reklama

Nákupné centrum Merkúr čaká komplexná modernizácia

Známe trnavské nákupné centrum Merkúr dostane novú modernejšiu tvár.

Vlastník objektu, spoločnosť RT PLUS, plánuje v priebehu letných mesiacov pokračovať v začatej rekonštrukcii takmer 40 – ročnej budovy.


Nákupné centrum Merkúr postavili v polovici 70. rokov minulého storočia

V roku 2011 sme investovali do opravy strechy, výmeny inžinierskych sietí, ako aj dispozičných a technických zmien v priestoroch na druhom nadzemnom podlaží. Momentálne tu finišuje zariaďovanie nového fitnescentra, ktoré sa bude rozprestierať na približne dvoch tretinách plochy druhého nadzemného podlažia,“ priblížil mandatár RT PLUS Ing. Dušan Letovanec.

Morálne aj technicky zastaralý objekt bude jeho vlastník renovovať komplexne. Zásadné zmeny sa dotknú interiérov, exteriérov, aj okolia budovy.


Vizualizácie: RT PLUS / Ing. arch. Kristína Riečičianová, Ing. arch. Rastislav Bocán

Priamo pri nákupnom centre vznikne 57 nových parkovacích miest, projekt počíta aj so sadovými úpravami. Zákazníci reštaurácie či potravín tak budú môcť zaparkovať v tesnej blízkosti prevádzok. „Jedným zo zámerov pri riešení projektu bolo, aby si zákazníci potravín mohli odniesť nákup z obchodu až priamo k svojmu autu. Samozrejmosťou je riešenie bezbariérových vstupov,“ pripomenul D. Letovanec.

Investor plánuje tiež elimonovať problematiku okupovania priestorov nežiadúcimi osobami.

Architektúra z čias socializmu akosi nepočítala s negatívnymi zmenami v sociálnej sfére spoločnosti. Viaceré priestory v budove doteraz priam vyzávali asociálov či bezdomovcov, aby ich obsadzovali. To sa samozrejme nepozdávalo nájomcom, zákazníkom, a ani nám. Preto v rámci modernizácie príležitosti na prebývanie takýchto osôb odstránime,“ zdôrazňuje.Vizualizácie: RT PLUS / Ing. arch. Kristína Riečičianová, Ing. arch. Rastislav Bocán

Spoločnosť RT PLUS v súčasnej fáze intenzívne pracuje na príprave realizačnej časti projektu a rokuje s mestom Trnava o podmienkach, za ktorých by mohla vybudovať nové parkovisko. Zásadné stavebné práce by podľa Letovanca mali prebehnúť v priebehu júla a augusta 2012.

V záverečnej etape rekonštrukcie zrenovuje vlastník aj zadnú časť objektu.

Ulož ako PDF
Napísal 28. februára 2012 15:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nákupné centrum Merkúr čaká komplexná modernizácia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.