reklama

Mesto zbúra objekt na Coburgovej ulici. Namiesto rekonštrukcie chce postaviť novú budovu Zariadenia opatrovateľskej služby

Mesto Trnava pripravuje búranie budovy na Coburgovej ulici. Objekt bol pôvodne určený na komplexnú rekonštrukciu za účelom vybudovania Zariadenia opatrovateľskej služby.

Zmluvu na rekonštrukciu objektu v hodnote 589 000 eur s DPH podpísalo mesto Trnava v júli 2018.

Na financovanie zámeru boli v roku 2017 na základe rozhodnutia poslancov mestského zastupiteľstva vyčlenené prostriedky z rezervného fondu, konkrétne z predaja bývalej ubytovne na Kollárovej ulici.

Pre komplikácie s vybraným zhotoviteľom diela sa napokon s rekonštrukciou objektu na Coburgovej ulici ani nezačalo.


Objekt začalo mesto čiastočne rekonštruovať v roku 2013

Zdroj: Google Maps

Aktuálne, v marci 2020, hľadá mesto dodávateľa projektovej dokumentácie, ktorá bude podkladom pre vydanie povolenia k odstráneniu stavby a samotnej fyzickej asanácie budovy.

„Objekt v súčasnosti nevyhovuje všetkým požiadavkám pre sociálnu starostlivosť z kapacitného hľadiska. V minulých rokoch sa plánovala rekonštrukcia objektu Coburgova č.26 a 28, kde by bola rozšírená kapacita zariadenia opatrovateľskej služby. V roku 2017 bol spracovaný aj projekt na rekonštrukciu objektu. Po dôslednom rozhodovaní sa Mesto Trnava rozhodlo o odstránenie objektu Coburgova č.26 a 28, nakoľko v súčasnosti daná budova nespĺňa svoju funkčnosť, nezodpovedá súčasným teplo-technickým normám, je zdevastovaná a rekonštrukciou by mesto predĺžilo jeho funkčnosť (životnosť) o cca 20 rokov. Z daného dôvodu sa rozhodlo, že objekt bude odstránený. Po odstránení stavby sa bude pripravovať nové zadanie pre vypracovanie projektovej dokumentácie a následne realizáciu novostavby Zariadenia opatrovateľskej služby,“ zdôvodňuje mesto rozhodnutie o asanácii.


Vizualizácia pôvodne plánovanej rekonštrukcie objektu Coburgova 26-28

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 11. marca 2020 8:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.