reklama

Prepojovací chodník pri galérii vyprojektujú v tomto roku, termín realizácie je nejasný

O výstavbe prepojovacieho chodníka medzi Zeleným kríčkom a Františkánskou ulicou pri Galérii Jána Koniarka sa hovorí už takmer štyri roky. K realizácii projektu však doteraz nedošlo.

Investíciu plánovalo už minulé vedenie mesta, rovnaké snahy netají ani to súčasné.

Okrem potreby vyčlenenia peňazí v rozpočte najväčším problémom v tomto projekte je nutnosť dohody a technického vysporiadania pozemkov medzi mestom a Trnavským samosprávnym krajom.

Časť dotknutých pozemkov v susedstve galérie, cez ktoré bude prechádzať nový chodník, patrí práve kraju. Obe zainteresované strany však prejavili ochotu dohodnúť sa situáciu s pozemkami vyriešiť.

frantiskanska-1

Chodník postavia medzi objektom galérie a Sushi barom, vyústi vedľa vstupu do galérie

Mesto v súčasnosti hľadá prostredníctvom verejného obstarávania dodávateľa projektovej dokumentácie.

V tejto chvíli zostáva otázne, či sa bude výstavba chodníka realizovať v tomto roku. Skôr je predpoklad, že mesto si nechá vypracovať kompletnú projektovú dokumentáciu a k samotnej realizácii dôjde v roku 2015,“ vyslovil predpoklad vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Súčasťou investície bude aj asanácia neobývaného rodinného domu na Zelenom kríčku a zbúranie tehlového múra z Františkánskej ulice.

Samotný chodník bude takmer 40 metrov dlhý a 2,2 metra široký. V úseku vedľa prístavby galérie bude chodník zúžený na 1,6 metra. Počíta sa aj s inštalovaním lámp verejného osvetlenia.

Výstavba prepojovacej komunikácie pre peších si vyžiada odstránenie stromu pred múrom na Františkánskej ulici.

Prepojenie skráti chodcom cestu z centra mesta k zastávkam na autobusovej stanici na Zelenom kríčku, ale aj obyvateľom z Hospodárskej ulice či lokality Merkúr. Dôležitým efektom projektu má byť aj podpora obchodníkov na Františkánskej ulici.

Mesto predpokladá, že vybudovaním prepojenia sa dostane do tejto lokality viac ľudí.

frantiskanska-2
frantiskanska-3
Pohľad za plot na Františkánskej ulici a situácia projektu na výkrese

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2014 10:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prepojovací chodník pri galérii vyprojektujú v tomto roku, termín realizácie je nejasný”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.