reklama

V novej IBV Rybník môže vyrásť viac ako 120 domov, schválili urbanistickú štúdiu

Realizácia novej IBV Rybník pri Cukrovej ulici sa posunula o krok ďalej. Poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili na septembrovom zasadnutí predloženú urbanistickú štúdiu.

Projekt novej lokality pre rodinné domy sa rozprestiera na ploche 18 hektárov. Investor predpokladá umiestnenie 120-140 rodinných domov a nízkopodlažných domov.

Územie budúcej IBV Rybník je vymedzené na južnej strane Cukrovou ulicou, na východnej strane jestvujúcimi rodinnými domami pozdĺž Hajdóczyho ulice, na severnej strane plochami budúceho lesoparku Štrky a na západnej strane navrhovanými parkovými plochami medzi obytným územím obytnej zóny Rybník a výrobno-podnikateľskou zónou Pri pažitnom mlyne.


Lokalizácia IBV Rybník na mape

V obytnej zóne sa predpokladá výstavba kvalitnej zástavby rodinných domov s vyšším podielom súkromnej zelene s pozemkami o výmere najmenej 800 m2 a s vyšším podielom verejnej zelene s výmerou minimálne 5 percent z celkovej plochy obytnej zóny.

Mesto súhlasí s predloženou štúdiou pod podmienkou, že podpivničenie objektov pod súčasným povrchom terénu je možné realizovať len s použitím technológie tlakovej izolácie.

Podmienka vyplynula z výsledkov hydrogeologického posudku, ktorý sa uskutočnil 30. júla 2013. Výsledky z dvoch prieskumných vrtov ukázali, že horizont kvartérnej podzemnej vody dosiahol úroveň 2 až 3 metre. V čase meraní pretrvávalo obdobie sucha, spracovateľ prieskumu RNDr. V. Horváth preto pripomenul, že „pokiaľ nedôjde v týchto miestach k navýšeniu povrchu terénu, môže sa očakávať hladina podzemnej vody v hĺbke 1,50 – 1,80 m pod povrchom terénu„.

Vstup do novej obytnej zóny na Rybníku bude riešený z predĺženej komunikácie na Hajdóczyho ulici, ďalšie dva vstupy budú riešené na Cukrovej. Investor počíta aj s výsadbou izolačných pásov zelene od Cukrovej ulice či bývalej cukrovarskej vlečky. Podmienkou je tiež napojenie zóny na mestskú autobusovú dopravu a systém cyklotrás v meste Trnava.

V dotyku obytnej zóny investor vybuduje na ploche najmenej 0,5 hektára aj verejne dostupný park, ktorý bude spĺňať oddychovo-rekreačnú, ekologickú aj rekreačnú funkciu.

Podľa predbežných plánov investorov, prvé domy v novej IBV začnú rásť už v priebehu budúceho roka. V súčasnosti pripravujú dokumentáciu pre územné a stavebné konanie.

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2013 10:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V novej IBV Rybník môže vyrásť viac ako 120 domov, schválili urbanistickú štúdiu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.