reklama

Františkánsku so Zeleným kríčkom prepojí projekt Ulička. Vzniknú tu byty, kancelárie, obchodíky, ale aj výťah pre chodcov

O prepojení Zeleného kríčka s Františkánskou ulicou chodníkom sa hovorí už takmer jednu dekádu. Zámerom bolo skrátiť chodcom cestu z centra mesta k zastávkam na autobusovej stanici na Zelenom kríčku, ale aj obyvateľom z Hospodárskej ulice či lokality Merkúr. Prepojovaciu komunikáciu napokon nevybuduje mesto, ale súkromný investor. Spolu s novým polyfunkčným domom, ktorý vznikne na pozemku vedľa Galérie Jána Koniarka.

Polyfunkčný bytový dom Ulička postaví trnavská spoločnosť inwest s.r.o. Samotná výstavba má odštartovať na začiatku leta 2019.

Prvé menšie stavebné práce na pozemku, na ktorom sa v minulosti nachádzal zdevastovaný rodinný dom a mesto ho nechalo asanovať, už začali skôr.

„Vykonali sme pozemkové úpravy, inštaláciu prípojok a realizoval sa tiež archeologicko – architektonický prieskum. Vo februári 2019 sme zavŕšili odkúpenie menšej časti pozemku od Trnavského samosprávneho kraja. V súčasnosti prebieha stavebné konanie,“ zhrnul konateľ spoločnosti inwest Ivan Novotný.


Projekt ulička vznikne v tomto priestore


Vizualizácie projektu Ulička

ZDROJ: inwest s.r.o. / Osusky Architekti

Polyfunkčný bytový dom Ulička bude rozdelený na dva objekty – od Zeleného kríčka a od Františkánskej ulice.

Budova od Zeleného kríčka mať tri nadzemné podlažia a podkrovie. V suteréne pod objektom vznikne parkovisko s kapacitou 16 áut.

V prízemí budovy vzniknú priestory pre obchod a služby, uvažuje sa s pekárňou, trafikou či kaviarňou.

Ostatné nadzemné podlažia budú tvoriť podľa Novotného byty a apartmány určené na prenájom. Celkovo vznikne v objekte 13 bytových jednotiek.

V rovnako vysokom objekte od Františkánskej ulice sa počíta s umiestnením niekoľkých administratívnych priestorov. Vizuálne bude prispôsobený susednému obytnému domu tak, aby s ním tvoril jeden celok.


Vizualizácie projektu Ulička (na spodnej fotke pohľad od Františkánskej ulice)

ZDROJ: inwest s.r.o. / Osusky Architekti

Súčasťou zámeru je aj spomínané prepojenie Kríčka s Františkánskou. Komunikácia pre chodcov povedie cez dvor polyfunkčného bytového domu.

V minulosti sa mesto pri príprave prepojovacieho chodníka potýkalo nielen s nedostatkom priestoru, ale najmä s prevýšením medzi Františkánskou a Zeleným kríčkom. Chodník je navrhnutý s dostatočnou šírkou na to, aby sa na ňom obišli napríklad dva detské kočíky.

„V minulosti zamýšľané riešenie výstavbou šikmého chodníka nie je možné zrealizovať, pretože nespĺňa platné technické normy. Zjednodušene povedané, chodník by mal príliš prudký sklon. Z toho dôvodu sme sa rozhodli riešiť chodník vodorovne a zo strany od Františkánskej ulice budú schody. Vedľa schodiska postavíme výťah, ktorý bude slúžiť aj imobilným a matkám s kočíkmi, čo je výrazne vhodnejšie riešenie, ako bola pôvodne navrhovaná šikmá rampa. Najmä v zimných mesiacoch,“ priblížil Ivan Novotný.

Prepojovacia komunikácia bude verejnosti k dispozícii cez deň od ranných do večerných hodín. V noci sa bude automaticky uzamykať. „Presný režim zatiaľ nie je určený, predpokladáme, že bránka bude odomknutá od 6. do 22., možno až do 24. hodiny,“ naznačil.

Spoločnosť inwest Trnava plánuje dokončiť a skolaudovať projekt Ulička počas jesene 2020.


Z Františkánskej ulice bude vstup vedľa objektu galérie

Ulož ako PDF
Napísal 11. marca 2019 9:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Františkánsku so Zeleným kríčkom prepojí projekt Ulička. Vzniknú tu byty, kancelárie, obchodíky, ale aj výťah pre chodcov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.