reklama

Skelet nedokončených garáži na Špačinskej odstránia, vyrastie tu budova pre obchod a služby

Neudržiavaný pozemok pri okružnej križovatke na rohu sídliska Hliny pri Špačinskej ceste dostane v priebehu dvanástich mesiacov konečne novú tvár.

Trnavská súkromná spoločnosť plánuje v priestore, ktorý dlhé roky hyzdia železobetónové stĺpy nedokončených garáží, postaviť nebytový objekt pre obchod a služby.

Investor plánuje získať pre svoj projekt v priebehu najbližších mesiacov stavebné povolenie. So začiatkom výsavby počíta na konci jari 2013.

Stavebné práce majú trvať približne štyri mesiace, jednopodlažný objekt by tak mohol byť dokončený na jeseň budúceho roka.


Stavba má byť umiestnená pod obytným domom. Pôvodne tu mali stáť garáže

Podľa predloženého zámeru navrhovaná stavba má mať rozmery 47×20 metrov, vysoká bude necelé štyri metre.

Objekt je riešený bez podpivničenia a zastrešený plochou strechou. Dispozícia objektu má pozostávať zo samostatných prevádzok určených na prenájom, každá bude mať vlastné zázemie. Vstupy pre zákazníkov budú situované z čelnej strany a z bočných strán je navrhované zásobovanie. Prístupy do objektu budú riešené bezbariérovo.

Budova bude konštrukčne riešená ako železobetónový skelet s murovaným obvodovým plášťom.


Nedokončenú stavbu garáží už roky pripomínajú železobetónové stĺpy

Prístup k objektu bude zabezpečený novovybudovanou komunikáciou a chodníkmi pre peších. Navrhované parkovisko bude rozdelené na dve časti. Pred objektom vyrastie parkovisko s 22 parkovacími miestami, z toho dve miesta budú určené pre imobilných.

Parkovacie miesta budú prístupné novou komunikáciou napojenou z ulice Na hlinách. Pre zásobovanie budú z bočnej strany objektu vybudované štyri parkovacie miesta. Navrhované chodníky popri objekte budú napojené priamo na jestvujúce chodníky. Konštrukcia spevnených plôch bude z betónovej dlažby a konštrukcia chodníka bude zo zámkovej dlažby.

V rámci sadových úprav bude pozdĺž Špačinskej cesty riešená izolačná zeleň, výsadba stromov v ostrovčeku pri parkovisku a výsev trávnika.

Celková zastavaná plocha objektu dosiahne 980 metrov štvorcových.

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2012 11:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Skelet nedokončených garáži na Špačinskej odstránia, vyrastie tu budova pre obchod a služby”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.