reklama

Mesto znovu hľadá developerov novej obytnej zóny na Kočišskom

Mesto Trnava sa projektu Kočišské nevzdáva. V priebehu októbra bude formou verejnej súťaže hľadať developerov prvej etapy, ktorí by chceli stavať rodinné či obytné domy na celkovej ploche 95-tisíc metrov štvorcových. Minimálna východisková cena pre stavebné pozemky vo vlastníctve mesta je 25 eur za meter štvorcový.

Pôvodný zámer na Kočišskom: 1800 bytov a 60 rodinných domov

Už pred piatimi rokmi predstavila radnica projekt megasídliska. V priamom dotyku obce Biely Kostol, medzi riečkou Parná a poľnohospodárskym družstvom plánovalo mesto prostredníctvom developera vybudovať 27 viacpodlažných obytných domov s 1800 bytmi, 2600 parkovacích miest, 330 garáží, bezmála šesť desiatok rodinných domov, ale aj obchodné prevádzky, kostol či relaxačné centrum.

Projekt Kočišské bol akousi reakciou na rapídny nárast cien bytov v meste po ohlásení investície automobilového koncernu PSA.

V prvej etape ponúka mesto investorom 95-tisíc m2 pozemkov

V roku 2008 mesto projekt zmenilo a začalo ponúkať pozemky v opačnom garde. Osemdesiat percent územia mali tvoriť rodinné domy, dvadsať percent byty v nízkopodlažných bytovkách. Ľudia totiž začali postupom času prejavovať väčší záujem a rodinné domy ako o predražené byty. Tie mali byť navyše vzdialené od centra mesta asi 5 kilometrov.
Napriek tomu, že sa mestu v minulosti ohlásilo viacero záujemcov, dodnes žiadny z nich nezašiel tak ďaleko, aby podpísal kúpnu zmluvu.
Na prípadného záujemcu o projekt v pomerne atraktívnej lokalite čaká vybavovanie všetkých povolení, ako aj ťahanie inžinierskych sietí.

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2010 22:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.