reklama

V obchodnej zóne pri obchvate plánujú postaviť centrum pre stavbu, dom a záhradu

V dotyku obchodnej zóny TMT – The Mall Trnava pri obchvate pribudne centrum stavebných materiálov, náradia a zariadení pre dom a záhradu DEK. Investičný zámer je v štádiu vyjadrovaní a hodnotení predložených dokumentov navrhovateľa inšitúciami a úradmi.

Zámer rieši vybudovanie areálu predaja stavebných materiálov, náradia a zariadení pre dom a záhradu. Vybraná lokalita sa nachádza pri cestnom obchvate oproti areálu nákupnej zóny TMT na Novej ulici.

Na voľnom pozemku sa pokúšal v minulosti vybudovať veľké obchodné centrum írsky developer Perker Green, zo zámeru však napokon zišlo.

V obchodno-komerčnej zóne v súčasnosti fungujú okrem TMT aj OBI, Sconto, Decodom, Siko, Mountfield, Fremach, Mc Donald’s, Suzuki a ďalší.


Nové centrum plánujú postaviť na ľavej strane Novej ulice

Objekt predajného centra je riešený v obdĺžnikovom a bude pozostávať z dvoch stavebno-funkčných celkov: dvojpodlažná časť s predajňou na prízemí a administratívou na poschodí a jednopodlažná halová časť predajného skladu. Ďalej je v rámci navrhovanej činnosti navrhovaná pozdĺž halovej časti spevnená plocha, ktorá bude slúžiť na skladovanie a predaj stavebného materiálu, ktorý nepodlieha poveternostným vplyvom (stavebný materiál, tvarovky, dlažby a pod.).. Súčasťou navrhovanej činnosti bude príslušná infraštruktúra.

Základné údaje navrhovanej činnosti

Celková plocha pozemku 25 000 m2
Zastavaná plocha 4 681 m2
Celková úžitková plocha 5 093 m2
Spevnené plochy 14 057 m2
Vegetačné plochy 6 262 m2
Počet parkovacích miest 78
Index zastavanosti objektmi 0,19
Index zelene 0,25

Z predložených materiálov vyplýva, že výstavba má začať v priebehu jesene 2017, stavebné práce potrvajú približne 12 mesiacov.

Hlavným objektom bude administratívno – predajná časť. Budova s pôdorysnými rozmermi 31 x 51 metrov bude v časti ako dvojpodlažná a v časti ako jednopodlažná.

Skladovacia hala je navrhnutá ako jednopodlažný objekt obdĺžnikového pôdorysu s rozmerom 61 x 51 metrov.

Investor predpokladá vznik približne 30 pracovných pozícií, z toho 20 v administratíve.

Investičné náklady na realizáciu zámeru dosiahnu približne 1,9 milióna eur.

Ulož ako PDF
Napísal 30. mája 2017 10:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V obchodnej zóne pri obchvate plánujú postaviť centrum pre stavbu, dom a záhradu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.