reklama

Projekt menšieho obchodného centra na Špačinskej je v stavebnom konaní

Projekt nebytového objektu pre obchod a služby na Špačinskej ulici, o ktorom sme informovali už v novembri minulého roka, je v procese stavebného konania.

Trnavská spoločnosť BBM Group predpokladá so začiatkom výstavby jednopodlažnej budovy už na konci jari tohto roka, s dokončením ráta približne po štyroch mesiacoch stavebných prác v priebehu jesene.

Na súkromných pozemkoch, v priestore nedokončených garáží na okraji sídliska Hliny, plánuje investor postaviť budovu s rozmermi 47 x 31 metrov, vysokú približne štyri metre.


Stavba má byť umiestnená pod obytným domom. Pôvodne tu mali stáť garáže

Navrhovaná stavba nebytovej budovy pre obchod a služby bude pristavaná k bytovému domu a bude tvoriť samostatný dilatačný celok.

Objekt tvoria tri oddelené prevádzky. Jednou z nich by mal byť podľa informácií portálu trnava-live.sk menší supermarket.

Projekt je riešený bez podpivničenia a zastrešený plochou strechou. Dispozícia malého obchodného centra má pozostávať zo samostatných prevádzok určených na prenájom, každá bude mať vlastné zázemie. Vstupy pre zákazníkov budú situované z čelnej strany a z bočných strán je navrhované zásobovanie. Prístupy do objektu budú riešené bezbariérovo.

Budova bude konštrukčne riešená ako železobetónový skelet s murovaným obvodovým plášťom.


Nedokončenú stavbu garáží už roky pripomínajú železobetónové stĺpy

Investor vybuduje novú prístupovú komunikáciu aj s chodníkom pre peších. Parkovisko pri objekte má mať kapacitu viac ako 20 vozidiel.

V rámci sadových úprav pribudne izolačná zeleň pozdĺž komunikácie na Špačinskej ceste formou alejovej výsadby listnatých opadavých stromov, realizovaná bude aj výsadba veľkokorunných listnatých stromov v trávniku popri navrhovanom parkovisku, výsadba okrasných hrušiek v ostrovčeku pri vstupe na parkovisko a výsev trávnika.

Celková zastavaná plocha objektu dosiahne 980 metrov štvorcových.

Ulož ako PDF
Napísal 27. februára 2013 9:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Projekt menšieho obchodného centra na Špačinskej je v stavebnom konaní”

 1. 1
  pepe1 says:

  tento projekt je uplne zbytocny ale ak ho chce niekto silou mocou postavit,mesto by malo investorovi prikazat vybudovat podzemne garaze..Skoda ze to nieje v zakone. Na sidlisku Hliny,kde je problem s parkovaním by to malo byt samozrejmostou,ale to by sme nemohli byvat na Slovensku

 2. 2
  vidimtodenne says:

  parkovacich miest je v lokalite dostatok len arogantnych vodicov tam akosi pribuda V podzemi gymnazia je vraj priestoru ale aj spodnej vody Uz nazov Na Hlinach napoveda ze tu nemozu byt pivnice ale za peniaze si kupite vsetko Len tu byvaju zundrahuce socky policajti a armada

  • 2.1
   Jojo says:

   Keby radšej zrekonštruovali parkovanie pri spomínanom obytnom dome,je v strašnom stave a počet parkovacích miest je úbohý – na tom ale nikto nezarobí. Neviem kam idú naše dane, čo je schované za hlukovou nikoho netrápi.

 3. 3
  ex says:

  A načo to, prosím, bude – veď sa pozrime, koľko obchodov je v okruhu 100m – tu už ozaj strácame zmysel pre realitu. Čo tu chýba sú jedine parkovacie miesta – zrejme by to bolo múdrejšie a aj užitočnejšie pre obyvateľov sídliska, no kto sa postaví na ich stranu???

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.