reklama

Trnavská firma chce postaviť pri obchvate motel, stredisko pre starších ľudí, materské centrum aj park

AKTUALIZOVANÉ

Po viac ako troch rokoch žiada trnavská spoločnosť Infopark opätovne mesto o povolenie spracovania zmeny Územného plánu mesta Trnava. O predloženej žiadosti budú hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva na prvej tohtoročnej schôdzi v utorok 2. februára 2016.

Spoločnosť Infopark predložila mestu zámer výstavby štyroch funkčných blokov s občianskou vybavenosťou.

Na pozemkoch situovaných medzi severovýchodnou časťou obchvatu a zástavbou rodinných domov na Sibírskej ulice chce postaviť štvor až šesťpodlažný motel, objekt určený pre bývanie starších osôb, denné stredisko pre staršie osoby, ktoré má slúžiť pre klubovú činnosť, osobnú opatrovateľskú službu s priestormi pre stravovanie či kultúru, plán investora počíta aj s umiestnením materského centra v alternatíve so škôlkou.

Súčasťou zámeru je aj realizácia parku.

Dotknuté územie je v územnom pláne vedené ako plochy izolačnej zelene, investor v žiadosti návrhuje zmenu na plochy parkov a areálovej občianskej vybavenosti.


Pohľad na dotknuté pozemky medzi obchvatom a Sibírskou ulicou

sibirska-infopark

Zdroj: Mesto Trnava

V roku 2012 plánovala spoločnosť Inforpark v tomto priestore na okraji Trnavy stavať objekty určené pre obchod a služby či čerpaciu stanicu pohonných hmôt. Návrh na povolenie zmeny územného plánu bol vtedy stiahnutý z rokovania zastupiteľstva na základe odporúčania mestskej rady.

“Investorovým zámerom je realizovanie služieb, ktoré sú v súčasnosti do istej miery na území mesta absentujú. Vybratá poloha ležiaca medzi dvoma komunikáciami, z ktorých jedna je dopravne vyťažený obchvat, však nepredpokladá optimálne podmienky pre tieto funkcie. Súčasná funkcia podľa územného plánu je zvolená na rušenie negatívnych vplyvov od obchvatu na blízku obytnú zástavbu a pre vytvorenie potrebných zelených plôch pre obyvateľov na relax,” konštatuje v dôvodovej správe k predloženému dokumentu, o ktorom majú hlasovať poslanci, odbor územného rozvoja a koncepcií, ktorý odporúča, “zachovať predmetné územie ako rezervu pre perspektívnu lesoparkovú úpravu”.

Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok si na svojom zasadnutí 14. januára vypočula predkladateľa a zástupcu spoločnosti Infopark, ktorý svoj návrh odprezentoval. Okrem iného sa zaviazal vybudovať v navrhovanom území zeleň v rozsahu 18 700 metrov štvorcových.

“Stavebná komisia jednomyseľne odporučila mestskému zastupiteľstvu povoliť spracovanie zmeny za podmienky, že v území nebude riešená funkcia bývania,” znie stanovisko komisie.

V prípade povolenia spracovania zmeny bude návrh predložený na verejnoprávne prerokovanie.

Súbežne bude prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie. Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska bude materiál predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva.

AKTUALIZOVANÉ v utorok 2. 2. o 13.11 hod.:

Poslanci sa návrh Mestskej rady materiál z rokovania zastupiteľstva stiahli s odôvodnením, že žiadateľ predložil spresnenú žiadosť, ktorú je potrebné opätovne sprocesovať a po jej spracovaní bude materiál znova predložený na rokovanie MZ.

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2016 14:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

28 komentárov pre “Trnavská firma chce postaviť pri obchvate motel, stredisko pre starších ľudí, materské centrum aj park”

 1. 1
  TT says:

  Cele zle. Ja som dufal, ze tam bude cely pas zelene. Od obchvatu az po energeticke uciliste, napojit ho na sidlisko arboria, kde po vystavbe medzi barakmi bude kvazi park a cez cestu okolo tesca pri vodojeme sa tiez uvazuje o ako takom spristupneni kvazi parku. Cez dalsiu cestu pas zelene za kauflandom az po lokomotivu.
  Viem ze to nie je idealne a tento priestor by bo seknuty dvomi cestami (pri kauflande aj dost sirokou), ale podla mna by to stalo za uvazenie. Okrem vysadby ako takej, spravit cyklochodnik a to uz by za nieco stalo.
  Ale asi som naivny, hento mu schvalia a aj ked motyka vystreli a nie, tak nebudu peniaze na vysdbu zelene takeho dlheho useku.

  • 1.1
   Juraj Fuzak says:

   ten pozemok bohuzial nepatri mestu takze bude nutny dialog s majitelom. Hlavne bude muset investor tento svoj zamer obhajit na VMC a az potom sa bude hovorit o schvaleni alebo neschvaleni. Na zastupitelstve sa zatial bude schvalovat iba povolenie na povolenie spracovania uzemneho planu a nie zamer samotny.

   • 1.1.1
    majo says:

    Neviem načo nám je potom UP (ked sa schvali jeho zmena), ked sa “každu chvilu” meni v prospech nejakeho podnikatela, developera…, ktoremu nejde o dobro ludi, ale iba o to ako na tom zarobit, bez ohladu či sa tam ten projekt hodi alebo nie.

    Naozaj ludia potrebuju niečo taketo v tych miestach?

    Dúfam, že to neprejde.

 2. 2
  Sido93 says:

  TT absolútny súhlas. Ta plocha by mala odčleniť vyťažený a hlučný obchvat od okolitej zastavby a nie celé územie ešte viac zahltiť. Pas zelene s cyklochodnikom by bol dobrý nápad.. Dopadneme ako v BA, v ktorej namiesto toho aby vyuzivali nevyuzivane pozemky v centre mesta, stavaju až pomaly pri letisku a ukrajuju stale z ornej pôdy.

 3. 3
  ach jaj says:

  Starých ľudí ubytovať medzi horúcovod, frekventovanú cestu, čerpaciu stanicu a psie cvičisko to je čo za nápad ? Predpokladá sa dopredu, že okrem iného budú aj hluchí aj s poruchou čuchu ? Prepáčte za vyjadrenie, ale tento nápad patrí po trnafsky: do rici.

  • 3.1
   Juraj Fuzák says:

   tento variant s ubytovanim a dalsim zazemim nepresiel cez stavebnu komisiu. Teraz je na stole iba variant s motelom hned pri zjazde z obchvatu a zbytok celeho priestoru ako oddychova zona.

   Cele to ale musi najprv prejst verejnym prerokovanim na VMC.

   • 3.1.1
    slota says:

    Ale je stále prvý variant, materiál sa mal stiahnuť a nie tento paškvil predkladať a poslanci zase “nebudú” vedieť za čo hlasujú

 4. 4
  Takto says:

  Problem uzemneho planu vseobecne je ten, ze navrhuje verejnu zelen na sukromne pozemky. Takze kritici, ktori by boli vo vedeni mesta, mate dve moznosti. Vykupte sukromne parcely za desiatky milionov a vysadze tam parky.
  Alebo druha moznost je spolupracovat so sukromnikmi a spolu sa pokusit kompromisne priblizit sa idealnemu uzemnemu planu.
  Pre Vasu predstavu, doteraz ziadne doterajsie vedenie nedokazalo vykupit pozemky a vysadit verejnu zelen. Zeleny pas za Druzbou bol na cierno:)
  Tolko k realnosti uzemneho planu :))

  • 4.1
   Juraj Fuzák says:

   no dokonca byvale vedenie mesta sa zaviazalo ze tam vybuduje pas izolacnej zelene a oddychovu zonu. Len to ma jeden hacik ze tie pozemky nepatria mestu, ale to je len taka malickost…

   • 4.1.1
    jojo says:

    Keď sa zaviazalo, tak to patrilo štátu a ten to nemal predať súkromníkovi, ktorý dopredu vedel na čo sú určené, takže dobrá špekulácia a za predajom stojí aj jeden z terajších poslancov

    • 4.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     aj ked to patri statu tak to stale nepatri mestu. Mesto neni stat a stat neni mesto cize vlastnik je to vzdy iny.

     • 4.1.1.1.1
      ison says:

      Nech je pozemok kohokoľvek. V čase kúpy tohto pozemku investor vedel, že v územnom pláne je pozemok vedený ako izolačná zeleň a teda s týmto vedomím ho aj s adekvátnou cenou nadobudol. Pán Fuzák, iba pripomínam, že bývalé MZ schválilo podobnú špinavosť s pozemkom v trnavskej nemocnici. Takže ak sa nechcete zaradiť medzi nich, tak ani nepripúšťajte žiadnu debatu o zmene UP.

    • 4.1.1.2
     FR KO says:

     Ktorý poslanec za tým stoji?

  • 4.2
   Najmúdrejší says:

   Nehnevaj sa, ale ty tomu vôbec, ale vôbec nerozumieš. Územný plán sa robí bez ohľadu na vlastníctvo. Keď poslanci v roku 2007 schválili do areálu cukrovaru polyfunkciu, to neznamená, že mesto musí cukrovar odkúpiť a postaviť to tam. Územný plán nie je plán, čo má robiť mesto.

   • 4.2.1
    Takto says:

    No to si napisal novinu, ze uzemny plan sa robi bez zretela na vlastnicke vztahy .
    Ale kedy, kto a za ake peniaze vysadi tolko verejnej zelene prosim ?
    Hahaha. Rozlisuj plochy, ktore” na seba zarabaju” a ktore su ” neziskove”
    Ako to mozes porovnavat ?

    • 4.2.1.1
     Najmúdrejší says:

     Územný plán dáva tromfy do rúk mestu. Pozemok, kde určuje územný plán zeleň, má trhovú hodnotu blízku nule. To je výborná príležitosť ponúknuť jeho vlastníkovi výmenu za iný pozemok, mesto má k dispozícii stovky hektárov.

     • 4.2.1.1.1
      Takto says:

      No to by Mesto dopadlo. Vies kolko spekulantov kupilo problemove parcely a ziada za to vymenu ? Toto pri obchvate je exemlarny priklad. Kupil uz problemovu parcelu. Preco by mal vymenou napriklad takyto spekulant dostat cisty bezproblemovy pozemok ?
      Kazdy lobuje u svojich poslancov a znamych. Tu sa vsetko vie :)))

      • 4.2.1.1.1.1
       ison says:

       To je síce pravda, ale iba dovtedy pokiaľ niekto za to v budúcnosti nepôjde do basy. Oni totiž narábajú s verejným majetkom a zo zákona sú povinní s nim nakladať hospodárne a efektívne.

       • 4.2.1.1.1.1.1
        Takto says:

        Do basy ? Kedy pojde niekto u kdh do basy za pracharen ? To nie je mrhanie financiami ? Zniceny mestsky majetok bez zodpovednosti :)
        Ze efektivne, hospodarne nakladanie s majetkom. Co je to konkretne ?

        • 4.2.1.1.1.1.1.1
         ison says:

         Veď to je na zaplakanie. Pracháreň bola atraktívna budova s srdci centra mesta. Koľko peňazí za tie roky prišlo na nájomnom.

 5. 5
  Takto says:

  Ktory z poslancov ? Treba vediet. Aspom inicialy prosime

 6. 6
  roman says:

  materál bol stiahnutý z rokovania
  zo zámeru vzišlo
  Trnava live zverejnila neaktuálnu informáciu

 7. 7
  kajko says:

  Zo zámeru “nevzišlo” len ho modifikoval a bude na ďalšom zastupiteľstve, ide na to štýlom, podaj prst….

 8. 8
  Mária says:

  Vážení páni v zastupiteľstve mesta Trnava , mali ste rozmýšľať, keď ste za úplatu predávali materské škôlky, jasle, zaujímavé nehnuteľnosti. Teraz máte problémy, ktoré musí riešiť mesto / starí ľudia, predškolské zariadenia a podobne. Ozaj Vás už nič v tomto skorumpovanom systéme nič nezastaví !!!! Keď ste riešili obchvat tak ste veľkoryso sľubovali pás zelene , aby hluk z tisícky denne prejedených áut bolo cez obchvat minimalizovaný. Bohužiaľ mesto Trnava je katolícke mesto a tak ako sa v kostole opakuje stále to isté a nič sa nedodržuje má vplyv aj na logické myslenie ľudí, ktorí sa dostali tam ,kde majú rozhodovacie právomoci ale ich záujem o budúcnosť je len do času prijímania finančnej odmeny za ich použitie získanej

 9. 9
  Mária says:

  Vážení páni v zastupiteľstve mesta Trnava , mali ste rozmýšľať, keď ste za úplatu predávali materské škôlky, jasle, zaujímavé nehnuteľnosti. Teraz máte problémy, ktoré musí riešiť mesto / starí ľudia, predškolské zariadenia a podobne. Ozaj Vás už nič v tomto skorumpovanom systéme nič nezastaví !!!! Keď ste riešili obchvat tak ste veľkoryso sľubovali pás zelene , aby hluk z tisícky denne prejedených áut bolo cez obchvat minimalizovaný. Bohužiaľ mesto Trnava je katolícke mesto a tak ako sa v kostole opakuje stále to isté a nič sa nedodržuje má vplyv aj na logické myslenie ľudí, ktorí sa dostali tam ,kde majú rozhodovacie právomoci ale ich záujem o budúcnosť je len do času prijímania finančnej odmeny za ich použitie získanej p

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.