovaru.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.