reklama

Plánovaná dostavba dvorového krídla na Štefánikovej si vyžiada zmenu v územnom pláne

Spoločnosť TEXX, ktorá realizuje komplexnú rekonštrukciu priestorov pre prevádzkovateľa kaviarne Thalmeiner na Trojičnom námestí a budúcich priestorov so vstupom zo Štefánikovej ulice, kde vznikne kultúrne centrum, co-workingový priestor, ateliéry s dielňami, ubytovanie a verejne prístupné nádvorie, požiadala mesto Trnava o povolenie na spracovanie zmeny územného plánu v časti Dvorového krídla.

Požadovaná zmena územného plánu sa týka miesta dvorovej prístavby na Štefánikovej č.3.

Investor projektu, ktorým je spoločnosť Miroslava Trnku s rodinou, plánuje dostavbu južného krídla dvorovej časti a navrhuje zmeniť možnú výšku dostavby na tejto parcele na tri poschodia s podkrovím.

„V žiadosti spoločnosť uvádza, že nádvorie so zeleňou je dostatočne veľké a z kompozično – hmotového hľadiska nepredstavujú tri poschodia prístavby žiaden negatívny zásah do existujúcej mestskej štruktúry, najmä keď ide o náplň – najmä startupové kancelárie nižšieho štandardu, pri ktorých sa nepredpokladá nárast potreby pre parkovanie. Táto náplň okrem iného vhodne doplní programový koncept novovznikajúceho centra,“ konštatuje sa v dôvodovej správe.

Plánovaná výstavba má zlepšiť aktuálne skvetlotechnické podmienky nádvoria, ktoré bude po dokončení prístupné pre verejnosť.

Navrhovaný zámer v súčasnosti nie je v súlade s Územným plánom centrálnej mestskej zóny čo sa týka polohy dvorových krídiel ako aj výšky zástavby.

trnka-dvor1

trnka-dvor2
Architektonická štúdia nádvoria na Štefánikovej ulici, ktorú predložila spoločnosť TEXX Trnava

Žiadosť na povolenie spracovania zmeny územného plánu prerokovala Komisiia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok, Mestská rada aj Odbor územného rozvoja a koncepcií. Žiadosť o zmenu odporučili schváliť.

Na dnešnom rokovaní mestského zastupiteľstva poslanci jednohlasne schválili povolenie na spracovanie zmeny územného plánu.

Návrh zmeny bude spracovaný a uskutoční sa proces verejnoprávneho prerokovania návrhu zmeny a proces posudzovania vplyvov životné prostredie (podľa vyjadrenia Okresného úradu v Trnave, odboru starostlivosti o životné prostredie).

Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska bude zmena predložená na schválenie v mestskom zastupiteľstve.

thalmeiner2016-17

Pohľad na rozostavanú časť nádvoria zo Štefánikovej ulice z júna 2016

thalmeiner2016-15
Komplexný pohľad na riešenie priestorov

Ulož ako PDF
Napísal 28. júna 2016 15:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Plánovaná dostavba dvorového krídla na Štefánikovej si vyžiada zmenu v územnom pláne”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.