reklama

Investor obchodného centra v areáli nemocnice žiada mesto o povolenie spracovania zmeny v územnom pláne

Developer pripravovaného projektu obchodného centra v dotyku areálu Fakultnej nemocnice v Trnave, žilinská spoločnosť Istrofinal, žiada mesto o zmenu klasifikácie časti nemocničných pozemkov v územnom pláne. O žiadosti majú rokovať mestskí poslanci na budúci týždeň.

Istrofinal v súvislosti s pripravovanou výstavbou obchodného centra žiada od mesta povolenie spracovania zmeny v územnom pláne.

Investor chce preklasifikovať pozemok ležiaci v areáli nemocnice, v časti budovy spaľovne, ktorý je vedený ako plochy a bloky areálovej vybavenosti – územie školských a zdravotných areálov a ich vybavenosti, na územie plôch a blokov celomestských a prímestských komerčných hypercentier.


Pozemky na okraji areálu Fakultnej nemocnice, na ktorých sa pripravuje výstavba

kauf-sit
Celková situácia

Spoločnosť Istrofinal uvádza, že súčasťou územia budú aj plochy pre izolačnú zeleň tak, ako to stanovujú platné regulatívy záväznej časti Územného plánu mesta Trnava.

Dotknutý pozemok je vo vlastníctve Fakultnej nemocnice Trnava, ktorá dala k zmene predbežný súhlas.

Odbor územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v Trnave povolenie na spracovanie zmeny poslancom neodporúča schváliť.

„Prichádza k nekoncepčnému okliešťovaniu areálu nemocnice, bez jasného definovania jej zámerov rozvoja, na čo bolo vedenie nemocnice už v minulosti viackrát upozorňované,“ uvádza vo svojom stanovisku.

Rovnaký postoj zaujala na svojom marcovom zasadnutí aj Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok pri mestskom zastupiteľstve.

Povolenie neodporúča povoliť a zároveň vyslovuje požiadavku, aby Fakultná nemocnica predložila riešenie celého areálu.

Investor plánuje postaviť v juhovýchodnej časti areálu nemocnice na Tamaškovičovej ulici nákupné centrum Kaufland a druhý objekt s obchodnými jednotkami.

Podľa predloženej dokumentácie rieši projekt výstavbu komplexu s nákupným centrom Kaufland, v druhom, rovnako jednopodlažnom objekte, bude päť samostatných obchodných prevádzok.

Obchodný komplex bude dopravne napojený z Tamaškovičovej ulice. Pripojenie je navrhnuté z križovatky Tamaškovičova – Bulharská, ktorú investor prebuduje na okružnú. V areáli bude k dispozícii 260 parkovacích miest. Súčasťou stavby je realizácia sadových úprav.

Viac ako dva hektáre pozemkov vo svojom predala Fakultná nemocnica v Trnave areáli developerskej spoločnosti Istrofinal zo Žiliny za 2,1 milióna eur v roku 2014.

Z prostriedkov získaných za predaj prebytočného majetku nakúpila nemocnica niekoľko zdravotníckych prístrojov a technické vybavenie.

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 23. marca 2017 10:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Investor obchodného centra v areáli nemocnice žiada mesto o povolenie spracovania zmeny v územnom pláne”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.