reklama

Nový vlastník bývalého objektu MTF STU vedľa knižnice žiada o zmenu územného plánu

O povolenie na spracovanie zmeny v územnom pláne Centrálnej mestskej zóny žiada levická spoločnosť Tidly real estate. Spoločnosť je vlastníkom objektu na Rázusovej ulici vedľa krajskej knižnice, ktorý patril v minulosti Materiálovotechnologicvkej fakulte STU.

Vlastník areálu v susedstve knižnice plánuje pôvodnú budovu zachovať, zrekonštruovať a využívať na administratívne účely.

Vo dvore v zadnej časti oploteného areálu, paralelne s potokom Trnávka, plánuje vlastník realizovať dostavbu nového objektu.

Keďže v súčasnosti v zadnej časti areálu nie je umiestnený žiadny objekt, plánovaný investičný zámer nie je v súlade s platným Územným plánom mesta Trnava.

Zároveň v časti od Rázusovej ulice je v územnom pláne Centrálnej mestskej zóny (CMZ) evidovaná prístavba, tu však investor počíta s umiestnením zelene a parkoviska.

Uvedené skutočnosti žiada vlastník objektu bývalej vysokej školy v územnom pláne zmeniť.

razusova
razusova-odkollarovej
Pohľad na lokalitu z Rázusovej a Kollárovej ulice

O žiadosti má podľa predbežného programu rozhodovať mestské zastupiteľstvo na utorkovej schôdzi 11. októbra 2016.

Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok 22. septembra 2016 jednomyseľne odporučila povolenie na zmenu ÚPN CMZ schváliť.

K zmene v územnom pláne môže prísť po absolvovaní komplexného konania, súčasťou ktorého sú vyjadrenia a stanoviská približne dvoch desiatok úradov a inštitúcií, vrátane verejného prerokovania.

Po obdržaní záverečného kladného stanoviska bude návrh zmeny opätovne predložený na schválenie v mestskom zastupiteľstve.

razusova-zmena-upn
Navrhovaný objekt je vyznačený šedou farbou, predmet zmeny ohraničený červenou

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 9. októbra 2016 8:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nový vlastník bývalého objektu MTF STU vedľa knižnice žiada o zmenu územného plánu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.