reklama

Trnavská firma chce postaviť pri obchvate motel, stredisko pre starších ľudí, materské centrum aj park

AKTUALIZOVANÉ

Po viac ako troch rokoch žiada trnavská spoločnosť Infopark opätovne mesto o povolenie spracovania zmeny Územného plánu mesta Trnava. O predloženej žiadosti budú hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva na prvej tohtoročnej schôdzi v utorok 2. februára 2016.

Spoločnosť Infopark predložila mestu zámer výstavby štyroch funkčných blokov s občianskou vybavenosťou.

Na pozemkoch situovaných medzi severovýchodnou časťou obchvatu a zástavbou rodinných domov na Sibírskej ulice chce postaviť štvor až šesťpodlažný motel, objekt určený pre bývanie starších osôb, denné stredisko pre staršie osoby, ktoré má slúžiť pre klubovú činnosť, osobnú opatrovateľskú službu s priestormi pre stravovanie či kultúru, plán investora počíta aj s umiestnením materského centra v alternatíve so škôlkou.

Súčasťou zámeru je aj realizácia parku.

Dotknuté územie je v územnom pláne vedené ako plochy izolačnej zelene, investor v žiadosti návrhuje zmenu na plochy parkov a areálovej občianskej vybavenosti.


Pohľad na dotknuté pozemky medzi obchvatom a Sibírskou ulicou

sibirska-infopark

Zdroj: Mesto Trnava

V roku 2012 plánovala spoločnosť Inforpark v tomto priestore na okraji Trnavy stavať objekty určené pre obchod a služby či čerpaciu stanicu pohonných hmôt. Návrh na povolenie zmeny územného plánu bol vtedy stiahnutý z rokovania zastupiteľstva na základe odporúčania mestskej rady.

„Investorovým zámerom je realizovanie služieb, ktoré sú v súčasnosti do istej miery na území mesta absentujú. Vybratá poloha ležiaca medzi dvoma komunikáciami, z ktorých jedna je dopravne vyťažený obchvat, však nepredpokladá optimálne podmienky pre tieto funkcie. Súčasná funkcia podľa územného plánu je zvolená na rušenie negatívnych vplyvov od obchvatu na blízku obytnú zástavbu a pre vytvorenie potrebných zelených plôch pre obyvateľov na relax,“ konštatuje v dôvodovej správe k predloženému dokumentu, o ktorom majú hlasovať poslanci, odbor územného rozvoja a koncepcií, ktorý odporúča, „zachovať predmetné územie ako rezervu pre perspektívnu lesoparkovú úpravu“.

Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok si na svojom zasadnutí 14. januára vypočula predkladateľa a zástupcu spoločnosti Infopark, ktorý svoj návrh odprezentoval. Okrem iného sa zaviazal vybudovať v navrhovanom území zeleň v rozsahu 18 700 metrov štvorcových.

„Stavebná komisia jednomyseľne odporučila mestskému zastupiteľstvu povoliť spracovanie zmeny za podmienky, že v území nebude riešená funkcia bývania,“ znie stanovisko komisie.

V prípade povolenia spracovania zmeny bude návrh predložený na verejnoprávne prerokovanie.

Súbežne bude prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie. Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska bude materiál predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva.

AKTUALIZOVANÉ v utorok 2. 2. o 13.11 hod.:

Poslanci sa návrh Mestskej rady materiál z rokovania zastupiteľstva stiahli s odôvodnením, že žiadateľ predložil spresnenú žiadosť, ktorú je potrebné opätovne sprocesovať a po jej spracovaní bude materiál znova predložený na rokovanie MZ.

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2016 14:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská firma chce postaviť pri obchvate motel, stredisko pre starších ľudí, materské centrum aj park”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.