reklama

Miestna časť Cífera Pác sa bude rozširovať, v obci pripravujú výstavbu novej obytnej zóny

Pripravovaný developerský projekt individuálnej a hromadnej bytovej výstavby v Páci, miestnej časti obce Cífer, vzdialenej od Trnavy necelých deväť kilometrov, počíta v najbližších rokoch s výstavbou 139 rodinných domov, ako aj s dvoma bytovými domami, v ktorých má vzniknúť 48 bytov.

V miestnej časti Pác žilo v roku 2017 necelých 350 obyvateľov. Po dokončení novej lokality by tu mohlo pribudnúť viac ako 650 nových obyvateľov.

Navrhovateľom predloženého zámeru, ku ktorému sa v súčasnosti v rámci zákonom stanovených postupov vyjadrujú inštitúcie a úrady, je spoločnosť Stone Culture, zastupujúca niekoľkých investorov.

„Cieľom investora je vytvorenie novej obytnej zóny rodinných domov, bytových domov a občianskej vybavenosti, ktorá zvýši štandard kvality bývania obce Pác. Rodinné domy a bytové domy budú ponúkať nadpriemerný štandard, vlastnú oddychovú súkromnú zónu, dostatočný priestor na parkovanie a spoločné priestory v páse zelene,“ popisuje základné rysy posudzovaného zámeru navrhovateľ.Nová obytná zóna je plánovaná v lokalite za miestnym cintorínom

Urbanistické riešenie obytnej zóny počíta s výstavbou samostatne stojacich rodinných domov, dvojdomov, radovej zástavby, bytovej výstavby a občianskej vybavenosti.

Spolu má v Páci vzniknúť 187 bytových jednotiek. Z nich 139 v rodinných domoch (68 v samostatne stojacich RD, 46 v dvojdomoch a 25 v radovej zástavbe RD).

V dvoch bytových domoch plánujú investori postaviť celkom 48 bytov. Počet nových obyvateľov, ktorý územie obci prinesie, odhaduje investor na 655.

Zámer počíta v rámci obytnej zóny aj s výstavbou objektu pre materskú školu, športoviska, detského ihriska a oddychovej plochy.

Celková plocha riešeného územia dosahuje výmeru 87-tisíc metrov štvorcových, plocha pozemkov pre rodinné a bytové domy má rozlohu takmer 69-tisíc metrov štvorcových.

Priestor pre občiansku vybavenost v podobe materskej školy predstavuje 887 m2, multifunkčné ihrisko je navrhnuté s rozlohou 1520 m2, plochy verejnej zelene majú dosiahnuť výmeru 1937 metrov štvorcových.

V rámci sadovníckych úprav projekt počíta napríklad s výsadbu veľkokorunných a stromov so stredne veľkou korunou v trávniku v západnej časti popri navrhovanej odpočinkovej ploche z dôvodu izolačnej a hygienickej funkcie, v rámci zóny navrhnutá je aj záhonová výsadba okrasných tráv, vytvorenie dekoratívnych záhonov z trvaliek, okrasných tráv a listnatých krov, živých plotov a trávnikov.

Výstavba stavebných objektov ako sú komunikácie, verejný vodovod, kanalizácia či plynovod je naplánovaná so začiatkom v roku 2019 a ukončením v nasledujúcom roku.

Výstavba obytnej zóny je v súlade s územným plánom obce, urbanistickú štúdiu IBV schválilo obecné zastupiteľstvo v roku 2017.


Pohľad na územie zo severovýchodnej strany. Vľavo navrhovaná lokalita (ovocný sad), vpravo vzadu pri ceste je miestny cintorín


Projekt pre územné rozhodnutie – funkčné plochy


Umiestnenie obytnej zóny na mape

ZDROJ: Stone Culture

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2018 11:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.