reklama

Poslanci povolili spracovanie zmien v územnom pláne pre rodinné domy aj bytový dom

Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Trnava schválili na júnovom zasadnutí trom žiadateľom povolenie na spracovanie zmien v územnom pláne. V troch rôznych lokalitách žiadali investori o povolenie na spracovanie zmien v dvoch prípadoch pre výstavbu rodinných domov na Coburgovej ulici a Kopánke, v jednom prípade v lokalite ulíc Hattalova – Koniarekova pre plánovaný bytový dom.

Povolenie na spracovanie zmien pre žiadateľov ešte neznamená automaticky zmenu územného plánu.

Žiadatelia najprv budú musieť obstarať návrh zmeny a predložiť ho na verejnoprávne prerokovanie v zmysle stavebného zákona. K návrhu sa vyjadria dotknuté orgány, organizácie, právnické, fyzické osoby a dotknuté obce.

Súbežne bude prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie (SEA). Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska od Okresného úradu odboru výstavby a bytovej politiky bude materiál opätovne predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva na jeho schválenie.

Celý proces si financujú žiadatelia z vlastných zdrojov.


Pozemky na ulici P. Mudroňa

Zdroj: Mesto Trnava

O prvú zmenu požiadal majiteľ pozemkov na ulici Pavla Mudroňa na Kopánke. Na dvoch parcelách, ktoré sú vedené ako slepá komunikácia, chce žiadateľ postaviť rodinný dom.

Časť pozemkov je svahovitá, rovinatá časť je v súčasnosti využívaná ako parkovisko alebo nelegálne smetisko.

So zmenou územného plánu súhlasil aj Odbor územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave s odôvodnením, že okolo pozemkov sa nachádza jestvujúca lokalita rodinných domov a vznikne tu ucelená nízkopodlažná zástavba. Žiadosť o povolenie na spracovanie zmeny v územnom pláne odporúčala schváliť aj stavebná komisia.

O druhú zmenu požiadali vlastníci pozemkov situovaných pri Coburgovej ulici.

Na dvôch rôznych parcelách zo severnej aj južnej strany plánujú žiadatelia postaviť dva rodinné domy.

V lokalite je v súčasnosti podľa územného plánu možné realizovať viacpodlažnú bytovú výstavbu, prípadne aj mestotvorné podnikateľské aktivity, komerciu a služby.

Odporúčanie schváliť povolenie na spracovanie zmieny prezentoval odbor územného rozvoja koncepcií aj stavebná komisia. “Časť lokality je už na tento účel využívaná alebo sa plánuje využívať,” skonštatoval OÚRaK v stanovisku.


Dotknuté pozemky na Coburgovej ulici

Zdroj: Mesto Trnava

Tretia zmena sa týka pozemkov lokalite ulíc Hattalova – Koniarekova, na ktorých stoja nevyužívané objekty. V minulosti tu fungovala predajňa parkiet a čistiareň.

Žiadateľ plánuje pôvodné objekty zbúrať a ich mieste postaviť trojpodlažný bytový dom s občianskou vybavenosťou. Investor už disponuje územným rozhodnutím.

Časť pozemkov, ktoré sú vedené ako regionálna vybavenosť, žiadal investor preklasifikovať na funkčný kód, ktorý umožní realizovať nízkopodlažnú zástavbu bytových domov a mestské vily.

Toto územie chce investor využiť aj na rozšírenie plôch zelene a logické scelenie územia, na ktorom sa nachádza aj niekoľkopodlažná budova bývalého internátu.

Súhlasné stanovisko k žiadosti o povolenie na spracovanie zmeny prezentoval odbor územného rozvoja a koncepcií aj stavebná komisia.


Nákres bytového domu, vľavo bývalý internát


Situácia: šedou farbou je zakreslený bytový dom, tmavošedou možná výstavba v budúcnoasti, nová zeleň je definovaná zelenou farbou


Vyznačené územie, ktorého sa týka zmena

MAPA: Pozemok, na ktorom plánujú vybudovať trojpodlažný bytový objekt

Ulož ako PDF
Napísal 25. júna 2019 15:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Poslanci povolili spracovanie zmien v územnom pláne pre rodinné domy aj bytový dom”

 1. 1
  prauda 1 says:

  Tí naschvaľovali všelijaké haluze.
  Mne sa najviac páči ako Veľký Brok prvý krát priznal pravdu že nemá lóve !
  V priamom prenose potvrdil čo čaká Trnavu v blízkej budúcnosti a o čom sa tu píše a komentuje dlhodobo, že mestský rozpočet je vytunelovaný, rezerva fuč a bude deficit 2,5 mil éčiek. Turecké hospodárstvo v praxi.
  Otázka je kam zmizli tie lóve, kde ich zašantročil a rozhádzal.
  Budeme len svieťiť a kúriť.
  Svetlé zajtrajšky nebudú, iba plač a škrípanie zubov a svrbenie brád.
  Preto v panike berie úvery a predáva pod cenu čo sa dá.
  Trubači a bubeníci ničomu nerozumia len pritakávajú a hlasujú na povel.

  • 1.1
   výpalník says:

   Riešnie je jednoduché – začneš robiť výpalnika a zdaníš napr. cestovný ruch alebo predáš mestskú vežu a je vybavené.
   Zrodil sa nám Lepší Smer 2.0

   • 1.1.1
    lepšoľud says:

    Tak tak veľmi veľa spoločných genetických rysov – arogancia väčšiny, pózerstvo, propaganda, chválenie sa cudzím perím, vypaľovanie podnikateľov, balamutenie občanov, nulová odbornosť, papaláštvo, hulvátstvo, okrikovanie oponentov, pohŕdanie iným názorom, lokajstvo oligarchom ……
    Proste chudáci.

 2. 2
  prauda 2 says:

  4 vice Fúzak ktorý sa zrazu prebral z hybernácie tiež dal správu, že pozemok sa predáva pod cenu, lebo padá nejaká škola na Mozartovej či kde.
  Potom sa zavzdušnil a zabudol upresniť kto mal tu školu na starosti a v zodpovednosti za posledné 4 roky a 8 mesiacov.
  Mne sa zdá že to bola sekta LT ktorá si za mestské robila PR a voľby kupovala bicykle a na školu zabudla tak ako na jedáleň.
  Treba ich ale ospravedlniť lebo na fajsbúku o tom nepísali a oni sami od seba nevedia že sa majú starať o deti a majetok mesta.
  Som sa nasmial aj poplakal. Bude aj horšie.
  Ale priznanie je poľahčujúca okolnosť

 3. 3
  profesor says:

  Aj v školstve nás čaká svetlý pokrok. Bude nás vyučovať Mary Poppins so 100 ročnými osnovami. Cabanová dá ročné školné so zľavou za 4.000 € a odpíše si faktúru z nájmu za 10.000 € len tak bez kontroly. Potom vybuduje účko rozumej ÚÚÚčko vyhodíme tanečnú akadémiu lebo princezna má predosť.a kaleráby sa deťom môžu tlačiť do hláv.
  Biznis na deťoch – fúúj

 4. 4
  turysta says:

  To s tým cestovným ruchom to myslia dobre.
  Tak ako sme vyhrali európske mesto športu v súťaži kde sme súťažili iba my.
  Stádo to zožralo a o to ide predovšetkým.
  Teraz sme zase prví. Máme najvyšiu cenu na Slovensku aj v Európe. A aké to bolo jednoduché. Stačí keď 24 neandrtálcov na povel stlačí gombík a je to.

  Charterové lety sa presmerovávajú na letisko v Bolerázi, pútnici už neputujú do Mekky a Fatimy ale sem do epicentra kultu, forkšopov a turyzmu, po Trnávke sa plavia gondoly, lokše a držková idú na dračku, muslimovia sa medzi toľkými bradami cítia ako doma a páčia sa im místne dzívčence s kerkami na tlstých bruchách.
  Na dračku idú permanentky na cyklovežu.
  Je to raj bicyklov a svetlých zajtrajškov.
  Čo by ste ešte chceli ?

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.