reklama

Vlastník areálu bývalého cukrovaru žiada mesto o aktualizáciu územného plánu

Vlastník bývalého cukrovaru v Trnave požaduje vypustenie niektorých investičných povinností, ktoré sú zakomponované v aktuálne platnom Územnom pláne mesta Trnava.

Spoločnosť United Industries vo svojej žiadosti uvádza, že prehodnotenie a úprava územného plánu (ÚPN) „bude akceptovať nové predstavy vlastníka o rozvoji územia v súlade s rozvojovými záujmami mesta, bude akceptovať nové skutočnosti, ktoré nastali v meste po roku 2007, predovšetkým zmeny dopravných pomerov, demografický vývoj a zmeny na realitnom trhu v Trnave“.

Vlastník pozemkov a objektov v bývalom cukrovare požaduje z územného plánu zóny Trnava – Cukrovar vypustiť niektoré povinnosti pre budúcich investorov v areáli cukrovaru, ktorými ich zaväzuje mesto v platnom územnom pláne.

United Industries požaduje vypustenie povinnosti realizovať podchod pre peších pod Rybníkovou ulicou v smere od Štefánikovej ulice, rekonštrukciu Rybníkovej ulice minimálne v úseku Hornopotočná – Šrobárova, rekonštrukciu križovatky ulíc Hospodárska – T.Vansovej – Trstínska – Šrobárova, vrátane nového napojenia zóny cez most ponad Trnávku a povinnosť zrekonštruovať križovatku Trstínska – Ružindolská – Cukrová, vrátane premostenia toku Trnávka a rekonštrukciu Cukrovej ulice minimálne v úseku po hranicu cukrovaru so športovou zónou Slávia.

cukrovar-pozemky
Pohľad na pozemky v bývalom cukrovare

Ilustračné foto

Žiadateľ argumentuje tým, že od roku 2008 prišlo k viacerým závažným skutočnostiam, pre ktoré je potrebné upraviť územný plán vrátane úpravy textovej časti.

Zrealizovaná bola napríklad okružná križovatka Trstínska – Ružindolská – Cukrová vrátane nového premostenia Trnávky, už štvrtý rok je v prevádzke severný obchvat, čím došlo na Rybníkovej ulici k odbremeneniu od tranzitnej dopravy. „Táto časť uznesenia sa javí ako brzdiaci prvok pre prípadných investorov,“ upozornila spoločnosť United Industries.

Požadované zmeny zasahujú do celkovej koncepcie Územného plánu zóny Trnava – Cukrovar, preto je potrebné spracovať zmenu územného plánu celej zóny Trnava – Cukrovar, nie iba vo forme zmien v uzneseniach.

Mestská rada aj komisia stavebná odporúčajú povoliť spracovanie zmien v územnom pláne s tým, že investorom zostane povinnosť na vlastné náklady riešiť podchod alebo nadchod nad Rybníkovou ulicou, rovnako tak prestavbu križovatky Hospodárska – Šrobárova – Vansovej – Trstínska a nové napojenie zóny ponad Trnávku.

„Mesto je v kontakte a rokuje s majiteľom cukrovaru. Ten vyslovil želanie priestor bývalého cukrovaru konečne developovať. Ide o obrovský priestor v dotyku centra a mesto zaujíma, ako vlastník s územím naloží. Sme ochotní sa dphodnúť, niekde aj ustúpiť, ale na druhej strane sú neodpustiteľné požiadavky, ako je podchod alebo nadchod na Rybníkovej či križovatka pri Merkúri, ktoré bude zo strany investora nutné riešiť,“ povedal v rozprave viceprimátor Tibor Pekarčík.

Poslanci žiadosť o povolenie spracovania zmeny odsúhlasili s vyššie uvedenými podmienkami mestskej rady. Materiál bude podliehať procesu verejnoprávneho prerokovania a až na základe jeho výsledku bude predložený na ďalšie schvaľovanie mestskému zastupiteľstvu.

cukrovar-up
Aktuálny územný plán zóny a okolia bývalého cukrovaru

Ulož ako PDF
Napísal 2. februára 2016 14:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vlastník areálu bývalého cukrovaru žiada mesto o aktualizáciu územného plánu”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.