reklama

Vlastník areálu cukrovaru predložil zámer nového obytného súboru

Po obytnom súbore Prúdy a rozrastajúcej sa obytnej zóne Arboria prichádza ďalší projekt komplexu bytových domov a polyfunkcie. Spoločnosť United Industries, ktorá je vlastníkom bývalého trnavského cukrovaru, si necháva posúdiť navrhovaný polyfunkčný komplex nízkopodlažných bytových domov a priestorov pre občiansku vybavenosť v areáli cukrovaru.

Prvá etapa projektu Obytná zóny Trnava – Cukrovar je situovaná v blízkosti trnavskej kalvárie, na parcelách neďaleho križovatky ulíc Cukrová – Pri Kalvárii.

Územný plán mesta Trnava určuje riešené územie pre výstavbu viacpodlažných bytových domov a mestotvornej polyfunkcie.

Súčasťou stavby je aj vybudovanie trojramennej okružnej križovatky na Cukrovej ulici, ktorej tretie rameno bude slúžiť pre napojenie novej miestnej komunikácie pre dopravnú obsluhu rozvojového územia areálu Cukrovar, rovnako aj preloženie jestvujúcich chodníkov a cyklotrasy.

Predložený zámer posudzujú zo zákona stanovené úrady, orgány a inštitúcie.

Vizualizácia: United Industries

V rámci prvej etapy počíta investor s výstavbou štyroch samostatných bytových domov s tromi až štyrmi nadzemnými podlažiami.

„Rozsahom, výškou a celkovými proporciami sa objekty prispôsobujú podmienkam zástavby určených Územným plánom zóny Trnava – Cukrovar,“ uvádza v texte posodzovaného zámeru spoločnosť United Industries.

Celkovo by v tejto etape malo vzniknúť 119 bytov, z toho 79 dvojizbových, 31 trojizbových a deväť jednoizbových. Obytná zóna v úvodnej etape dosiahne výmeru 10 500 metrov štvorcových.

Občianska vybavenosť v podobe troch obchodných prevádzok je navrhnutá v rozsahu 174 metrov štvorcových.

Projekt je podľa predkladateľa navrhnutý tak, aby väčšina bytov bola orientovaná do priestorov parkovej zelene, ktorej súčasťou je aj príslušný oddychovo-relaxačný mobiliár.

Súčasťou obytnej zóny majú byť plochy „kvalitnej verejnej zelene, v rozsahu prevyšujúcom stanovené regulatívy“, s parkovou úpravou a zariadením detského ihriska, odpočinkovej plochy a fitparku.

V prvej etape bude mať obytný súbor Cukrovar k dispozícii 162 parkovacích miest, z nich 130 je umiestnených v podzemných garážach. Pre bicykle bude vyhradených viac ako 30 miest.

Investor plánuje odštartovať stavebné práce na jar 2021, predpokladaný termín ukončenia je jún 2023.


Vyznačené územie 1. etapy zámeru obytného súboru Cukrovar

Zdroj: United Industries

Dotknuté územie prvej etapy obytného súboru je súčasťou pôvodného výrobného areálu historického trnavského cukrovaru, ktorý je po ukončení činnosti určený pre nové mestské funkčné využitie a rozvoj.

Vlastník areálu pôvodné výrobné objekty zväčša odstránil a plochu pripravuje na novú výstavbu.

Náklady na realizáciu úvodnej etapy odhaduje spoločnosť United Industries na 17 miliónov eur.


Prvá etapa projektu má stáť v tejto časti cukrovaru, križovatku prebudujú na okružnú

Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2019 11:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vlastník areálu cukrovaru predložil zámer nového obytného súboru”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.