reklama

Do Trnavy prichádza ďalšia nábytkárska sieť. Obchodný dom ASKO má stáť pri obchvate v zóne TMT

Do Trnavy sa chystá ďalší nábytkársky obchod. Ponuku predajní s nábytkom a bytovými doplnkami rozšíri značka ASKO Nábytok. Spoločnosť plánuje postaviť svoj nový obchodný dom v zóne The Mall Trnava – TMT pri obchvate na Novej ulici. Len nedávmno sme informovali o projekte spoločnosti Möbelix, ktorá plánuje stavať pri Piešťanskej ceste.

Investičný zámer spoločnosti ASKO je aktuálne v štádiu posudzovania príslušnými úradmi a inštitúciami. Umiestnenie obchodného domu je v súlade s územným plánom mesta Trnava, ktorý v zóne povoľuje aktivity podnikania, služieb a komercie.

Dom nábytku ASKO bude umiestnený v objekte s pôdorysným rozmerom 86,30 x 63,70 metra so zaoblenými nárožiami a výškou atiky plochej strechy 10,5 metra.

Obvodový plášť obchodného domu bude tvorený sendvičovými lakovanými panelmi striebornej farby. Vstupná fasáda do predajne je navrhnutá z ľahkého preskleného obvodového plášťa.

Hlavný vstup pre zákazníkov bude krytý portálom v červenej farbe. Na objekte bude umiestnené svetelné logo ASKO. Architektonické riešenie je plne podriadené designu nových predajní firmy.

FOTO: ASKO Invest

Dom nábytku bude členený na dve hlavné funkčné časti.

V severnej časti objektu je situovaná dvojpodlažná predajňa nábytku a v južnej a z časti aj severnej za predajňou bude umiestnený sklad so zázemím.

Pozdĺž hlavnej východnej fasády, vedľa predajne, sa bude nachádzať vstavané dvojpodlažné administratívne a sociálne zázemie pre zamestnancov, priestory pre expedíciu tovaru a kancelárie.

V severozápadnom rohu objektu budú technické miestnosti a sanitárne zariadenie pre zákazníkov. V južnej fasáde objektu bude zásobovacia rampa pre dva kamióny. Výdaj tovaru bude umiestnený v juhovýchodnom rohu objektu, bližšie k zásobovaciemu dvoru.

Súčasťou navrhovanej činnosti budú inžinierske siete, spevnené plochy, stojiská pre vozidlá a bicykle. Parkovacie plochy sú navrhované pre 99 áut a 15 bicyklov.

Dopravné napojenie je riešené z Novej ulice. Existujúca križovatka v tvare „T“, ktorá slúži ako vjazd k objektom TMT, bude upravená na okružnú križovatku.

Celková plocha pozemku domu nábytku ASKO je 17-tisíc metrov štvorcových. Zastavaná plocha budov dosiahne rozlohu 5407 m2, celková úžitková plocha má výmeru 8190 metrov štvorcových. Plochy komunikácii a spevnených plôch dosiahnu 7224 m2, vegetačné plochy na teréne sú navrhnuté s rozlohou 4387 m2.

Extenzívna zeleň je navrhnutá aj na časti strechy objektu s rozlohou 2564 metrov štvorcových.

Investor plánuje začať s výstavbou na začiatku roka 2019, ukončenie výstavby predpokladá ku koncu roka 2020.

Spoločnosť ASKO plánuje zamestnať 32 ľudí, fungovať tu bude dvojzmenná prevádzka so 16 pracovníkmi v jednej zmene.

Odhadované investičné náklady na realizáciu projektu predstavujú 4 000 000 eur.


Umiestnenie domu nábytku na mape

Ulož ako PDF
Napísal 6. septembra 2018 9:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.