reklama

Na radnici sa uskutoční verejné prerokovanie k dôležitým návrhom zmien v územnom pláne

AKTUALIZÁCIA v stredu 4. septmebra o 13:44 hod.:

Mesto Trnava zverejnilo návrhy zmien územného plánu týkajúce sa budúcej bytovej výstavby v piatich lokalitách a úprav v centrálnej mestskej zóne.Verejné prerokovanie navrhovaných zmien spojené s odborným výkladom sa uskutoční v stredu 25. septembra o 14.30 h v konferenčnej miestnosti mestského zastupiteľstva na trnavskej radnici. Pripomienky a stanoviská k navrhovaným zmenám môže verejnosť vyjadriť do 3. októbra 2019, informuje mesto v tlačovej správe.


Vizualizácia projektu Alžbetin park

Ilustračné foto: Žiadateľ / Mesto Trnava

Jednotlivé projekty – obytné súbory Prúdy a Alžbetin park, nízkopodlažná zástavba na uliciach Pavla Mudroňa a Coburgovej a bytová výstavba na Hattalovej a Koniarekovej ulici – boli predložené na mestské zastupiteľstvo.

Poslanci hlasovaním povolili spracovanie zmien v územnom pláne. V ďalšej fáze budú k zámerom obstarané návrhy, prebehne verejnoprávne prerokovanie v zmysle stavebného zákona. K návrhu sa vyjadria dotknuté orgány, organizácie, právnické či fyzické osoby.

Súbežne bude prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti projektu na životné prostredie (SEA).

Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska od Okresného úradu, odboru výstavby a bytovej politiky, budú jednotlivé zámery opätovne predložené na rokovanie mestského zastupiteľstva na jeho schválenie.

Pôvodné informácie mesta Trnava v tlačovej správe hovorili aj o prerokovaní zmien územného plánu mesta týkajúce sa Obytnej zóny pri Orešianskej ceste a zariadenia odpadového hospodárstva.

O týchto dvoch materiáloch sa však rokovať nebude, ako sa uvádza v oprave, ktorú poslala médiám vedúca úseku komunikácie a marketingu Kancelária primátora Veronika Majtánová v stredu 4. septembra.

“Návrhy zmien územného plánu mesta týkajúce sa Obytnej zóny pri Orešianskej ceste a zariadenia odpadového hospodárstva nebudú predmetom verejného prerokovania v stredu 25. septembra 2019. Ide o záležitosti z februára a apríla tohto roka, materiály k nim sú aktuálne pripravené na septembrové zasadnutie mestského zastupiteľstva. Plánované verejné prerokovanie spojené s odborným výkladom bude zamerané na návrhy zmien územného plánu ohľadne bytovej výstavby v piatich lokalitách (Ulica Ferka Urbánka, Ulica Pavla Mudroňa, Coburgova, Hattalova a Koniarekova) a CMZ,” korigovala pôvodné informácie Kancelárie primátora Majtánová.

Ulož ako PDF
Napísal 3. septembra 2019 13:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Na radnici sa uskutoční verejné prerokovanie k dôležitým návrhom zmien v územnom pláne”

 1. 1
 2. 2
  spalovna says:

  Spalovňa musí byť povoľovaná špeciálnym režimom

 3. 3
  domorodec says:

  Vždy to začína zmenami UP, oblbovaním verejnosti, obhajovaním neobhájitelného, potom príde hlasovacia mašinéria a špeciálny režim – špina a smrad nakoniec ako výsledok pre domorodcov. Milióny pre investora.

  • 3.1
   sprava says:

   Snát néčo aj v banke v Austrii, tak jako sa predával TT conforn. Šak ony pre seba to vždycky vedzeli. Tak nepodcenuj, dobre.

 4. 4
  mesto says:

  Prerokovanie sa netýka zariadenia odpadového hospodárstva, ani bytovej výstavby na Orešianskej a ani Prúdov, je to zmätočná informácia, ale len:
  http://www.trnava.sk/sk/uradny-oznam/navrhy-zmeny-uzemneho-planu-mesta-trnava-zmena-042019

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.