reklama

Takto by mohlo vyzerať malé nákupné centrum na Špačinskej ulici

AKTUALIZOVANÉ v piatok 5. apríla o 15.28 hodine

Plánovaný zámer menšieho nákupného centra na Špačinskej ulici v Trnave získal konkrétnu tvár.

Ako sme už v minulosti informovali, trnavská spoločnosť BBM Group plánuje výstavbu s tromi prevádzkami na súkromných pozemkoch medzi kruhovou križovatkou na Špačinskej ulici a sídliskom Hliny.

V priestore nedokončených garáží na okraji sídliska Hliny plánuje investor postaviť budovu s rozmermi 47 x 31 metrov, vysokú približne štyri metre.

Pred zverejnením pôvodných vizualizácií, ktoré sme ukázali v stredu 3. apríla, vzniklo komunikačné nedorozumenie medzi našou redakciou a investorom objektu, na základe ktorého sme omylom zverejnili nesprávne vizuály.

Spoločnosť BBM Group plánuje postaviť objekt bez druhého nadzemného podlažia.

Aktuálne vizualizácie nákupného centra Na hlinách:
bbm-spacinska-2
bbm-spacinska-1

FOTO: BBM Group

Projekt je v stavebnom konaní a podľa informácií zástupcov spoločnosti výstavba by mohla začať niekedy na prelome jari a leta tohto roku. S dokončením sa počíta približne štyri mesiace po začatí stavebných prác.

Navrhovaná stavba nebytovej budovy pre obchod a služby bude pristavaná k bytovému domu a bude tvoriť samostatný dilatačný celok.

Projekt je riešený bez podpivničenia a zastrešený plochou strechou. Dispozícia malého obchodného centra má pozostávať zo samostatných prevádzok určených na prenájom, každá bude mať vlastné zázemie. Vstupy pre zákazníkov budú situované z čelnej strany a z bočných strán je navrhované zásobovanie. Prístupy do objektu budú riešené bezbariérovo.

Investor vybuduje novú prístupovú komunikáciu aj s chodníkom pre peších. Parkovisko pri objekte má mať kapacitu viac ako 20 vozidiel.

hliny-spacinska
Nákupné centrum má vyrásť v priestore, ktorý dnes hyzdia stĺpy nedostavaných garáží

V rámci sadových úprav pribudne izolačná zeleň pozdĺž komunikácie na Špačinskej ceste formou alejovej výsadby listnatých opadavých stromov, realizovaná bude aj výsadba veľkokorunných listnatých stromov v trávniku popri navrhovanom parkovisku, výsadba okrasných hrušiek v ostrovčeku pri vstupe na parkovisko a výsev trávnika.

Celková zastavaná plocha objektu dosiahne 980 metrov štvorcových.

Ulož ako PDF
Napísal 3. apríla 2013 10:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Takto by mohlo vyzerať malé nákupné centrum na Špačinskej ulici”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.