reklama

V obytnej zóne Rybník môže vzniknúť 140 nových rodinných domov

V pripravovanom projekte Obytná zóna (OZ) Rybník môže v budúcnosti vyrásť približne 140 nových rodinných domov a niekoľko menších bytoviek.

Predložený návrh urbanistickej štúdie novej obytnej zóny situovanej popri Cukrovej ulici budú po uskutočnení predpísaných procesov schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva.

Rozloha OZ Rybník má dosiahnuť plochu viac ako 180-tisíc metrov štvorcových, takmer pätinu majú tvoriť plochy parkov a verejnej zelene s rozlohou vyše 33-tisíc metrov štvorcových.

rybnik-alt-a
rybnik-alt-b
Hore alternatívny návrh A, dolu návrh B. Pre zväčšenie kliknite na obrázky

V návrhu sa uvažuje s použitím vzrastlého materiálu, aby sa minimalizovala doba, kým zeleň začne plniť svoje estetické a biologické funkcie,“ konkretizuje urbanistická štúdia.

Najväčší podiel verejnej zelene bude na západnom okraji obytnej zóny, stromová alej vznikne aj popri Cukrovej ulici.

Hlavný dopravný vstup do OZ Rybník bude riešený novou kruhovou križovatkou. Predpokladá sa, že v budúcnosti by v lokalite Rybník mohli bývať 500 až 700 ľudí.

Návrh urbanistickej štúdie je vypracovaný v dvoch alternatívach.

Kým prvej počíta s vybudovaním celkovo 139 rodinných domov, alternatíva B je navrhnutá na 122 rodinných domov a 112 bytov v nízkopodlažných obytných domoch.

Verejné prerokovanie zámeru sa uskutoční vo štvrtok 14. marca o 10. hodine v konferenčnej sále trnavskej radnice.

Ulož ako PDF
Napísal 12. marca 2013 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V obytnej zóne Rybník môže vzniknúť 140 nových rodinných domov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.