reklama

Takto by mohlo vyzerať malé nákupné centrum na Špačinskej ulici

AKTUALIZOVANÉ v piatok 5. apríla o 15.28 hodine

Plánovaný zámer menšieho nákupného centra na Špačinskej ulici v Trnave získal konkrétnu tvár.

Ako sme už v minulosti informovali, trnavská spoločnosť BBM Group plánuje výstavbu s tromi prevádzkami na súkromných pozemkoch medzi kruhovou križovatkou na Špačinskej ulici a sídliskom Hliny.

V priestore nedokončených garáží na okraji sídliska Hliny plánuje investor postaviť budovu s rozmermi 47 x 31 metrov, vysokú približne štyri metre.

Pred zverejnením pôvodných vizualizácií, ktoré sme ukázali v stredu 3. apríla, vzniklo komunikačné nedorozumenie medzi našou redakciou a investorom objektu, na základe ktorého sme omylom zverejnili nesprávne vizuály.

Spoločnosť BBM Group plánuje postaviť objekt bez druhého nadzemného podlažia.

Aktuálne vizualizácie nákupného centra Na hlinách:
bbm-spacinska-2
bbm-spacinska-1

FOTO: BBM Group

Projekt je v stavebnom konaní a podľa informácií zástupcov spoločnosti výstavba by mohla začať niekedy na prelome jari a leta tohto roku. S dokončením sa počíta približne štyri mesiace po začatí stavebných prác.

Navrhovaná stavba nebytovej budovy pre obchod a služby bude pristavaná k bytovému domu a bude tvoriť samostatný dilatačný celok.

Projekt je riešený bez podpivničenia a zastrešený plochou strechou. Dispozícia malého obchodného centra má pozostávať zo samostatných prevádzok určených na prenájom, každá bude mať vlastné zázemie. Vstupy pre zákazníkov budú situované z čelnej strany a z bočných strán je navrhované zásobovanie. Prístupy do objektu budú riešené bezbariérovo.

Investor vybuduje novú prístupovú komunikáciu aj s chodníkom pre peších. Parkovisko pri objekte má mať kapacitu viac ako 20 vozidiel.

hliny-spacinska
Nákupné centrum má vyrásť v priestore, ktorý dnes hyzdia stĺpy nedostavaných garáží

V rámci sadových úprav pribudne izolačná zeleň pozdĺž komunikácie na Špačinskej ceste formou alejovej výsadby listnatých opadavých stromov, realizovaná bude aj výsadba veľkokorunných listnatých stromov v trávniku popri navrhovanom parkovisku, výsadba okrasných hrušiek v ostrovčeku pri vstupe na parkovisko a výsev trávnika.

Celková zastavaná plocha objektu dosiahne 980 metrov štvorcových.

Ulož ako PDF
Napísal 3. apríla 2013 10:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Takto by mohlo vyzerať malé nákupné centrum na Špačinskej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.