reklama

Mesto ide búrať jeden z obytných domov na Coburgovej

Mesto Trnava pripravuje búranie obytného domu na Coburgovej ulici.

Objekt s popisným číslom 56-58 je staticky narušený a v dezolátnom technickom stave. V dome niekoľkokrát zasahovali hasiči. Posledný veľký požiar tu zaznamenali pred tromi rokmi. Následkom ohňa zostalo zničené podkrovie.

Na základe rozhodnutia statika a po vydaní rozhodnutia o asanácii bude obytný dom zbúraný. Tento proces môže trvať štrnásť, dní, ale aj oveľa dlhšie,“ uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

coburgova56
Obytný dom na Coburgovej 56-58 zbúrajú zrejme do konca marca

V dome býva približne 14 rodín, desať z nich má platnú nájomnú zmluvu.

Rodinám so zmluvou poskytne mesto adekvátne náhradné ubytovanie. Zostávajúce rodiny, ktoré sú v dome načierno, od mesta náhradné byty nedostanú.

Tri rodiny obývajú dom bez platnej zmluvy, ďalšia načierno. Náhradné bývanie si musia nájsť sami, mesto im ponúkne len dočasné bývanie v noclahárni. Čo sa týka detí, samospráva bude nápomocná pri sprostredkovaní štátnej pomoci, zaradení detí do náhradnej starostlivosti a podobne,“ doplnil Tomašovič.

hasici-coburgova
coburgova-ludia
Archívna snímka z veľkého požiaru spred troch rokov

Ako ďalej poznamenal, za súčasný katastrofálny stav objektu môžu ľudia, ktorí tu bývajú.

Mesto investovalo peniaze do rekonštrukcie, snažilo sa objekt technicky udržať.

Dá sa povedať, že obyvatelia si svoj dom postupne rozobrali sami. Dokonca rozmontovali aj zariadenia, ktoré zabezpečovali jeho statiku,“ poukázal.

Viaceré rodiny z bytovky sú v exekúciách, neplatia nájomné, dlhodobo majú problémy so susedským spolunažívaním. S mnohými sa mesto súdi už niekoľko rokov.

Dom fungoval v štatúte prístrešku. Nižší status úrovne bývania už nejes­tvuje.

Ulož ako PDF
Napísal 15. marca 2013 10:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto ide búrať jeden z obytných domov na Coburgovej”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.