reklama

Čoskoro začne komplexná rekonštrukcia Zariadenia opatrovateľskej služby za vyše pol milióna eur

V priebehu augusta začne komplexná rekonštrukcia spojená s rozšírením kapacity Zariadenia opatrovateľskej služby (ZOS) na Coburgovej ulici v Trnave. Súčasťou zámeru je aj prepojenie mestských objektov pomocou prístavby. V objektoch v súčasnosti okrem ZOS funguje nocľaháreň pre bezdomovcov, stála služba mestskej a štátnej polície alebo nízkoprahový klub pre rodiny s deťmi.

Mesto Trnava na základe verejnej súťaže podpísalo koncom júla zmluvu o dielo s firmou Eurobuilding. Za kompletnú rekonštrukciu objektu zaplatí mesto 589-tisíc eur s DPH.

Peniaze na tento projekt vyčlenilo v roku 2017 mestské zastupiteľstvo. Ide o prostriedky rezervného fondu, ktoré získalo mesto za predaj objektu bývalej ubytovne na Kollárovej ulici.

Stavebné práce majú trvať podľa zmluvy o dielo 8 mesiacov, ukončené by mali byť v jarných mesiacoch roku 2019.

Vizualizácia: Mesto Trnava

Kompletná obnova objektu prinesie aj zvýšenie kapacity Zariadenia opatrovateľskej služby prostredníctvom novopostavených priestorov.

Jedna prístavba bude vybudovaná na doterajšom voľnom priestranstve medzi jednotlivými objektmi. Jej súčasťou, bude prepojovací výťah, ktorý bude spĺňať všetky parametre bezbariérovosti pre imobilných aj ležiacich pacientov.

Druhá prístavba na ploche 8×8 metrov bude slúžiť ako útulok pre bezdomovcov.

V hlavnom objekte, ktorým je trojpodlažná budova na Coburgovej 26-28, bude na prízemí vybudovaný priestor nocľahárne so samostatným vstupom z exteriéru, hygienou a príslušenstvom, prevádzkovo spojený prechodom do navrhovaného útulku.

Prvé poschodie bude slúžiť ako Zariadenie opatrovateľskej služby pre ženy s ubytovacími kapacitami, hygienickým zázemím a miestnosťou pre sociálneho pracovníka, nachádzať sa tu bude aj prepojenie s objektom Coburgovej 24, kde v súčasnosti funguje ZOS.

Na druhom poschodí budú ubytovaní v rámci ZOS muži, rovnako tu bude situované hygienické zázemie či kancelária.

V objekte vybudujú aj výťah, ktorý spojí všetky podlažia.

V Zariadení opatrovateľskej služby bude vybudovaná aj denná miestnosť pre prácu s klientmi, vybavená kuchynskou linkou s chladničkou a miestom na varenie prípadne ohrev stravy, sklad či práčovňa.


Objekt začali čiastočne rekonštruovať v roku 2013

Ulož ako PDF
Napísal 6. augusta 2018 10:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Čoskoro začne komplexná rekonštrukcia Zariadenia opatrovateľskej služby za vyše pol milióna eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.