reklama

Novú IBV Rybník pri Cukrovej začnú budovať možno už v budúcom roku

Prvé domy v novej lokalite Rybník vyčlenenej pre individuálnu bytovú výstavbu pri Cukrovej ulici by mohli stáť už v roku 2014.

Poslanci mestského zastupiteľstva na decembrovej schôdzi schválili zadanie urbanistickej štúdie, investor plánuje podľa našich informácií štúdiu predložiť v priebehu jarných mesiacov budúceho roka.

Po uskutočnení všetkých procesov, verejnom prerokovaní a schválení urbanistickej štúdie mestským zastupiteľstvom predloží investor dokumentáciu pre územné a stavebné konania.

Ak všetko pôjde podľa predstáv investorov a vlastníkov pozemkov, s výstavbou inžinierskych sietí a následne aj prvých domov pri Cukrovej ulici by sa mohlo začať ešte v roku 2013.


Lokalizácia IBV Rybník na mape

Vstup do novej obytnej zóny na Rybníku bude riešený z predĺženej komunikácie na Hajdóczyho ulici, ďalšie dva vstupy budú riešené na Cukrovej. Investor počíta aj s výsadbou izolačných pásov zelene od Cukrovej ulice či bývalej cukrovarskej vlečky. Podmienkou je tiež napojenie zóny na mestskú autobusovú dopravu a systém cyklotrás v meste Trnava.

Mesto okrem iného požaduje od investora doriešiť v urbanistickej štúdii rozšírenie Cukrovej ulice, dobudovanie chodníka na priľahlej strane a výsadbu alejovej zelene, odhlučňujúcej obytnú zónu.

V obytnej zóne Rybník má vzniknúť v nasledujúcich rokoch niekoľko desiatok rodinných domov. Úrady podmieňujú investora rozčlenením pozemkov s minimálnou rozlohou 800 metrov štvorcových, dôraz kladú aj na vysoký podiel zelene.

V dotyku obytnej zóny investor vybuduje na ploche najmenej 0,5 hektára aj verejne dostupný park, ktorý bude spĺňať oddychovo-rekreačnú, ekologickú aj rekreačnú funkciu.

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2012 13:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Novú IBV Rybník pri Cukrovej začnú budovať možno už v budúcom roku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.