reklama

Na radnici bude verejné prerokovanie návrhu na zmenu územného plánu v areáli nemocnice

Na aprílovej schôdzi odsúhlasili poslanci mestského zastupiteľstva povolenie spracovania zmien v územnom pláne na základe žiadosti Fakultnej nemocnice Trnava.

Nemocnica predala pozemky s rozlohou 2,4 hektára v zadnej časti areálu súkromnej spoločnosti, ktorá tu plánuje realizovať občiansku vybavenosť.

Aktuálne platný územný plán na dotknutých plochách výstavbu komerčných objektov ako sú obchody alebo byty nepovoľuje.

nemocnica-pozemky-1
Nevyužívané pozemky v zadnej časti areálu nemocnica predala developerovi, za získané prostriedky plánuje nakúpiť modernú zdravotnícku techniku

Súhlasné stanovisko poslancov so spracovaním zmien v územnom pláne spustilo legislatívny proces, ktorého súčasťou sú vyjadrenia, stanoviská či štúdie úradov a inštitúcií.

K procesu patrí aj verejnoprávne prerokovanie zámeru v priestoroch konferenčnej sály trnavskej radnice, ktorého sa môže v stredu 11. júna 2014 o 15. hodine zúčastniť aj verejnosť.

V rovnakom termíne sa uskutoční verejnoprávne prerokovanie aj k druhému návrhu na zmenu územného plánu na Topoľovej ulici v Modranke.

V lokalite na okraji miestnej časti Trnavy žiadajú vlastníci pozemkov o zmenu v územnom pláne a umožnenie výstavby nízkopodlažných bytoviek. Súčasný územný plán povoľuje len výstavbu rodinných domov.

Komplexný materiál k prerokovávaným návrhom si môžete pozrieť tu.

Svoje stanoviská môžu občania aj právnické osoby predložiť do 24. júna na mestskom úrade alebo priamo počas verejného prerokovania na radnici.

zmenaupn-nemocnica
Označenie navrhovanej zmeny na pozemkoch v nemocnici s vyznačením kruhovej križovatky Tamaškovičova – Bulharská

Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2014 0:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na radnici bude verejné prerokovanie návrhu na zmenu územného plánu v areáli nemocnice”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.