reklama

Investor obchodného centra v areáli nemocnice žiada mesto o povolenie spracovania zmeny v územnom pláne

Developer pripravovaného projektu obchodného centra v dotyku areálu Fakultnej nemocnice v Trnave, žilinská spoločnosť Istrofinal, žiada mesto o zmenu klasifikácie časti nemocničných pozemkov v územnom pláne. O žiadosti majú rokovať mestskí poslanci na budúci týždeň.

Istrofinal v súvislosti s pripravovanou výstavbou obchodného centra žiada od mesta povolenie spracovania zmeny v územnom pláne.

Investor chce preklasifikovať pozemok ležiaci v areáli nemocnice, v časti budovy spaľovne, ktorý je vedený ako plochy a bloky areálovej vybavenosti – územie školských a zdravotných areálov a ich vybavenosti, na územie plôch a blokov celomestských a prímestských komerčných hypercentier.


Pozemky na okraji areálu Fakultnej nemocnice, na ktorých sa pripravuje výstavba

kauf-sit
Celková situácia

Spoločnosť Istrofinal uvádza, že súčasťou územia budú aj plochy pre izolačnú zeleň tak, ako to stanovujú platné regulatívy záväznej časti Územného plánu mesta Trnava.

Dotknutý pozemok je vo vlastníctve Fakultnej nemocnice Trnava, ktorá dala k zmene predbežný súhlas.

Odbor územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v Trnave povolenie na spracovanie zmeny poslancom neodporúča schváliť.

“Prichádza k nekoncepčnému okliešťovaniu areálu nemocnice, bez jasného definovania jej zámerov rozvoja, na čo bolo vedenie nemocnice už v minulosti viackrát upozorňované,” uvádza vo svojom stanovisku.

Rovnaký postoj zaujala na svojom marcovom zasadnutí aj Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok pri mestskom zastupiteľstve.

Povolenie neodporúča povoliť a zároveň vyslovuje požiadavku, aby Fakultná nemocnica predložila riešenie celého areálu.

Investor plánuje postaviť v juhovýchodnej časti areálu nemocnice na Tamaškovičovej ulici nákupné centrum Kaufland a druhý objekt s obchodnými jednotkami.

Podľa predloženej dokumentácie rieši projekt výstavbu komplexu s nákupným centrom Kaufland, v druhom, rovnako jednopodlažnom objekte, bude päť samostatných obchodných prevádzok.

Obchodný komplex bude dopravne napojený z Tamaškovičovej ulice. Pripojenie je navrhnuté z križovatky Tamaškovičova – Bulharská, ktorú investor prebuduje na okružnú. V areáli bude k dispozícii 260 parkovacích miest. Súčasťou stavby je realizácia sadových úprav.

Viac ako dva hektáre pozemkov vo svojom predala Fakultná nemocnica v Trnave areáli developerskej spoločnosti Istrofinal zo Žiliny za 2,1 milióna eur v roku 2014.

Z prostriedkov získaných za predaj prebytočného majetku nakúpila nemocnica niekoľko zdravotníckych prístrojov a technické vybavenie.

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 23. marca 2017 10:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

20 komentárov pre “Investor obchodného centra v areáli nemocnice žiada mesto o povolenie spracovania zmeny v územnom pláne”

 1. 1
  ison says:

  Zázemie pre rozvoj plôch pre budúce rozširovanie nemocničného zariadenia za komercionalitu je hnoj. Dúfam, že ľudské zdravie má pre poslancov vyššiu hodnotu ako nákupná búda.

  • 1.1
   Juraj Fuzak says:

   Hnoj v tomto pripade je este pekne slovo…

   • 1.1.1
    Normalny clovek says:

    Vo svete sa nemocnicne arealy zmensuju na par polyfunkcnych budov, kde je vsetko pekne komplexne ako sa vravi pokope, iba tu nam vladnu idioti a ked im moze obchod riesit parkovanie, prijazd do arealu a nakup zdravotnickych zariadeni treba byt zasadne proti. Hodime to na zelen, ktora tam nie je, ludia zeru seno, zozeru aj toto aj s dieselgeneratorm z rokov marieterezie v strede tej parcely. Ze ta mamka radsej nezhltla ty trulo, za mesto ste nemocnici nepomohli ani nepomozete, prezente cez areal cyklotrasu a zatvorte hlavnu cestu, aj tak sa tade o tretej neda nikde dostat, nech pacient, co ledva stoji ide na bicykli a moze aj dusu vypustit. A podla stavebneho zakona investor pripadne sudne spory vyhra, pretoze su to stavebne pozemky a tvoj zadubeny postoj tak akurat docieli pekne mastne nahrady, na ktore sa vsetci vyzbierame, lebo tvoj bradaty pravnik ten titul dostal.

    • 1.1.1.1
     Karol says:

     Vy asi nie ste kompletný pane … je mi vás úprimne ľúto !

    • 1.1.1.2
     Juraj Fuzak says:

     Povies mi to aj do oci ty primitiv degenerovany?

     • 1.1.1.2.1
      Normalny clovek says:

      Kedykolvek, ja sa takeho internetoveho hrdinu nebojim, len doved aj mamu, aby si sa mal pod aku suknu schovat ako vzdy. Volako ti dosli instrukcie co mas pisat. Uz si sa bol vyplackat u petka, ci by si nemohol trestne oznamenie podat?

      • 1.1.1.2.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Nech sa paci, datum a cas poprosim.

       • 1.1.1.2.1.1.1
        Normalny clovek says:

        Ty si jak z toho vtipu, chyba ti miesto, trulo, a presne takto aj pracujes, populizmus a nic viac, kolko pacikov si dneska vybavil?

        • 1.1.1.2.1.1.1.1
         Juraj Fuzak says:

         Datum, cas a miesto teda ked mas gule prist, predstavit sa a ukazat ksicht. Zajtra budem od rana v kamenaci, najdes ma tam ty inernetovy hrdina.

     • 1.1.1.2.2
      Kamil Schultz says:

      Juraj, ale toto už je cez od Teba. On nie je volený zástupca, aj ked teda má slovník aký má. Tz by si mal držat dekórum. Fakt že takto nie. Potom všetci kritizujete Fica a slovník máte taký istý…

      • 1.1.1.2.2.1
       Juraj Fuzak says:

       Nehnevaj sa na mna ale ked si nejaky primitiv bude brat moju mamu do huby tak dekorum mam vies kde.

 2. 2
  Lukas says:

  Ty máš od normálneho človeka veľmi ďaleko..ale nevadí,Tabacek a smerácka banda Ti v tom pomôže!!!

 3. 3
  pesimista says:

  To sa bude chcieť nemocnica takouto salámovou metódou „výhodne“ zbavovať „nadbytočných“ pozemkov postupne iba po Trnávku, alebo sa bude chcieť pokračovať aj ďalej s úmyslom všetko natlačiť napr. do mrakodrapu medzi Dohnányho ulicou a ulicou A.Žarnova ?

  Nepísalo sa niečo v tom zmysle, že sa obmedzia nové hypercentrá na území mesta a budú môcť byť iba medzi JV obchvatom a diaľničným privádzačom?

  „Obdivujem“ nápad zasunúť plánovaný kruhový objazd aj s novou príjazdovou cestou k novým obchodom do štátneho nemocničného areálu k nemocničným budovám. Pacienti iste ocenia zvukovo- a emisno-izolačné vlastnosti novovysadených 3-metrových prútikov, pardón, teda stromov namiesto tých mohutných, čo tam boli doteraz.

  Nabudúce môžeme očakávať napr. nápad zútulniť nemocničné prostredie benzínovou pumpou a autoumyvárňou, nakoľko vraj nevyužitého a nepotrebného priestoru pre nemocnicu je tam stále viac ako dosť.

 4. 4
  adam says:

  Ešte jeden Kaufland v Trnave je potrebný. Ten na Družbe vzhľadom na najvýhodnejšie ceny v Trnave je prepchaný kupujúcimi. Ten pozemok na ktorom má byť postavený kedysi nepatril k nemocničnému areálu ale patril stavebnému podniku, ktorý na ňom mal sklady a myslím že aj autopark a od nemocničnému pozemku ho oddeľoval klasický plot.

 5. 5
  adam says:

  V areáli nemocnice pri železničnej trati je veľká trávnatá plocha ale nikdy sa tam neplánoval postaviť pavilón pre pacientom vzhľadom k veľkému hluku, ktorý sa zo železnice šíri. Aj nový chirurgický pavilón preto postavili pri Dohnániho ulici a nie vzadu na tej trávnatej ploche pri železnici, kde vlaky už naberajú rýchlosť pri jazde z mesta alebo naopak kde brzdia pred príchodom do stanice. Ten hluk, šíriaci sa od železnice mnoho krát merala aj hygiena a aj z toho dôvodu sa rozhodlo tak ako je tomu teraz.

  • 5.1
   viktor says:

   Jednoduché riešenie – protihlukové bariéry. Nechápem, ako ich pri stavbe trate BA Rača – Leopoldov mohli opomenúť – vlak pretína ako Trnavu, tak i napr. taký Báhoň a protihluková ochrana nikde. Od Leopoldova ďalej protihlukové bariéry sú….

   • 5.1.1
    Lampáreň says:

    Pri úprave tejto trate na 160 km/h v TT sa zodpovední vybodli na všeličo.
    V iných mestách sa porobili rôzne súvisiace projekty /protihlukové steny, podjazdy, prekládky sietí, vyvolané investície, …/.
    V TT sa ani podjazdy neupravili, zostali ako dopravné lieviky a nebezpečné pre cyklistov.
    Keď nikto nič nepožadoval, tak to železničiari nasilu nerobili.

  • 5.2
   ison says:

   Vysadiť krásne stromy, urobiť chodníčky a lavičky, ako bonus jazierko a hluk je preč. Navyše aspoň si bude kde sadnúť. To, že sa tam vtrepe obchodná búda, hluk sa k jestvujúcim pavilónom priblíži.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.