reklama

Mesto ušetrilo vďaka elektronickým aukciám vyše pol milióna eur

Mesto Trnava ušetrilo prostredníctvom šesťdesiatich piatich elektronických aukcií realizovaných v roku 2011 v priemere vyše 29 percent predpokladaných nákladov na zákazky, čo predstavuje sumu 556 564 eur, informuje v tlačovej správe Elena Ursinyová z referátu komunikácie MsÚ v Trnave.

Mestská samospráva týmto spôsobom nadviazala na úspech z minulého roka, kedy pri elektronických výberových konaniach dosiahla v priemere takmer tridsaťpercentnú úsporu nákladov,“ doplnila.

Snahu mesta na konci minulého roka ocenila spoločnosť Well management diplomom za najvyšší počet realizovaných e-aukcií.

Elektronické aukcie prinášajú štátnym organizáciám, samosprávam, ale aj súkromným spoločnostiam výhody v podobe objektivizácie cien pri nákupe tovarov alebo služieb. Systém e-aukcií je možné využiť od nákupu papiera a tonera do tlačiarne až po dodávku stavebných prác za milióny eur.


Aj ceny za stavebné práce sú vďaka e-aukciám často oveľa výhodnejšie

Ilustračné foto

Jednou z nevýhod dražby čo najnižšej ceny je prehnaná snaha zúčastnených firiem o získanie zakázky za „každú cenu“. V niektorých prípadoch, keď prichádza na plnenie dohodnutej služby si firma uvedomí, že v aukcii ponúkla až prehnane nízku cenu, a od realizácie ustúpi.

Mesto Trnava riešilo podobný problém napríklad v prípade víťazného dodávateľa stavebných prác na Cukrovej ulici. „Firma, ktorá zvíťazila v elektronickej aukcii napokon zmluvu nepodpísala. Stanovili až príliš nízku cenu, a medzitým získali inú, výhodnejšiu zakázku. V tomto prípade, keďže nebola podpísaná zmluva s víťazom e-aukcie, stavebné práce realizovala spoločnosť, ktorá skončila na druhom mieste a nebolo potrebné vypísať novú verejnú súťaž formou elektronickej aukcie,“ priblížil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2012 9:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.