reklama

Františkánsku ulicu a Zelený kríček prepojí nový chodník

Prepojovací chodník z Františkánskej ulice na Zelený kríček by mal byť hotový ešte v roku 2013.

Projekt pripravuje mesto už približne tri roky, no doteraz sa k jeho realizácii neodhodlalo. Nová komunikácia pre chodcov má viesť cez priechod medzi domami pri budove TT-Komfort (vedľa Sushi Baru) priamo na Zelený kríček. Tam vyústi vedľa vstupu do Galérie Jána Koniarka.

Chceme, aby sa táto investícia uskutočnila v tomto roku,“ informoval viceprimátor Bystrík Stanko.

Ako dodal, mesto sa už dohodlo na vysporiadaní menšieho pozemku, cez ktorý chodník povedie, s Trnavským samosprávnym krajom.

Prepojenie skráti chodcom cestu z centra mesta k zastávkam na autobusovej stanici na Zelenom kríčku, ale aj obyvateľom z Hospodárskej ulice či lokality Merkúr.

frantiskanska
Prepojovací chodník povedie medzi Sushi barom a objekt galérie

kricek-chodnik
Na Zelenom kríčku bude vstup na chodník vedľa galérie

Dôležitým efektom projektu má byť aj podpora obchodníkov na Františkánskej ulici. Mesto predpokladá, že vybudovaním prepojenia dostane do tejto lokality podstatne viac ľudí.

Zatiaľ nie je jasné, čo bude s neobývaným schátralým domom na Zelenom kríčku.

Jednou z alternatív je predaj pozemku pod domom. Získané prostriedky do mestskej pokladnice by vykompenzovali náklady na výstavbu prepojovacej komunikácie.

Dom pravdepodobne na vlastné náklady búrať nebudeme,“ uviedol B. Stanko.

Mesto v budúcnosti plánuje zásadne zmeniť aj v celý priestor Zeleného kríčka, vrátane autobusových stanovíšť, chodníkov a zelene.

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2013 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Františkánsku ulicu a Zelený kríček prepojí nový chodník”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.