reklama

Investičné zámery predajne nábytku ASKO a obchodného centra E BOX pri obchvate sa posunuli do ďalšej fázy

Pripravované investičné projekty predajne nábytku a bytových doplnkov ASKO a obchodného domu E BOX v nákupnej zóne The Mall TMT pri trnavskom obchvate sa posunuli do ďalšej fázy. Oba predložené zámery absolvovali zisťovacie konanie, v ktorom Okresný úrad Trnava, odbor starostlivosti o životné prostredie vydal rozhodnutie o tom, že projekty sa nebudú posudzovať podľa zákona, čo v praxi znamená, že investori môžu postúpiť svoje zámery na ďalšie stavebné konanie a nemusia tak absolvovať ďalší proces posudzovania vplyvov na životné prostredie.

K predloženým zámerom sa vyjadrili kompetentné orgány štátnej správy, verejnej správy či samosprávy. Ich pripomienky a požiadavky zapracujú investori v ďalšom povoľovavom procese do projektovej dokumentácie.

Investorom predajne s nábytkom je spoločnosť ASKO, za projektom obchodného domu E BOX stojí bratislavská spoločnosť TERRA LIBERA.

Umiestnenie obchodných domov ASKO aj E BOX je v súlade s územným plánom mesta Trnava, ktorý v zóne povoľuje aktivity podnikania, služieb a komercie.

Dom nábytku ASKO bude umiestnený v objekte s pôdorysným rozmerom 86,30 x 63,70 metra so zaoblenými nárožiami a výškou atiky plochej strechy 10,5 metra.

Jednopodlažná budova E BOXU má mať pôdorysné rozmery 66,30 x 36,90 metra a výšku 6,9 metra so zastrešením plochou strechou. Celková predajná plocha dosiahne 1775 metrov štvorcových.

ILUSTRAČNÉ FOTO: ASKO Invest


Obchodné centrum E BOX

VIZUALIZÁCIA: Terra Libera

ASKO Nábytok

Obvodový plášť obchodného domu ASKO bude tvorený sendvičovými lakovanými panelmi striebornej farby. Vstupná fasáda do predajne je navrhnutá z ľahkého preskleného obvodového plášťa.

Hlavný vstup pre zákazníkov bude krytý portálom v červenej farbe. Na objekte bude umiestnené svetelné logo ASKO. Architektonické riešenie je plne podriadené designu nových predajní firmy.

Dom nábytku bude členený na dve hlavné funkčné časti.

V severnej časti objektu je situovaná dvojpodlažná predajňa nábytku a v južnej a z časti aj severnej za predajňou bude umiestnený sklad so zázemím.

Pozdĺž hlavnej východnej fasády, vedľa predajne, sa bude nachádzať vstavané dvojpodlažné administratívne a sociálne zázemie pre zamestnancov, priestory pre expedíciu tovaru a kancelárie.

V severozápadnom rohu objektu budú technické miestnosti a sanitárne zariadenie pre zákazníkov. V južnej fasáde objektu bude zásobovacia rampa pre dva kamióny. Výdaj tovaru bude umiestnený v juhovýchodnom rohu objektu, bližšie k zásobovaciemu dvoru.

Súčasťou navrhovanej činnosti budú inžinierske siete, spevnené plochy, stojiská pre vozidlá a bicykle. Parkovacie plochy sú navrhované pre 89 áut a 15 bicyklov.

Dopravné napojenie je riešené z Novej ulice. Existujúca križovatka v tvare „T“, ktorá slúži ako vjazd k objektom TMT, bude upravená na okružnú križovatku.

Celková plocha pozemku domu nábytku ASKO je 17-tisíc metrov štvorcových. Zastavaná plocha budov dosiahne rozlohu 5407 m2, celková úžitková plocha má výmeru 8190 metrov štvorcových. Plochy komunikácii a spevnených plôch dosiahnu 7224 m2, vegetačné plochy na teréne sú navrhnuté s rozlohou 4387 m2.

Extenzívna zeleň je navrhnutá aj na časti strechy objektu s rozlohou 2564 metrov štvorcových.

Investor plánuje začať s výstavbou na začiatku roka 2019, ukončenie výstavby predpokladá ku koncu roka 2020.

Spoločnosť ASKO plánuje zamestnať 32 ľudí, fungovať tu bude dvojzmenná prevádzka so 16 pracovníkmi v jednej zmene.

Odhadované investičné náklady na realizáciu projektu predstavujú 4 000 000 eur.

Obchodné centrum E BOX

Celková plocha pozemku dosahuje 6987 metrov štvorcových, zastavaná plocha budov je navrhnutá v rozsahu 2447 m2, plochy spevnených plôch a komunikácií 2686 m2 a plochy zelene na teréne 1854 metrov štvorcových.

Projekt počíta aj s extenzívnou zeleňou na streche objektu v rozsahu 1200 metrov štvorcových.

„Obvodový plášť objektu je tvorený sendvičovými metalickými panelmi v odtieňoch striebornej a hnedej farbe. Vstupy pre zákazníkov budú od parkovísk a budú prekryté markízou, ktorá spolu s výrazným označením prevádzok a s kontrastom veľkých plôch zasklených stien a obvodových stien zo sendvičových metalických panelov s betónovým soklovým murivom dotvárajú celkový architektonický výraz objektu,“ popisuje investor v predloženom zámere.

Čelná fasáda smerom k parkovisku bude tvorená hlavnými vstupmi pre zákazníkov, ktoré budú prekryté prístreškom, čím sa vytvorí exteriérová nákupná pasáž. Zásobovanie obchodného domu bude v južnej fasáde v nadväznosti na zásobovaciu komunikáciu predajne Asko.

Objekt obchodného domu bude delený na štyri samostatné nájomné jednotky, ktoré budú mať dispozičné členenie typické pre obchodné prevádzky s veľkou predajnou plochou v prednej časti, v zadnej časti je umiestnené malé skladové zázemie a hygienické zázemie pre zamestnancov.

S výstavbou plánuje investor začať v priebehu roku 2019, predpokladaný termín ukončenia výstavby je datovaný na koniec roka 2020.

Počet parkovacích miest je stanovený na 56 pre autá a 8 pre bicykle.

„Zeleň priamo v riešenom území bude kultivovať priestor okolo objektu, ale hlavne bude eliminovať zmenu klímy vznikom zastavanej plochy. Cieľom návrhu sadovníckych úprav je úprava plôch v okolí objektu predajne nábytku a tiež krajinárske začlenenie predmetnej stavby do okolitej krajiny,“ konštatuje predkladateľ zámeru na tému sadovníckych úprav.

Odhadované investičné náklady na realizáciu projektu E BOX predsatvujú 1,4 milióna eur.


Koordinačný výkres ASKO


Koordinačný výkres E BOX

Ulož ako PDF
Napísal 5. marca 2019 10:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.