reklama

Mesto ponúkne na predaj viac ako 3500 metrov štvorcových pozemkov na Coburgovej ulici

Vypísanie verejnej súťaže na predaj pozemkov na Coburgovej musí najprv schváliť mestské zastupiteľstvo. Poslanci budú o návrhu hlasovať už v utorok 16. apríla.

V dotknutej lokalite platí od februára tohto roka nový územný plán, ktorý tu umožňuje postaviť a prevádzkovať aj objekty pre podnikateľskú činnosť.

Nový územný plán dopĺňa vo vymedzenom území k doterajšej funkcii bývania aj funkcie služieb, drobných dielní a iných malých podnikateľských činností, ktoré nenarúšajú priľahlé obytné územie.

coburgova4
Coburgova ulica

Ilustračné foto

Prípadní záujemci o kúpu pozemkov v celkovej výmere 3511 metrov štvorcových musia ponúknuť mestu minimálnu cenu 46,33 eur za štvorcový meter.

Východisková cena je určená na základe znaleckého posudku vedľajšieho pozemku, ktorý bol predajný v roku 2012.

Mesto si od umiestnenia podnikateľských prevádzok na problematickej Coburgovej ulici sľubuje aj elimináciu jestvujúcich negatívnych spoločenských javov zo strany neprispôsobivých obyvateľov.

Podmienkou umiestnenia podnikateľských aktivít je, že ich rozsah a štruktúra nebude narušovať priľahlé obytné územie v lokalite Coburgova. Vhodný rozsah a štruktúra malých podnikateľských prevádzok budú špecifikované overovacou urbanistickou štúdiou v následnom stupni predprojektovej a projektovej prípravy,” pripomenul odbor územného rozvoja a koncepcií v dôvodovej správe, ktorá bola predložená poslancom k materiálu o zmene územného plánu.

Pred mesiacom mesto Trnava prezentovalo aj zámer zbúrať jeden z domov obývaných väčšinou neprispôsobivými občanmi a neplatičmi.

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2013 21:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto ponúkne na predaj viac ako 3500 metrov štvorcových pozemkov na Coburgovej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.