reklama

Investor ukázal zámer v areáli nemocnice. Postaviť chce Kaufland a ďalší obchodný objekt

Na jar v roku 2014 predala Fakultná nemocnica Trnava viac ako dva hektáre pozemkov situovaných v rohu areálu developerskej spoločnosti Istrofinal zo Žiliny. Developer pred niekoľkými dňami predložil v rámci schvaľovacieho procesu štátnym inštitúciám projekt, ktorý plánuje zrealizovať.

Z investičného zámeru vyplýva plán vybudovať multifunkčné obchodné centrum s parkoviskom, zásobovacou cestou a ďalšou infraštruktúrou.

Obchodné centrum bude pozostávať z dvoch samostatných objektov. Hlavný objekt predstavuje Obchodné centrum Kaufland, vedľajší objekt tvoria samostatné obchodné jednotky.

„Kaufland predstavuje veľkokapacitnú širokosortimentnú predajňu potravín, drogérie a doplnkového priemyselného tovaru pre domácnosť. Obchodné centrum je navrhnuté podľa doterajších skúseností prevádzkovateľa obchodnej siete s prevádzkou podobných zariadení s ohľadom na funkčné využitie územia. Objekt Obchodné jednotky je tvorený piatimi samostatnými nájomnými jednotkami – predajňami. Základnou filozofiou obchodného zariadenia je ponúknuť v jednom objekte čo najširší výber tovaru s výhodným parkovaním v bezprostrednej blízkosti objektu. Výsledkom je pohodlný nákup v príjemnom prostredí,“ uvádza sa v predloženom zámere spoločnosti Istrofinal.

nemocnica-pozemky-1
Nevyužívané pozemky v rohu areálu predala nemocnica za 2,1 milióna eur

kaufland-tt
Ilustračné vyznačenie plôch, ktorých sa dotkne výstavba obchodného centra

Začiatok výstavby obchodného centra je plánovaný na máj 2016. Stavebná fáza má trvať 6 mesiacov. Plánované otvorenie obchodného centra vrátane obchodných jednotiek je december 2016.

Plocha riešeného územia je 23-tisíc metrov štvorcových. Spevnené plochy a komunikácie dosiahnu 11-tisíc metrov štvorcových, plochy zelene približne 4300 m2.

Celková predajná plocha v oboch objektoch je plánovaná na 5100 m2. Spolu tu vznikne 260 parkovacích miest.

Dopravne bude obchodné centrum napojené z Tamaškovičovej ulice, na križovatke s Bulharskou má investor vybudovať okružnú križovatku.

V obchodnom centre vznikne približne 100 nových pracovných miest.

Odhadované celkové investičné náklady na realizáciu zámeru predstavujú 6 miliónov eur.

kauf-sit
Situácia
kaufland-nem
Vyznačenie plôch budúceho obchodného centra

Zdroj: Istrofinal

Ulož ako PDF
Napísal 10. decembra 2015 9:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Investor ukázal zámer v areáli nemocnice. Postaviť chce Kaufland a ďalší obchodný objekt”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.