reklama

Františkánsku so Zeleným kríčkom prepojí projekt Ulička. Vzniknú tu byty, kancelárie, obchodíky, ale aj výťah pre chodcov

O prepojení Zeleného kríčka s Františkánskou ulicou chodníkom sa hovorí už takmer jednu dekádu. Zámerom bolo skrátiť chodcom cestu z centra mesta k zastávkam na autobusovej stanici na Zelenom kríčku, ale aj obyvateľom z Hospodárskej ulice či lokality Merkúr. Prepojovaciu komunikáciu napokon nevybuduje mesto, ale súkromný investor. Spolu s novým polyfunkčným domom, ktorý vznikne na pozemku vedľa Galérie Jána Koniarka.

Polyfunkčný bytový dom Ulička postaví trnavská spoločnosť inwest s.r.o. Samotná výstavba má odštartovať na začiatku leta 2019.

Prvé menšie stavebné práce na pozemku, na ktorom sa v minulosti nachádzal zdevastovaný rodinný dom a mesto ho nechalo asanovať, už začali skôr.

“Vykonali sme pozemkové úpravy, inštaláciu prípojok a realizoval sa tiež archeologicko – architektonický prieskum. Vo februári 2019 sme zavŕšili odkúpenie menšej časti pozemku od Trnavského samosprávneho kraja. V súčasnosti prebieha stavebné konanie,” zhrnul konateľ spoločnosti inwest Ivan Novotný.


Projekt ulička vznikne v tomto priestore


Vizualizácie projektu Ulička

ZDROJ: inwest s.r.o. / Osusky Architekti

Polyfunkčný bytový dom Ulička bude rozdelený na dva objekty – od Zeleného kríčka a od Františkánskej ulice.

Budova od Zeleného kríčka mať tri nadzemné podlažia a podkrovie. V suteréne pod objektom vznikne parkovisko s kapacitou 16 áut.

V prízemí budovy vzniknú priestory pre obchod a služby, uvažuje sa s pekárňou, trafikou či kaviarňou.

Ostatné nadzemné podlažia budú tvoriť podľa Novotného byty a apartmány určené na prenájom. Celkovo vznikne v objekte 13 bytových jednotiek.

V rovnako vysokom objekte od Františkánskej ulice sa počíta s umiestnením niekoľkých administratívnych priestorov. Vizuálne bude prispôsobený susednému obytnému domu tak, aby s ním tvoril jeden celok.


Vizualizácie projektu Ulička (na spodnej fotke pohľad od Františkánskej ulice)

ZDROJ: inwest s.r.o. / Osusky Architekti

Súčasťou zámeru je aj spomínané prepojenie Kríčka s Františkánskou. Komunikácia pre chodcov povedie cez dvor polyfunkčného bytového domu.

V minulosti sa mesto pri príprave prepojovacieho chodníka potýkalo nielen s nedostatkom priestoru, ale najmä s prevýšením medzi Františkánskou a Zeleným kríčkom. Chodník je navrhnutý s dostatočnou šírkou na to, aby sa na ňom obišli napríklad dva detské kočíky.

“V minulosti zamýšľané riešenie výstavbou šikmého chodníka nie je možné zrealizovať, pretože nespĺňa platné technické normy. Zjednodušene povedané, chodník by mal príliš prudký sklon. Z toho dôvodu sme sa rozhodli riešiť chodník vodorovne a zo strany od Františkánskej ulice budú schody. Vedľa schodiska postavíme výťah, ktorý bude slúžiť aj imobilným a matkám s kočíkmi, čo je výrazne vhodnejšie riešenie, ako bola pôvodne navrhovaná šikmá rampa. Najmä v zimných mesiacoch,” priblížil Ivan Novotný.

Prepojovacia komunikácia bude verejnosti k dispozícii cez deň od ranných do večerných hodín. V noci sa bude automaticky uzamykať. “Presný režim zatiaľ nie je určený, predpokladáme, že bránka bude odomknutá od 6. do 22., možno až do 24. hodiny,” naznačil.

Spoločnosť inwest Trnava plánuje dokončiť a skolaudovať projekt Ulička počas jesene 2020.


Z Františkánskej ulice bude vstup vedľa objektu galérie

Ulož ako PDF
Napísal 11. marca 2019 9:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

32 komentárov pre “Františkánsku so Zeleným kríčkom prepojí projekt Ulička. Vzniknú tu byty, kancelárie, obchodíky, ale aj výťah pre chodcov”

 1. 1
  Dano says:

  Aspoň že niekto iný než CS.
  Lebo už som si myslel, že všetko v Trnave bude stavať CS.

 2. 2
  Parva Roma says:

  Toto nie je mestská akcia, ale súkromná.

 3. 3
  Dano says:

  OK. Súhlas. Ale časť pozemkov ma inwest a ten pozemok kde bývali cigani ma mesto. To sa stavia aj na tom mestskom. Či nie? Ja sa v tom nevyznám. Len som si všimol, že CS robí snáď úplne všetko. A CS tuším vyhralo nejaký konkurz zase na štyri roky cesty tuším. A tu ani článok o tom nebol. Tak sorry.

 4. 4
  nie som pravnik says:

  Mne by zase niekto, kto je pravnicky podkuty mohol vysvetlit co je konflikt zaujmov. Respektivne ci toto je konflikt zaujmov.
  Ked clovek ktory je konatel a majitel firmy (CS s.r.o.) a ma podpisanu zmluvu alebo zmluvy s mestom Trnava a kupi si stary dom, zrekonstruje ho, opravi a nasledne preda primatorovi mesta Trnava do vlastnictva ako fyzickej osobe. Ten si nanho zoberie este aj uver zo Sporitelne, aby to vsetko bolo koser (ako keby som videl potom konatel si penieze vyberie a da ich naspat primatorovi).
  Ci toto je konflikt zaujmov, nech mi to niekto vysvetli. Ked dvaja ludia co maju popodpisovane zmluvy ako pravnicke osoby a ako fyzicke medzi sebou si kupuju a predavaju domy.

  • 4.1
   konflikt says:

   Ak to nie je konflikt záujmov tak je to riadne svinstvo !

   • 4.1.1
    erika says:

    Je to určite konflikt záujmov, ale p. nie som pravnik nech hodí dôkazy,že majiteľ kúpil a opravil dom, a potom už by asi priháralo

  • 4.2
   Terasky says:

   Pre tento druh činnosti sa buduje v rámci Európskej únie prokuratúra na čele s Rumunskou prokurátorkou, ktorá dostala do polepšovne vo svojej krajine najvyšších predstaviteľov štátu. Verím že svojej úlohy sa zhostí aj na novom poste , na ktorý bola zvolená.

  • 4.3
   janko says:

   Tak toto čo ste napísal je skutočnosť vklad do katastra 30.1.2019, ale neviem či to bolo ako píšete pravdepodobnosť je veľká, treba nech to preberie MZ.

  • 4.4
   Peter says:

   Ale bohužial nič nedokážete, je to ale humus

  • 4.5
   jozef says:

   Smelý p. primátor

  • 4.6
   majsterko says:

   Vidíš nikomu z LT to nevadí. Už sa chovajú ako podlé zlodejské politické strany.
   Majú už svoj – Brokov Bonaparte. JUDr BB LLM
   Nemajú charakter.
   Za týmto účelom teda nadelili Brokovi na Fúzakov podnet maxi plat. Aby vládal henten single splácať dve hypotéky naraz.
   Takí sú to majstri zemegule.

  • 4.7
   Rozalia says:

   A je vypisana aj sutaz vlani na opravu komunikacie Horne basty tak aj cesta sa opravi u domu

 5. 5
  • 5.1
   Ekonom says:

   Takze ked dalo Cs najlepsiu ponuku mali podpisat niekoho druheho a zaplatilo by mesto viac?

  • 5.2
   ferino says:

   Zastavme korupciu . Kde je teraz Slušné Slovensko ? Kde sú mimovládky ? Či tie sú zamerané iba na smer a Fica ? Fico nesmie ale my môžeme ? To je cesta do pekla. Nemalo by to byť tak, že ani smer ani my nesmieme kradnúť ? padni komu padni.

   • 5.2.1
    Mad MAX says:

    A kde ja najspravodlivejšia a najtransparentnejšia Lepšia Trnava ?
    Zmenila sa iba na spolok zbabelcov a prismŕdačov.
    Stádo 30 ročných detí – otrokov na FB to žere.

 6. 6
  erik says:

  je rozdiel vyhrat najnizsou ponukou a za tu potom stavat, ako mat najnizsiu ponuku a potom robit dodatky k zmluvam a a mat kopu dodavatelskych firiem ktore za nu robia robotu…

  • 6.1
   Ekonom says:

   Tak treba zmenit zakon o verejnom obstaravani lebo inac to nejde ako vybrat najnizsiu ponuku ci to vies nejak obist bez toho aby si porusil zakon? Mne sa praca CS moc nepaci ale zakon je zakon.

   • 6.1.1
    Tono says:

    Myslím že nie je treba meniť zákon o verejnom obstarávaní, len tam dosadiť čestnejších ľudí. Likvidáciou fy Jupet nárast objemu objednávky na opravu komunikácií o 500% a je to vidieť v meste na opravených komunikáciách, promtných opravách dopravných značiek, čistenia kanálových vpustí, oprave výtlkou, rozkopávok čo bola náplň práce Jupetu. Obdobne je to s prácami na mestskej zeleni , kde je katastrofálny stav , prejavujúci sa aj neustálou kritikou občanov. Podobne je to aj s prevádzkou zimného štadióna , kde je nárast potrebných financií o 200%. To boli hlavné predvolebné argumenty nášho Peťa v roku2014. Ked to spočítame tak je nárast potrebných financií o 1,5 milóna €. Môžeme skonštatovať že navýšil náklady o maličkosť cca 700 tisíc € ročne.

    • 6.1.1.1
     Labakan says:

     Drahý Tóno trochu ti to nesedí. V minulosti na údržbu miestnych komunikácií bolo vyčlenených 5 – 6 miliónov korún. Keď to prepočítame na € a pripočítame objektívne infláciu tak to môže v súčastnosti v rámci porovnania byť tak 250 tisíc €. Lenže zmluva je na 4 roky a bolo tu spomínané 4 milióny € , čiže melónik ročne. Takže celkové navýšenie je 750 tisíc € , ale že by to bolo vidieť na stave MK sa nedá povedať, až sa mýlim poprosím opravu, v opačnom prípade po spočítaní navýšených nákladov kritizovaných v predvolebej kampani 2014 je to navýšenie 1,45 melónika € ročne. Takže potom oprava chalúpky je zanedbateľná položka v biznis pláne tvorcov novodobej politickej garnitúre. Na Ficove jedálne a obedy zadarmo si zoberieme úver, ďalší výmysel zimnú údržbu chodníkov nebudeme robiť aj keď vás porazí vážený spoluobčania. Európa nech si vymýšľa zákony aké chce, realizovať ich nebudeme.

 7. 7
  patrik says:

  A že to nebolo na facebuku, veď zachránil jeden dom v pamiatkovej zóne,kúsok od Rybníkovej

  • 7.1
   Kat says:

   To je tá chalúpka pri tej takmer novej bašte na Hlbokej ? Bolo to spravené veľmi rozumne veď primátor potrebuje na rokovania so svojimi partnermi priestory na reprezentačnej úrovni. Trnavské Bonaparte, čo len v Bratislave musí byť všetko. Na tak veľkej stavbe ako je tá bašta sa to dá trhnúť a nikoho to ani nezabolí. Platy sa nám zvyšujú a tak to nie je problém zaplatiť z našich daní , lepšie ako ich majú posunúť niekde do Bratislavy na futbalový štadión , na ktorý nás nakoniec ani nepustia.

   • 7.1.1
    smerák says:

    Keď v detstve vyrastáš v ideológii ŠTB, zamestnaný si roky v štruktúrach Smeru nemôžeš mať iný charakter ako ONI. Nepomôže ani maska ryšavej brady a kolobežka.

 8. 8
  Jozef says:

  Mna zaujima ci pri vystavbe mosta na Mikovince sa zbura aj ta opacha betonova vedla mosta zatial to nevyzera slubne

 9. 9
  Svetlé zajtrajšky says:

  Svetlé zajtrajšky ohľadom takéhoto chodníka už tu boli

  august 2011:

  https://www.trnava-live.sk/2011/08/10/prepojovaci-chodnik-medzi-frantiskanskou-a-zelenym-krickom-postavia-v-buducom-roku/

  február 2013:

  https://www.trnava-live.sk/2013/02/08/frantiskansku-ulicu-a-zeleny-kricek-prepoji-novy-chodnik/

  jún 2010:

  https://www.trnava-live.sk/2010/06/15/mesto-chce-ozivit-frantiskansku-vybuduje-prechod-na-zeleny-kricok/

  Podľa týchto historických prameňov by už tento chodník mohol byť celkom ojazdený a v tomto roku by mohla byť plánovaná rekonštrukcia tohoto chodníka.

  • 9.1
   neverending story says:

   Tento chodník chceli robiť v roku 2010, 2011, 2013, teraz v 2019.
   Už by sa na tému tohoto chodníka mohlo prestať srandovať, už je to otrepané. Na najbližších 10 rokov by sa ako pútavé čítanie mohla vymyslieť trasa iného chodníka, len nie toho z Haulíkovej na Hviezdoslavovu, lebo tento príbeh má tiež cca 10 rokov.

   • 9.1.1
    Ach says:

    To je tak ked media napise o teoretickom uvazovani o niecom a ty jak guma to beries ako by sa to islo hned o mesiac stavat.
    Druha vec ze nemas paru o tom co vsetko lezi medzi napadom a dostavanim a vyuzivanim projektu. Neni komunizmus ze sa uradnik rozhodne a zajtra sa zacne stavat.

    • 9.1.1.1
     Och says:

     …a neni ani Butko, Bošnák, Stanko a ani komunisti, už ste tam 5 rok a už neni na keho sa vyhovárat.
     Primátor Matúš Vallo dal za svojich 100 dní odpočet občanom Bratislavy a náš nedal ani po 4 rokoch, tak dá aspoň teraz .

    • 9.1.1.2
     Gumákovi z 9.1.1 says:

     Čo tu achkaáš.
     Koho označuješ za gumu.
     Ako môžeš tvrdiť že niekto nemá ani páru…
     V roku 2013 to plánovali zaradiť do rozpočtu.
     Pozri si to. Sú aj iné linky.
     Sám nemáš o tom páru. Sám si guma.
     Teraz sme 1:1.

     A je vôbec normálne o niečo na webe onanovať 10 rokov a stále nič? Toto je filozofia, s ktorou sa veľmi intenzívne stretávame posledných 5 rokov!!!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.