reklama

Investor upravil zámer, pri obchvate chce stavať iba motel

Trnavská spoločnosť Infopark predstavila poslancom mestského zastupiteľstva upravený návrh investičného zámeru na Sibírskej ulici v blízkosti mestského obchvatu.

V pôvodnom zámere chcela spoločnosť Infopark vybudovať na vlastných pozemkoch situovaných medzi severovýchodnou časťou obchvatu a zástavbou rodinných domov na Sibírskej ulici štvor až šesťpodlažný motel, objekt určený pre bývanie starších osôb, denné stredisko pre staršie osoby, ktoré má slúžiť pre klubovú činnosť, osobnú opatrovateľskú službu s priestormi pre stravovanie či kultúru, plán investora výhľadovo počítal aj s umiestnením materského centra v alternatíve so škôlkou.

Súčasťou predstaveného zámeru bola aj realizácia veľkého parku s rozlohou takmer 19-tisíc metrov štvorcových na náklady investora.

Zámerom investora bolo realizovanie služieb, ktoré v súčasnosti na území mesta do istej miery absentujú.

Dotknuté územie je v územnom pláne vedené ako plochy izolačnej zelene, investor v žiadosti o povolenie spracovania zmeny v územnom pláne navrhuje zmenu na plochy parkov a areálovej občianskej vybavenosti.

Pôvodný materiál investor po komunikácii s mestom upravil a predkladá poslancom aktualizovanú verziu. Hlasovať o povolení spracovania zmeny územného plánu aktualizovaného projektu majú poslanci 8. marca.

infopark-motel-mar2016
Aktualizovaná urbanistická štúdia s motelom a zeleňou

Zdroj: Infopark / DV Ateliér

Nový upravený projekt upúšťa od vybudovania strediska pre starších, rovnako sa nespomína materské centrum.

Firma plánuje len s vybudovaním motela a žiada o zmenu územného plánu iba v časti, kde by mal byť objekt postavený.

Na zvyšnú časť o zmenu nežiada, pretože mesto sa tu dlhodobo vyjadruje o pláne vysadiť lesopark, ktorý by slúžil aj ako izolačná zeleň. Svoje pozemky určené pre lesopark ponúka mestu na zámenu.

Ako uviedol konateľ Infoparku Peter Cák, spoločnosť ponúkla mestu Trnava previesť na mesto pozemok bezprostredne susediaci so Sibírskou ulicou v dĺžke 350 a so šírkou sedem metrov za 1 euro za účelom vybudovania chodníka pre peších a cyklochodníka. Ako pripomenul P. Cák, táto časť už bola zaradená do koncepcie cyklotrás mesta.

„Celková rozloha dotknutých pozemkov je 27-tisíc metrov štvorcových. Projekt motela je plánovaný na ploche 7-tisíc metrov, zvyšných 20-tisíc metrov štvorcových ponúkame na výmenu, keďže mesto má dlhodobý záujem a plán vysadiť na týchto plochách zelený pás,“ priblížil Peter Cák.

Za výhody tohto riešenia považuje spoločnosť Infopark výstavbu motela ako novej služby, ktorá v Trnave vznikne, objekt zároveň zabezpečí lepšiu zvukovú izoláciu z obchvatu.

V blízkosti motela sa počíta aj s výstavbou ihriska s parčíkom ako verejným priestranstvom s lavičkami či menšími vodnými plochami.

Upravenou žiadosťou sa zaoberala Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok na svojom zasadnutí 18. februára 2016 a odporučila poslancom povoliť spracovanie zmeny.

V prípade povolenia spracovania zmeny poslancami MZ bude návrh predložený na verejnoprávne prerokovanie.

Súbežne bude prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie. Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska bude materiál predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva.

pozemky-infopark
Pohľad na dotknuté pozemky medzi obchvatom a Sibírskou ulicou

sibirska-infopark

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 1. marca 2016 10:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Investor upravil zámer, pri obchvate chce stavať iba motel”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.