reklama

Nákupné centrum Olympia plánujú zrekonštruovať

Nákupné centrum Olympia na sídlisku Prednádražie čaká modernizácia. Objekt postavený v časoch socializmu potrebuje zmeny nielen v exteriéri, ale aj v interiéroch.

„Tepelno izolačné vlastnosti budovy boli dimenzované na ceny energií, ktoré boli pred desaťročiami neporovnateľne nižšie. V budúcnosti preto plánujeme komplexnú obnovu exteriérov objektu aj inžinierskych sietí,” priblížil zámer majiteľa objektu JUDr. Juraj Trokan.

Nákupné centrum Olympia na Prednádraží

Ešte do konca roka odstránia z Olympie schodisko vedúce na terasu. Využívali ho najmä bezdomovci a rôzni vandali. Schody podľa Trokana neplnili svoj účel. Skôr pomáhali tým, ktorí budovu devastovali. Namiesto schodiska nainštalujú robotníci oporné stĺpy. „Nájomcovia na prvom poschodí budú využívať schodisko v interiéri,” doplnil.

Schodisko často využívali najmä vandali

V ďalších rokoch by mala Olympia zmeniť svoju tvár najmä zvonka. Z technického ani estetického hľadiska už v súčasnosti nespĺňa moderné parametre.

„Existuje zámer komplexnej rekonštrukcie budovy. O tom, kedy ho začneme realizovať, je zatiaľ predčasné hovoriť,” dodal J. Trokan.

Ulož ako PDF
Napísal 2. novembra 2011 10:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nákupné centrum Olympia plánujú zrekonštruovať”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.