reklama

Neprispôsobiví z Coburgovej ničili ubytovacie bunky, mesto ich odviezlo

V rámci ďalšej fázy upratovania na Coburgovej ulici odviezli v stredu 11. decembra z mestských pozemkov šesť poškodených unimobuniek.

Okrem jednej boli podľa slov vedúceho sociálneho odboru na Mestskom úrade v Trnave Petra Klenovského všetky obývané nelegálne.

Nájomník s platnou zmluvou dostal náhradné ubytovanie, ostatní sa vysťahovali bez náhrady,“ uviedol P. Klenovský.

Provizórne obydlia v majetku mesta začali neprispôsobiví obyvatelia z Coburgovej ulice nedávno postupne rozoberať a odvážať do zberných surovín. Mesto preto zakročilo a robotníci unimobunky odviezli do areálu firmy ASA.

coburgova-bunky-1
coburgova-bunky-2

Foto: (km)

Ani si neviete predstaviť, čo všetko sa pod bunkami nachádzalo. Našli sme tam veci všetkého druhu, vrátane obrovského množstva výkalov. Neskutočné, ako títo ľudia žijú,“ komentoval mestský poslanec a podpredseda komisie pre riešenie problematiky neprispôsobivých občanov Miloš Krištofík.

Mesto v tomto roku asanovalo veľký obytný dom na Coburgovej ulici, ktorý jeho nájomníci totálne zdevastovali.

Aj vtedy dostali náhradné ubytovanie len tí, ktorí si platili riadne nájom. Podľa Krištofíkových slov počet neprispôsobivých na Coburgovej začína aj vďaka práci komisie výrazne klesať.

Stále tu však pôsobia skupinky výrastkov, najmä v tínedžerskom veku, ktorí znepríjemnňujú život obyvateľom aj návštevníkom lokality. Tie decká nemajú žiadnu výchovu, rešpekt k druhým, k majetku a hodnotám, sú agresívne. Je to alarmujúce. Najhorší sú olašskí Rómovia,“ konštatoval Miloš Krištofík.

Uvoľnené pozemky na Coburgovej ulici plánuje mesto ponúknuť na podnikateľské účely a lokalitu postupnými krokmi dostať do normálneho stavu.

Ďalšie fotografie:
coburgova-bunky-3
coburgova-bunky-4

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2013 10:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Neprispôsobiví z Coburgovej ničili ubytovacie bunky, mesto ich odviezlo”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.