reklama

Mesto začalo búrať bytovku na Coburgovej ulici (+ video)

AKTUALIZOVANÉ

Mesto Trnava začalo dnes ráno s avizovanou asanáciou bytového domu číslo 56-58 na Coburgovej ulici.

Bytovka je staticky narušená a v dezolátnom technickom stave.

coburgova-t
Asanácia objektu začala vo štvrtok 2. mája dopoludnia

V statickom posudku vypracovanom vo februári tohto roku sa uvádza, „…že objekt je na základe kritérií statickej spoľahlivosti nosných konštrukcií nebezpečný, jeho oprava je možná iba s veľkými ťažkosťami.“

Posudok statika ďalej upozorňuje, že z hľadiska bezpečnosti obyvateľov treba nebezpečný objekt bezodkladne uzavrieť a odstrániť.

Mesto v minulosti investovalo do opravy bytovky v minulých rokoch desiatky tisíc eur, no postupnej devastácii objektu nezabránilo.

VIDEO:

Podľa slov viceprimátorky Kvetoslavy Tibenskej sa mesto snažilo približne 60-ročnú budovu neustále obnovovať. Naposledy v roku 2012 investovala samospráva do podpier v snahe zabrániť jej zrúteniu.

Zakrátko bude v priestore bytového domu vysadený trávnik.

Statický posudok hovorí jasne – záchrana budovy by stála enormné finančné náklady. Mesto pristúpilo k rozhodnutiu, že bytovku bude rúcať. Všetkým oprávneným nájomníkom, ktorí tu žili na základe platnej zmluvy a platili nájomné, bolo poskytnuté adektátne náhradné ubytovanie – boli umiestnení do okolitých objektov. Tí, ktorí tu žili nelegálne, boli vyzvaní, aby sa vysťahovali. Informovali sme aj úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, pretože v objekte žili aj deti. K dnešnému dňu je bytovka prázdna,“ uviedla K. Tibenská.

Podľa informácií mesta bývanie je zabezpečené pre všetkých obyvateľov asanovaného domu. Do náhradných bytov rovnako na Coburgovej ulici sa presťahovalo spolu 47 ľudí.

Ako mestský poslanec musím ochraňovať majetok mesta a najmä život a bezpečnosť jeho obyvateľov. Aj preto chcem, aby sa na Coburgovu ulicu postupne vrátil plnohodnotný život pre slušných ľudí, ktorí v tejto lokalite bývajú. Trnava je natoľko vyspelé mesto, aby si s týmto problémom dokázala poradiť a myslím si, že mesto v riešení tejto problematiky v priebehu ostatných šiestich mesiacoch urobilo kus práce,“ povedal trnavský poslanec a predseda komisie pre riešenie problematiky neprispôsobivých občanov Miloš Krištofík.

Ako poznamenal, v budúcnosti by malo prísť k asanácii aj ďalších objektov na Coburgovej ulici. Rozbité a nebezpečné bytovky by mali nahradiť menšie firemné prevádzky.

Výstavbu nových objektov pre firmy podporilo mesto zmenou územného plánu.

Búranie bytovky potrvá podľa odhadov zástupcu realizačnej firmy približne dva dni.

Predpokladané finančné náklady na asanáciu sú 37 168 eur.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2013 10:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto začalo búrať bytovku na Coburgovej ulici (+ video)”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.