reklama

Budovu polície na Starohájskej ulici čaká modernizácia

Ministerstvo vnútra SR pripravuje komplexnú rekonštrukciu a modernizáciu objektu Okresného riaditeľstva PZ v Trnave na Starohájskej ulici.

Obnovu budovy plánuje ministerstvo už od roku 2015. V súčasnosti hľadá prostredníctvom verejnej súťaže dodávateľa stavebných prác.

Tie by mali trvať približne 6 mesiacov od podpisu zmluvy o dielo.

„Účelom stavebných úprav je vytvoriť primerane moderné prostredie pre zamestnancov, odstrániť existujúce poruchy a zároveň vymeniť zastaralé zabudované konštrukcie stavby za nové a funkčné,“ zdôvodňuje investíciu ministerstvo vnútra v predloženom zámere.

Rekonštrukcia objektu z druhej polovice 80. rokov minulého storočia bude zameraná na vyššiu energetickú efektívnosť prostredníctvom stavebných úprav v podobe zateplenia fasády, strechy a výmeny obvodových výplňových konštrukcií.

policia-starohajska

Ilustračné foto

Na všetkých štyroch nadzemných podlažiach počíta projekt s odstránením dvier, okien, parapiet, keramických obkladov fasády, zo strechy zdemontujú izolácie, oplechovanie atiky, rímsy.

Na fasádu budovy – obvodové a štítové steny – plánujú inštalovať zatepľovací systém hrúbky 150 mm, na povrchovú úpravu fasády je navrhnutá silikátová omietka. Farebný odtieň v tejto fáze stanovený nie je.

Zateplenie dostane aj strecha budovy.

V prípade vyhlásenia víťaza aktuálnej verejnej súťaže sa predpokladá, že väčšina stavebných prác sa uskutoční v období do jesene 2016 do jarných mesiacov budúceho roka.

Predpokladaná hodnota zákazky je 630-tisíc eur s DPH. Investícia bude financovaná zo štátneho rozpočtu a z prostriedkov európskych štrukturálnych a investičných fondov.

INFO
Administratívna budova Okresného riaditeľstva PZ je riešená ako súčasť komplexu polikliniky. Je dopravne napojená zo Starohájskej ulice cez átrium a z vnútrosídliskovej komunikácie je riešený hlavný príjazd služobných vozidiel a vozidiel návštevníkov. Z tejto strany je v úrovni prízemia riešený hlavný vstup do objektu.

Dispozične je objekt riešený ako tradičný administratívny trojtrakt. Zo stredného komunikačného traktu sú vstupy do postranných kancelárskych traktov.
Na prízemí je časť administratívnej prevádzky prístupná stránkam, preto je časť komunikačného traktu rozšírená na halu.

policia-starohajska

Prvé poschodie tvoria administratívne priestory OR PZ s vylúčením vstupu návštevníkov. Tu je riešený výdaj jedál s ohrevom, bufet a jedáleň. Na druhom poschodí je časť administratívnych priestorov prístupná verejnosti. Na treťom poschodí sa nachádzajú sklady a strojovňa výťahov. Budova bola budovaná v období rokov 1987-1988.
Konštrukčne je budova riešená ako trojtrakt s priečnymi rámami v moduloch 6+3+6m.

Budova je zastrešená rovnou strechou. Obvodové múry sú zo železobetónových panelov hrúbky 300 mm.

Ulož ako PDF
Napísal 11. augusta 2016 9:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Budovu polície na Starohájskej ulici čaká modernizácia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.