reklama

Cena za mestský dom na Trojičnom námestí presiahla v online aukcii 650-tisíc eur

V elektronickej aukcii sa cena za historický dom na Trojičnom námestí vyšplhala na viac ako 650-tisíc eur.

V posledný marcový deň predávalo mesto Trnava prostredníctvom elektronickej aukcie nehnuteľnosť na Trojičnom námestí.

Postúpilo do nej sedem záujemcov, ktorí v prvom kole verejnej súťaže ponúkli aspoň minimálnu východniskovú cenu 359-tisíc eur stanovenú znaleckým posudkom.

Podľa zatiaľ neoficiálnych informácií v online aukcii ponúkol najviac za dom s bytovými aj obchodnými jednotkami istý Trnavčan. Cena sa v dražbe vyšplhala na viac ako 650-tisíc eur.

dom-trojicne
Dom je podľa mesta v slabšom technickom stave, no je schopný užívania

V prvom kole, kde záujemcovia navrhli sumu v označenej zalepenej obálke, bola najvyššia suma vyše 410-tisíc.

V prípade, že víťaz aukcie navrhnutú sumu zaplatí a podpíše s mestom zmluvu, získa mesto do rozpočtu viac peňazí, ako zrejme očakávalo.

Druhý záujemca Miroslav Trnka, vlastník viacerých nehnuteľností v susedstve, skončil v aukcii so sumou o tisíc eur nižšou ako bola víťazná ponuka na druhom mieste.

Nehnuteľnosť na Trojičnom námestí 7 je postavená na pozemku s výmerou viac ako 560 metrov štvorcových. Na prízemí sa nachádzajú dve obchodné jednotky, na 1. poschodí sú dva byty.

Jeden trojizbový byt aj jedna obchodná prevádzka – textilná galentéria – sú momentálne prenajaté. Mesto prípomínalo záujemcom skutočnosť, že k nehnuteľnosti sa viažu záväzky spojené s prenájmami.

Ulož ako PDF
Napísal 4. apríla 2016 12:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Cena za mestský dom na Trojičnom námestí presiahla v online aukcii 650-tisíc eur”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.