reklama

Novú IBV Rybník pri Cukrovej začnú budovať možno už v budúcom roku

Prvé domy v novej lokalite Rybník vyčlenenej pre individuálnu bytovú výstavbu pri Cukrovej ulici by mohli stáť už v roku 2014.

Poslanci mestského zastupiteľstva na decembrovej schôdzi schválili zadanie urbanistickej štúdie, investor plánuje podľa našich informácií štúdiu predložiť v priebehu jarných mesiacov budúceho roka.

Po uskutočnení všetkých procesov, verejnom prerokovaní a schválení urbanistickej štúdie mestským zastupiteľstvom predloží investor dokumentáciu pre územné a stavebné konania.

Ak všetko pôjde podľa predstáv investorov a vlastníkov pozemkov, s výstavbou inžinierskych sietí a následne aj prvých domov pri Cukrovej ulici by sa mohlo začať ešte v roku 2013.


Lokalizácia IBV Rybník na mape

Vstup do novej obytnej zóny na Rybníku bude riešený z predĺženej komunikácie na Hajdóczyho ulici, ďalšie dva vstupy budú riešené na Cukrovej. Investor počíta aj s výsadbou izolačných pásov zelene od Cukrovej ulice či bývalej cukrovarskej vlečky. Podmienkou je tiež napojenie zóny na mestskú autobusovú dopravu a systém cyklotrás v meste Trnava.

Mesto okrem iného požaduje od investora doriešiť v urbanistickej štúdii rozšírenie Cukrovej ulice, dobudovanie chodníka na priľahlej strane a výsadbu alejovej zelene, odhlučňujúcej obytnú zónu.

V obytnej zóne Rybník má vzniknúť v nasledujúcich rokoch niekoľko desiatok rodinných domov. Úrady podmieňujú investora rozčlenením pozemkov s minimálnou rozlohou 800 metrov štvorcových, dôraz kladú aj na vysoký podiel zelene.

V dotyku obytnej zóny investor vybuduje na ploche najmenej 0,5 hektára aj verejne dostupný park, ktorý bude spĺňať oddychovo-rekreačnú, ekologickú aj rekreačnú funkciu.

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2012 13:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Novú IBV Rybník pri Cukrovej začnú budovať možno už v budúcom roku”

 1. 1
  armanjak says:

  to je to miesto kde mohol stat baseballovy stadion niekolkonasobnych majstrov Slovenska?

  V tom rybniku budu domy stojace na koloch v pivnici s rybnou sadkou len pozor na stare kaly z cukrovaru. Byvali zamestnanci vravia ze maju blahodarne ucinky na Pite ich pomaly

 2. 2
  samoľub says:

  Asi najhoršia možná lokalita na výstavbu domov v TT. Ale zasa keby tam dali cenu xx eur/m2, tak sa po tých parcelách zapráši zo dňa na deň, východniari to za tu cenu kúpia aj keby mali mať v dome skládku jadrového odpadu. Tu len z cukrovaru.

  • 2.1
   . says:

   Tam nebývali kalové polia, tie boli na druhej strane terajšej Cukrovej ulice. Na tom mieste bola v 50.-70. rokoch zeleninárska záhrada JRD Trnava, vrátané budov a skleníkov (sám som tam chodil cez prázdniny na brigády. Trochu ďalej, vzadu, mal polia so zeleninou nejaký súkromník, ktorému sme hovorili bulhár.

 3. 3
  firhang says:

  no ked investor dodrzi svoje zavazky, tak to tam bude isto pekne. ale obavam sa, ze pozemky budu kupovat len cezpolny, blazni alebo velmi bohaty ludia. na tych mocariskach bude problematicka vystavba.

 4. 4
  Mihoč says:

  A ta nezamenitelna vona praziarne…mmm, domov je len jeden.

 5. 5
  potravinar says:

  ryzove polia alebo mestske foliovniky s marihuanou by svedcali tejto lokalite. Ako inac vyuzit tuto zatopovu oblast? nakrmi hladnych a naplni mestsku pokladnu

 6. 6
  gogo says:

  je tam krásny výhľad na zrúcaniny Cukervaru budúcej pamiatky UNESCO
  budú tam natáčať filmy – bitka pri Stalingrade a Po nás potopa …
  Vznikne trnavský Holý-vúd

 7. 7
  fovi says:

  pani a dami.v petrzalke sa stavia 20 rokov na mieste kde je 2 metre spodna voda.eurovea je postavna rovnako a kopa dalsich budov po svete tiez.chodte sa pozriet na zahorie ako sa tam stavia.

  uz je 21 storocie!!! a technologie su niekde ine :-)

 8. 8
  fovi says:

  a k tej petrzalke.stoja tam 13 pochodove baraky,byvale press centrum tower 115 je postavene rovnako a river park detto

  v dnesnej dobe hlada kazdy za niecim nieco!!!

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.