reklama

Projekt menšieho obchodného centra na Špačinskej je v stavebnom konaní

Projekt nebytového objektu pre obchod a služby na Špačinskej ulici, o ktorom sme informovali už v novembri minulého roka, je v procese stavebného konania.

Trnavská spoločnosť BBM Group predpokladá so začiatkom výstavby jednopodlažnej budovy už na konci jari tohto roka, s dokončením ráta približne po štyroch mesiacoch stavebných prác v priebehu jesene.

Na súkromných pozemkoch, v priestore nedokončených garáží na okraji sídliska Hliny, plánuje investor postaviť budovu s rozmermi 47 x 31 metrov, vysokú približne štyri metre.


Stavba má byť umiestnená pod obytným domom. Pôvodne tu mali stáť garáže

Navrhovaná stavba nebytovej budovy pre obchod a služby bude pristavaná k bytovému domu a bude tvoriť samostatný dilatačný celok.

Objekt tvoria tri oddelené prevádzky. Jednou z nich by mal byť podľa informácií portálu trnava-live.sk menší supermarket.

Projekt je riešený bez podpivničenia a zastrešený plochou strechou. Dispozícia malého obchodného centra má pozostávať zo samostatných prevádzok určených na prenájom, každá bude mať vlastné zázemie. Vstupy pre zákazníkov budú situované z čelnej strany a z bočných strán je navrhované zásobovanie. Prístupy do objektu budú riešené bezbariérovo.

Budova bude konštrukčne riešená ako železobetónový skelet s murovaným obvodovým plášťom.


Nedokončenú stavbu garáží už roky pripomínajú železobetónové stĺpy

Investor vybuduje novú prístupovú komunikáciu aj s chodníkom pre peších. Parkovisko pri objekte má mať kapacitu viac ako 20 vozidiel.

V rámci sadových úprav pribudne izolačná zeleň pozdĺž komunikácie na Špačinskej ceste formou alejovej výsadby listnatých opadavých stromov, realizovaná bude aj výsadba veľkokorunných listnatých stromov v trávniku popri navrhovanom parkovisku, výsadba okrasných hrušiek v ostrovčeku pri vstupe na parkovisko a výsev trávnika.

Celková zastavaná plocha objektu dosiahne 980 metrov štvorcových.

Ulož ako PDF
Napísal 27. februára 2013 9:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Projekt menšieho obchodného centra na Špačinskej je v stavebnom konaní”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.