reklama

Kaufland pri nemocnici je v územnom konaní. Investor postaví dva obchodné objekty a parkovisko

Mesto Trnava ako stavebný úrad pokračuje po takmer osemmesačnom prerušení v stavebnom konaní projektu obchodného centra v dotyku areálu Fakultnej nemocnice v Trnave. Proces bol prerušený po tom, ako stavebný úrad vyzval navrhovateľa – spoločnosť Istrofinal Žilina – o doplnenie údajov v podanej žiadosti.

Investor plánuje postaviť v juhovýchodnej časti areálu nemocnice na Tamaškovičovej ulici nákupné centrum Kaufland a druhý objekt s obchodnými jednotkami. Zámer je v súčasnosti na začiatku procesu územného konania.

Podľa predloženej dokumentácie zámer rieši výstavbu komplexu s nákupným centrom Kaufland, v druhom, rovnako jednopodlažnom objekte, bude päť samostatných obchodných prevádzok.

kauf-sit
Celková situácia

Obchodný komplex bude dopravne napojený z Tamaškovičovej ulice. Pripojenie je navrhnuté z križovatky Tamaškovičova – Bulharská, ktorú investor prebuduje na okružnú.

V areáli bude k dispozícii 260 parkovacích miest. Súčasťou stavby je realizácia sadových úprav.

Projekt si vyžiada aj vyvolané investície v podobe preložiek a rozšírenia inžinierskych sietí, ako aj spomínanú realizácia okružnej križovatky a úpravy na hlavnom cestnom ťahu.

Komplex má dosiahnuť zastavanú plochu 7500 metrov štvorcových, predajná plocha dosiahne približne 5000 m2.

nemocnica-pozemky-1
Obchodný komplex vyrastie v zadnej časti areálu FN

Rozsah plôch zelene obchodného komplexu je navrhnutý na výmere viac ako 4300 metrov štvorcových.

Viac ako dva hektáre pozemkov vo svojom predala Fakultná nemocnica v Trnave areáli developerskej spoločnosti Istrofinal zo Žiliny za 2,1 milióna eur v roku 2014.

Z prostriedkov získaných za predaj prebytočného majetku nakúpila nemocnica niekoľko zdravotníckych prístrojov a technické vybavenie.

Ulož ako PDF
Napísal 15. novembra 2016 13:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kaufland pri nemocnici je v územnom konaní. Investor postaví dva obchodné objekty a parkovisko”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.