reklama

Mesto chce zrušiť zmluvu s dodávateľom prestavby Zariadenia opatrovateľskej služby na Coburgovej ulici

Rekonštrukcia mestského objektu na Coburgovej ulici sa skomplikovala. Obnovu zdevastovanej budovy, v ktorej má vzniknúť moderné Zariadenie opatrovateľskej služby (ZOS), mala spoločnosť Eurobuilding podľa zmluvy dokončiť na jar tohto roka. Dnes je zrejmé, že sa tak nestane.

Spoločnosť Eurobuilding sa stala víťazom verejnej súťaže, zmluvu o dielo v hodnote 589 000 eur s DPH podpísali v júli 2018. Stavebné práce mali trvať 8 mesiacov, s ich dokončením sa počítalo v jarných mesiacoch roku 2019.

„Termín dokončenia dodržaný nebude. Na základe požiadavky dodávateľa, ktorý mal po spoznaní skutkového stavu zistiť isté nezrovnalosti v projekte, mesto nechalo prepracovať projektovú dokumentáciu. Neskôr došlo na stavbe k zatopeniu časti priestorov vodou. Dodávateľ zároveň predložil žiadosť o dodatok k zmluve, kde navrhol navýšenie ceny diela, s čím mesto nesúhlasí. Aktuálne to vyzerá tak, že komunikácia medzi nami a dodávateľom stavby bude prebiehať právnou cestou,“ priblížil hovorca mesta Trnava Pavol Tomašovič.

Trnavská radnica si 4. marca 2019 objednala služby právnika vo veci odstúpenia od zmluvy.

Vizualizácia: Mesto Trnava

Rekonštrukcia objektu na Coburgovej ulici je financovaná z rezervného fondu. Peniaze vyčlenilo v roku 2017 mestské zastupiteľstvo. Ide o prostriedky, ktoré získalo mesto za predaj objektu bývalej ubytovne na Kollárovej ulici.

Kompletná obnova objektu má priniesť aj zvýšenie kapacity Zariadenia opatrovateľskej služby prostredníctvom novopostavených priestorov.

Jedna prístavba bude vybudovaná na doterajšom voľnom priestranstve medzi jednotlivými objektmi. Jej súčasťou, bude prepojovací výťah, ktorý bude spĺňať všetky parametre bezbariérovosti pre imobilných aj ležiacich pacientov.

Druhá prístavba na ploche 8×8 metrov bude slúžiť ako útulok pre bezdomovcov.

V hlavnom objekte, ktorým je trojpodlažná budova na Coburgovej 26-28, bude na prízemí vybudovaný priestor nocľahárne so samostatným vstupom z exteriéru, hygienou a príslušenstvom, prevádzkovo spojený prechodom do navrhovaného útulku.

Prvé poschodie bude slúžiť ako Zariadenie opatrovateľskej služby pre ženy s ubytovacími kapacitami, hygienickým zázemím a miestnosťou pre sociálneho pracovníka, nachádzať sa tu bude aj prepojenie s objektom Coburgovej 24, kde v súčasnosti funguje ZOS.

Na druhom poschodí budú ubytovaní v rámci ZOS muži, rovnako tu bude situované hygienické zázemie či kancelária.

V objekte vybudujú aj výťah, ktorý spojí všetky podlažia.

V Zariadení opatrovateľskej služby bude vybudovaná aj denná miestnosť pre prácu s klientmi, vybavená kuchynskou linkou s chladničkou a miestom na varenie prípadne ohrev stravy, sklad či práčovňa.


Objekt začali čiastočne rekonštruovať v roku 2013

Ulož ako PDF
Napísal 7. marca 2019 10:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chce zrušiť zmluvu s dodávateľom prestavby Zariadenia opatrovateľskej služby na Coburgovej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.