reklama

Mesto predalo voľný pozemok vedľa galérie na Zelenom kríčku. V aukcii sa cena vyšplhala na dvojnásobok

Takmer 80-tisíc eur získa mesto Trnava z predaja pozemku na Zelenom kríčku v susedstve Galérie Jána Koniarka. Nový vlastník vzišiel z verejnej súťaže, ktorá sa uskutočnila formou elektronickej aukcie na konci augusta.

Trnavská spoločnosť inwest ponúkla v elektronickej aukcii za mestský pozemok s výmerou 394 metrov štvorcových 79 982 eur, teda 203 eur za meter štvorcový.

Ďalší traja záujemcovia – dve trnavské firmy a jedna súkromná osoba, boli ochotní za pozemok zaplatiť od 39 800 do 75 000 eur (103 – 190 eur/m2).

Minimálna východisková cena štvorárového pozemku určená znaleckým posudkom bola pritom iba 39 400 eur – 100 eur za meter štvorcový.

Mesto tak v aukcii získalo za pozemok dvojnásobok.

kricek-pozemok
Na pozemku stál ešte nedávno zdevastovaný dom, mesto ho zbúralo

Na prázdnej ploche stál ešte nedávno rodinný dom v zlom technickom stave. Na základe rozhodnutia mesta bola nehnuteľnosť v minulom roku zbúraná.

Vstup na voľný pozemok je zo Zeleného kríčka. Pozemok sa nachádza v ochrannom pásme nehnuteľnej kultúrnej pamiatky.

V územnom pláne je pozemok určený na zastavanie obytnými a obchodnými stavbami.

V minulosti v tomto priestore plánovala radnica vybudovať priechod pre chodcov z Františkánskej ulice na Zelený kríčok, dlho pripravovaný projekt sa však doteraz nerealizoval.

Ulož ako PDF
Napísal 2. septembra 2016 8:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto predalo voľný pozemok vedľa galérie na Zelenom kríčku. V aukcii sa cena vyšplhala na dvojnásobok”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.