reklama

Mesto chce oživiť Františkánsku. Vybuduje prechod na Zelený kríčok

O oživenie Františkánskej ulice sa pokúsi mesto vybudovaním nového chodníka. Viesť má cez prechod medzi domami pri budove TT-Komfort (vedľa Sushi Baru) priamo na Zelený kríčok. Realizácia projektu, ktorá si vyžiada zbúranie jedného rodinného domu vedľa vstupu do Galérie Jána Koniarka, je predbežne naplánovaná na budúci rok.

Na Františkánskej zbúrajú časť múra

„S chodníkom v tejto lokalite počíta aj územný plán. Pri galérii na Zelenom kríčku odstránime starý neobývaný rodinný dom, na Františkánskej ulici bude zhodený múr. Vznikne tak nový chodník pre peších.  Na jednej strane skráti chodcom cestu z centra mesta k zastávkam na autobusovej stanici na Zelenom kríčku, ale aj obyvateľom z Hospodárskej ulice, na druhej strane dostaneme na Františkánsku ulicu viac ľudí. To je hlavným zámerom tejto investície,“ vysvetlili zástupcovia primátora mesta Trnava Jozef Pobiecký a Eduard Čechovič.

Na Zelenom kríčku mesto zbúra dom vedľa vstupu do galérie

V súčasnosti mesto okrem prípravy projektu rieši aj dohodu s trnavským VÚC o zámene pozemkov. Menšia časť pozemku, po ktorom chodník povedie, patrí práve samosprávnemu kraju. „V princípe sme dohodnutí, zostáva prakticky už len dohodu spísať a oficiálne uzavrieť,“ podotkol zástupca primátora Eduard Čechovič.

Na mieste, kde dnes stojí neobývaný dom vedľa vstupu do galérie, má zároveň vzniknúť dostatok priestoru pre výstavbu inej nehnuteľnosti. „Predajom pozemku formou verejnej súťaže v budúcnosti vykompenzujeme náklady na výstavbu chodníka,“ reagoval J. Pobiecký na otázku, či by nebolo pre mesto finančne výhodnejšie predať starý rodinný dom ako ho zbúrať.

Mesto v budúcnosti plánuje realizovať výraznejšie stavebné úpravy aj v celom priestore Zeleného kríčka, vrátane autobusových stanovíšť, chodníkov a zelene.

Ulož ako PDF
Napísal 15. júna 2010 16:37. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chce oživiť Františkánsku. Vybuduje prechod na Zelený kríčok”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.