reklama

Mesto chce zrušiť zmluvu s dodávateľom prestavby Zariadenia opatrovateľskej služby na Coburgovej ulici

Rekonštrukcia mestského objektu na Coburgovej ulici sa skomplikovala. Obnovu zdevastovanej budovy, v ktorej má vzniknúť moderné Zariadenie opatrovateľskej služby (ZOS), mala spoločnosť Eurobuilding podľa zmluvy dokončiť na jar tohto roka. Dnes je zrejmé, že sa tak nestane.

Spoločnosť Eurobuilding sa stala víťazom verejnej súťaže, zmluvu o dielo v hodnote 589 000 eur s DPH podpísali v júli 2018. Stavebné práce mali trvať 8 mesiacov, s ich dokončením sa počítalo v jarných mesiacoch roku 2019.

“Termín dokončenia dodržaný nebude. Na základe požiadavky dodávateľa, ktorý mal po spoznaní skutkového stavu zistiť isté nezrovnalosti v projekte, mesto nechalo prepracovať projektovú dokumentáciu. Neskôr došlo na stavbe k zatopeniu časti priestorov vodou. Dodávateľ zároveň predložil žiadosť o dodatok k zmluve, kde navrhol navýšenie ceny diela, s čím mesto nesúhlasí. Aktuálne to vyzerá tak, že komunikácia medzi nami a dodávateľom stavby bude prebiehať právnou cestou,” priblížil hovorca mesta Trnava Pavol Tomašovič.

Trnavská radnica si 4. marca 2019 objednala služby právnika vo veci odstúpenia od zmluvy.

Vizualizácia: Mesto Trnava

Rekonštrukcia objektu na Coburgovej ulici je financovaná z rezervného fondu. Peniaze vyčlenilo v roku 2017 mestské zastupiteľstvo. Ide o prostriedky, ktoré získalo mesto za predaj objektu bývalej ubytovne na Kollárovej ulici.

Kompletná obnova objektu má priniesť aj zvýšenie kapacity Zariadenia opatrovateľskej služby prostredníctvom novopostavených priestorov.

Jedna prístavba bude vybudovaná na doterajšom voľnom priestranstve medzi jednotlivými objektmi. Jej súčasťou, bude prepojovací výťah, ktorý bude spĺňať všetky parametre bezbariérovosti pre imobilných aj ležiacich pacientov.

Druhá prístavba na ploche 8×8 metrov bude slúžiť ako útulok pre bezdomovcov.

V hlavnom objekte, ktorým je trojpodlažná budova na Coburgovej 26-28, bude na prízemí vybudovaný priestor nocľahárne so samostatným vstupom z exteriéru, hygienou a príslušenstvom, prevádzkovo spojený prechodom do navrhovaného útulku.

Prvé poschodie bude slúžiť ako Zariadenie opatrovateľskej služby pre ženy s ubytovacími kapacitami, hygienickým zázemím a miestnosťou pre sociálneho pracovníka, nachádzať sa tu bude aj prepojenie s objektom Coburgovej 24, kde v súčasnosti funguje ZOS.

Na druhom poschodí budú ubytovaní v rámci ZOS muži, rovnako tu bude situované hygienické zázemie či kancelária.

V objekte vybudujú aj výťah, ktorý spojí všetky podlažia.

V Zariadení opatrovateľskej služby bude vybudovaná aj denná miestnosť pre prácu s klientmi, vybavená kuchynskou linkou s chladničkou a miestom na varenie prípadne ohrev stravy, sklad či práčovňa.


Objekt začali čiastočne rekonštruovať v roku 2013

Ulož ako PDF
Napísal 7. marca 2019 10:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

11 komentárov pre “Mesto chce zrušiť zmluvu s dodávateľom prestavby Zariadenia opatrovateľskej služby na Coburgovej ulici”

 1. 1
  babrák says:

  Bradatý babrák to zase dobabral. Keď nevie riadiť a kontrolovať investičné projekty nech sa ide bicyklovať alebo fotiť. Nemá na to aby zvládol štandardnú rekonštrukciu. Načo tam vlastne je ? Kde je zodpovednosť , kto konkrétne – transparentne je zodpovedný ? Ja nič ja muzikant cyklista.
  Čo konkrétne má v pracovnej náplni za 5.400 éčiek ?

  Ubytovňa sa predala za 1.234.567 € toto malo stáť 589.000 €.
  Kde konkrétne sa prešustroval rozdiel 645.567 € ???

 2. 2
  ništ says:

  Presne tak. Šecko dobabre. Aj ten pomník scel stahuvat a už nesce, aj snah nevedel upratať, lísci hnije furt, cesty nerobí len flakuje, o žlté bicygle má záujem 0,2 % ludzí, na Coburgovej neví opravit dom, jedálna není – no hnus
  Ništ ništ ništ len vyhadzuvat penáze na sprostosci.

 3. 3
  počulu ste?? says:

  Na mestskej polícii sa vytvorilo ďalšie miesto a to referát komunikácie.S pánom bohom.Slečinka dostala miesto bez výberového konania.Transparentnosť na …

  • 3.1
   Jery says:

   Dávnejšie tu bolo navrhnuté, aby pre lepšie využitie drevených stánkov zakúpené na Adventné trhy, tieto boli využité na miesta styku primátora s občanmi. Stánky rozmiestniť rovnomerne po meste a primátor by v každom mohol stráviť hodinku zo svojho drahého času a rozprávať s občanmi o problematike ich štvrte. Presuny samozrejme by mohol absolvovať na bicykli a aj by si zašportoval a zároveň by si mohol všímať ten neporiadok čo narobili stromy, autá zabezpečujúce zimnú údržbu, vietor pohrávajúci sa s tonami prachu a lístia a samozrejme aj občania nezaradený do čínskeho bodovacieho systému. Aby aj odchádzajúci návštevníci mesta boli oboznámený s veľkosťou myšlienok nášho primátora, jeden stánok umiestniť na železničnú stanicu a v špeciálnej forme angažovaného prístupu sa venovať tým čo im UŠIEL VLAK : Veď s prácou spojenou so železnicami má zrejme asi najväčšie skúsenosti ,či už ako zamestnanec ministerstva dopravy, alebo riaditeľstva železníc. Včera na televízii Prima ZOOM o 20 hodine bol odvysielaný dokument o mužovi čo nikdy poriadne nepracoval a narobil jednu z najväčších škôd v dejinách ľudstva. Veľmi zaujímavý a poučný dokument.

  • 3.2
   MP3 says:

   Že si robíš prdel? Toto neverím.

 4. 4
  Manfred K. says:

  Islo o ukazkovy amaterizmus Eurobuildingu v praxi. Pred sutazou objekt nevideli. Pripravu stavby neurobili. Chceli nas obrat o dalsie peniaze no mesto sa ukazalo ako dobry gazda. Ano kedysi sa o viacnakladoch v Trnave nepisalo, dnes je to viditelne lepsie. Co na tom, ze niektori lobbisti nedostanu svoju proviziu.

  • 4.1
   Alfréd K. says:

   ManfrédK. ty si tá slečinka z referátu mestskej polície na komunikáciu ?
   Toto môžeš dávať na vodcovom FB a na Kopánke.
   Tvoja úloha je výhlasiť prehru za úspech , diletanstctvo za svetlé zajtrajšky.
   Vidíme vám do žalúdka neschopáci.

   Manfréd K. bol člen štafety NDR – to si ty Manfréd K. ?
   Zapadáš do kolektívu LT.

   • 4.1.1
    DPH says:

    To bol veľmi kvalitný šprintér, len to meno je v našich končinách také nie vhodné na zverejnenie. Základná pracovná metóda súčastného vedenia je klamstvo , podvody a systém čo nie je zakázané je povolené. Skúste sa súdiť máte to pri stave súdnictva tak na 10 rokov a konca sa nemusíte ani dožiť. Odrážajú oprávnené ataky s rozhodnosťou veľkých hráčov v zoskupení organizované skupiny.

   • 4.1.2
    Spravodlivosť says:

    Na tú slecinku sme čakali na mestskej polícii 28 rokov. Dobre sa robí a ukazuje, keď ťa niekto posunie na vymyslenu pozíciu bez výberového konania. Prepíše udalosti na stránku mesta a je takisto platená ako ostatní policajti na ulici. Proste spravodlivost ako má byť. Ale ze sa to bude diať za Brocku to nik nečakal.

    • 4.1.2.1
     peter says:

     a čo si čakal? Bročka je marketingový primátor a demagóg. Prvé čo prišiel na úrad posilnil svoje PR oddelenie a tváril sa, že mesto to potrebuje.
     na MsP to spravil teraz a bude to pokračovať …
     ale na každého raz príde :)

 5. 5
  Na čo? says:

  Je to smutné, že za pána transparentného vznikajú takéto vymyslené funkcie. Momentálne má mestská policia rozpočet 2 milióny eur. Na čo berú nových mestských policajtov?? Veď nemajú žiadne kompetencie!!!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.