reklama

Prepojovací chodník medzi Františkánskou a Zeleným kríčkom postavia v budúcom roku

Projekt prepojenia Františkánskej ulice so Zeleným kríčkom mesto zrealizuje pravdepodobne v roku 2012. Nový chodník má viesť cez priechod medzi domami pri budove TT-Komfort (vedľa Sushi Baru) priamo na Zelený kríčok. Realizácia projektu si vyžiada zbúranie poškodeného a neobývaného rodinného domu stojaceho vedľa vstupu do Galérie Jána Koniarka.

Prepojenie skráti chodcom cestu z centra mesta k zastávkam na autobusovej stanici na Zelenom kríčku, ale aj obyvateľom z Hospodárskej ulice či lokality Merkúr. Dôležitým efektom projektu má byť aj podpora obchodníkov na Františkánskej ulici. Mesto predpokladá, že vybudovaním prepojenia dostane do tejto lokality podstatne viac ľudí.

Chodník postavia medzi objektom galérie a Sushi barom, vyústi vedľa vstupu do galérie

„Počítame so zaradením tejto investície do budúcoročného rozpočtu. Mesto sa už dohodlo na vysporiadaní menšej časti pozemku so samosprávnym krajom, z tohto pohľadu je teda projekt pripravený,“ povedal nám tlačový tajomník mesta Trnava Pavol Tomašovič.

Mesto predpokladá, že schátralý dom na Zelenom kríčku, pri ktorom chodník vyústi, zbúra a do predaja ponúkne pozemok, na ktorom stojí.
Finančné prostriedky získané predajom pozemku by vykompenzovali náklady na výstavbu prepojovacej komunikácie.

Trnavská samospráva v budúcnosti plánuje realizovať výraznejšie stavebné úpravy aj v celom priestore Zeleného kríčka, vrátane autobusových stanovíšť, chodníkov a zelene.

Ulož ako PDF
Napísal 10. augusta 2011 9:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prepojovací chodník medzi Františkánskou a Zeleným kríčkom postavia v budúcom roku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.