reklama

Mesto ide búrať dom na kríčku, výstavba prepojovacieho chodníka je neistá

Dom na Zelenom kríčku vo vlastníctve mesta Trnava vedľa Galérie Jána Koniarka zbúrajú. Asanácia objektu súvisí s dlhodobo plánovanou výstavbou prepojovacieho chodníka medzi Františkánskou ulicou a Zeleným kríčkom.

Správca objektu, spoločnosť TT-Komfort, hľadá vo verejnom obstarávaní dodávateľa búracích prác.

Dom je niekoľko rokov opustený, posledných nájomníkov vysťahovali do inej nehnuteľnosti.

Predmetom zákazky je okrem zbúrania hlavného objektu – murovaného domu na Zelenom kríčku č.4 – aj asanácia jednopodlažného objektu priľahlého ku galérii, asanácia hraničného múru z východnej strany objektu a vybúranie betónovo – asfaltovej platne na dvore pozemku po úroveň terénu.

kricek
Dom vedľa galérie je prázdny

Hoci uvoľnenie pozemku súvisí so zámerom vybudovania prepojovacieho chodníka, podľa slov Pavla Tomašoviča z trnavskej radnice v tejto chvíli nie je isté, či 40 metrov dlhú komunikáciu pre peších vôbec vybudujú.

„Ak sa mesto nedohodne s pamiatkármi, tak by bolo možné postaviť len extrémne úzky chodník, kde by sa nedokázali obísť napríklad dve mamičky s kočíkmi. A to nechceme,“ naznačil Tomašovič.

Podľa pôvodných predpokladov mal byť prepojovací chodník široký 2,2 metra, v jednom úseku vedľa prístavby galérie je zúžený na 1,6 metra. Dnes tieto čísla neplatia. Dom na Zelenom kríčku však každopádne plánujú zbúrať.

„Stavať chodník, ktorý nebude bezpečný a vytváral by neprehľadné situácie nemá pre mesto význam. Uvidíme, či sa posunú rokovania s pamiatkovým úradom,“ dodal.

Nové prepojenie má skrátiť chodcom cestu z centra mesta k zastávkam na autobusovej stanici na Zelenom kríčku, ale aj obyvateľom z Hospodárskej ulice či lokality Merkúr.

frantiskanska-1

Chodník plánujú medzi objektom galérie a Sushi barom, vyústiť má vedľa vstupu do galérie

Ulož ako PDF
Napísal 15. septembra 2014 9:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto ide búrať dom na kríčku, výstavba prepojovacieho chodníka je neistá”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.