reklama

Prvá etapa obytnej zóny na okraji cukrovaru je krok od vydania stavebného povolenia

Vlastník areálu bývalého cukrovaru, spoločnosť United Industries, začal v roku 2019 pripravovať projekt polyfunkčného komplexu nízkopodlažných bytových domov a priestorov pre občiansku vybavenosť na okraji areálu pri križovatke ulíc Cukrová a Pri kalvárii. Prvá etapa projektu pod názvom Obytná zóna Trnava – Cukrovar získala na prelome júla a augusta 2020 územné rozhodnutie.

Rozhodnutie o umiestnení stavby je posledným krokom pred vydaním stavebného povolenia. Týka štyroch bytových domov, ako aj technickej infraštruktúry ako sú pozemné komunkácie, kanalizácia, plynovod, vodovod, elektrické, telekomunikačné siete, verejné osvetlenie či sadové úpravy.

Navrhovaný zámer je v súlade s platným územným plánom, ktorý určuje riešené územie pre výstavbu viacpodlažných bytových domov a mestotvornej polyfunkcie.

Vizualizácia: United Industries

Súčasťou stavby je aj vybudovanie trojramennej okružnej križovatky na Cukrovej ulici, ktorej tretie rameno bude slúžiť pre napojenie novej miestnej komunikácie pre dopravnú obsluhu rozvojového územia areálu Cukrovar, rovnako aj preloženie jestvujúcich chodníkov a cyklotrasy.

Obytná zóna je situovaná v priestore pôvodných odkaľovacích nádrží v severozápadnom okraji areálu cukrovaru.

V rámci prvej etapy má v štyroch bytových domoch vzniknúť 119 bytov. Sú navrhnuté ako päťpodlažné, z toho jedno podlažie bude pod terénom a štyri nadzemné, s maximálnou výškou 13,5 metra.

Bytové domy sa rozsahom, výškou a celkovými proporciami prispôsobujú podmienkam zástavieb určených územným plánom zóny Trnava – Cukrovar.


Vyznačené územie 1. etapy zámeru obytného súboru Cukrovar

Zdroj: United Industries

Plochy statickej dopravy budú zabezpečené v rozsahu 162 parkovacích miest, pričom až 80 % bude riešených pod terénom jednotlivých bytových domov.

Pred začatím navrhovanej stavby dôjde k odstráneniu oplotenia areálu bývalého cukrovaru, spevnených betónových plôch a pozostatkov niektorých prevádzkových objektov.

Súčasťou obytnej zóny majú byť plochy “kvalitnej verejnej zelene, v rozsahu prevyšujúcom stanovené regulatívy”, s parkovou úpravou a zariadením detského ihriska, odpočinkovej plochy a fitparku.

Návrh ozelenenia obytnej zóny rieši výsadbu zelene v bezprostrednom okolí bytových domov, komunikácií a parkovísk. Sadové úpravy budú riešené výsadbou stromov a krov pozdĺž navrhovanej komunikácie vo východnej časti územia, čím dôjde k vytvoreniu novej uličnej aleje v rámci obytnej zóny cukrovar, výsadbou stromov v ostrovčekoch, ozelenením parkovísk, vytvorením izolačnej bariéry zo severnej, západnej a južnej strany.

V lokalite bude taktiež vytvorená malá parkovo upravená plocha s detským ihriskom, odpočinkovou plochou, fit parkom a odpočívadlami vzájomne prepojenými mlátovými chodníkmi.

V roku 2019 spoločnosť United Industries pri predkladaní podkladov na ich posúdenie úradmi a inštitúciami predpokladala začiatok výstavby prvej etapy v roku 2021.


Prvá etapa projektu má stáť v tejto časti cukrovaru, križovatku prebudujú na okružnú

Ulož ako PDF
Napísal 21. augusta 2020 10:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prvá etapa obytnej zóny na okraji cukrovaru je krok od vydania stavebného povolenia”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.