reklama

Na jar 2019 má začať výstavba novej obytnej zóny Felbanka pri Cukrovej ulici

Niekoľko rokov pripravovaná nová obytná zóna Felbanka pri Cukrovej ulici sa začne rozbiehať zrejme už na jar 2019.

Developer disponuje stavebným povolením na realizáciu pozemných komunikácií, vodovodu a kanalizácie, v decembri podal žiadosť o vydanie stavebného povolenia na plynofikáciu, verejné osvetlenie, sadové úpravy, kanalizačné a vodovodné prípojky.

Ako informoval trnava-live.sk splnomocnenec investora Walter Silberhorn, aktuálny predpoklad je, že samotná výstavba ciest a vodných stavieb začne v priebehu marca 2019. “Následne bude pokračovať realizácia ďalších inžinierskych sietí a stavebných objektov, ktoré rieši aktuálne prebiehajúce stavebné konanie,” upresnil.

Územie budúcej IBV Felbanka je vymedzené na južnej strane Cukrovou ulicou, na východnej strane jestvujúcimi rodinnými domami pozdĺž Hajdóczyho ulice, na severnej strane plochami budúceho lesoparku Štrky a na západnej strane navrhovanými parkovými plochami medzi obytným územím obytnej zóny a výrobno-podnikateľskou zónou Pri pažitnom mlyne.


Nová obytná zóna bude stáť v dotyku Cukrovej ulice

Z urbanistickej štúdie, ktorú schválilo mestské zastupiteľstvo v roku 2013 vyplýva, že nová lokalita na bývanie sa bude rozprestierať na ploche 18 hektárov.

Investor v štúdii počítal s umiestnením 120-140 rodinných domov a nízkopodlažných domov.

Aktuálne sa v zóne Felbanka predpokladá výstavba deviatich 2,5 – podlažných obytných domov a viac ako 100 rodinných domov.

V prvej etape výstavby, ktorá môže začať po dokončení realizácie komunikácií a inžinierskych sietí, je predpoklad realizácie asi 30 – 40 rodinných domov.

V obytnej zóne Felbanka má podľa schválenej urbanistickej štúdie vzniknúť kvalitná zástavba rodinných domov s vyšším podielom súkromnej a verejnej zelene.

Investor počíta aj s výsadbou izolačných pásov zelene od Cukrovej ulice.


Lokalizácia IBV Rybník na mape

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2018 10:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

9 komentárov pre “Na jar 2019 má začať výstavba novej obytnej zóny Felbanka pri Cukrovej ulici”

 1. 1
  žaba says:

  Prajeme príjemné bývanie v močiari.

  • 1.1
   Amater says:

   Cez stred mesta podľa starých Trnavčanov tečú 2 alebo 3 riečky. Štrky , Slávia raz za 20 , 30 rokov keď viac prší tak je tam močiar. Vybuduje dom a za život bude mať 2 až 3 krát dočinenia s tebou žabička skákaj labka. Posledne vytápalo športovú halu pred 8 rokmi. A čo?

 2. 2
  Zania says:

  A dopravne napojenie novej stvrte bude ake?uz teraz cukrova kolabuje…

 3. 3
  Julia says:

  Jedna vec sa ale zlepsi predsa! Zmiznu tie ohavne bannery co su pri ceste :)

 4. 4
  Vlado says:

  Uz dlho som sa cudoval ze sa tam nestavia… kusok od centra a iba pole. Ak to zastavaju tak to samozrejme aj odvodnia v tom nebude problem

 5. 5
  Vodnik says:

  Mne by sa pacilo byvat na vode ako v Benatkach, v minulosti tu boli rybniky a pacilo by sa mi, keby mesto v tomto mieste tuto skutocnost zvyraznilo hoci aj nejakym vodnym projektom, cim vernejsie a vacsie tym lepsie.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.