reklama

Mesto plánuje sprístupniť pozemky na Coburgovej ulici podnikateľom

Mesto chce sprístupniť pozemky vo svojom vlastníctve na Coburgovej ulici záujemcom o podnikanie. Platný územný plán v súčasnosti pripúšťa v lokalite výstavbu bytových domov, parkov a základnej občianskej vybavenosti.

Samospráva preto navrhuje doplniť a zmeniť územný plán na základe overovacej štúdie aj o funkciu malých podnikateľských prevádzok a služieb. Riešené územie sa rozprestiera na ploche približne 11-tisíc metrov štvorcových.

Materiál prerokovala v novembri komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok mestského zastupiteľstva. Komisia hlasovala za schválenie rozšírenia funkcií a odporučila postúpiť materiál na rokovanie mestského zastupiteľstva.

Poslanci MZ majú o návrhu na povolenie spracovania zmeny územného plánu na Coburgovej ulici hlasovať na decembrovej schôdzi.

Umiestnenie podnikateľských prevádzok môže podľa mesta eliminovať negatívne vplyvy na Coburgovej ulici

V prípade, že materiál prejde hlasovaním, bude návrh spracovaný a predložený na verejnoprávne prerokovanie. Súbežne musí prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie. Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska budú zmeny predložené na rokovanie mestského zastupiteľstva.

Spracovanie tejto zmeny územného plánu financuje mesto.

Na predmetnom území je súčasnosti povolená výstavbu bytových domov, parkov a občianskej vybavenosti. Plánovaná zmena počíta s umiestnením podnikateľských aktivít, ktoré by nenarúšali priľahlé obytné územie.

Jedným z dôvodov zaradenia tejto zmeny v územnom pláne bola aj sťažnosť obyvateľov Coburgovej ulice. Umožnenie vstupu podnikateľských subjektov do lokality nad rámec občianskej vybavenosti môže podľa trnavskej samosprávy pomôcť s elimináciou negatívnych javov súvisiacich s aktivitami neprispôsobivých obyvateľov žijúcich v tomto území.


Navrhované plochy sú vyznačené modrou linkou

Ulož ako PDF
Napísal 5. decembra 2012 10:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto plánuje sprístupniť pozemky na Coburgovej ulici podnikateľom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.