reklama

Mesto kupuje 13-tisíc metrov pozemkov na Golianovej ulici. Pri horúcovode plánuje vysadiť nový park

AKTUALIZOVANÉ

Mesto kúpi viac ako 13 – tisíc metrov štvorcových pozemkov na ulici generála Goliana na sídlisku Linčianska. Na voľnej zatrávnenej ploche medzi cestou a horúcovodom chce vysadiť park.

Odkúpenie pozemkov od troch fyzických osôb schválili na októbrovom rokovaní poslanci mestského zastupiteľstva.

Celková plocha pozemkov má výmeru 13 233 metrov štvorcových.

Mesto sa s vlastníkmi dohodlo na kúpnej cene 15 eur za meter štvorcový, spolu tak zaplatí za pozemky 198 495 eur.

Dôvodom odkúpenia pozemkov do vlastníctva mesta je snaha radnice vysadiť v priestore pri horúcovode park a zeleň.

Kúpna zmluva medzi mestom Trnava a spoluvlastníkmi pozemkov obsahuje klauzulu o záložnom práve v prospech troch spoluvlastníkov.

Spoluvlastníci pozemkov žiadali mesto Trnava zmluvne zakotviť, že v prípade zmeny územného plánu mesta za účelom iného využitia predmetných pozemkov, ako je plánovaný park a verejná zeleň, predávajúci majú právo spätnej kúpy pozemkov za rovnakú cenu, za akú ich odpredávajú mestu Trnava.

Primátor Peter Bročka na tlačovej besede po rokovaní zastupiteľstva vyjadril spokojnosť so skutočnosťou, že zámer odkúpenia pozemkov do majetku mesta sa podarilo dotiahnuť do konca.

„Teraz nás čaká podpísanie zmluvy, zaplatenie peňazí a prevod vlastníckych práv. Následne začneme uvažovať nad tým, čo by pre toto miesto bolo ideálnym riešením. Osobne som za oddychovo – izolačnú zónu s minimom stavebných vstupov a väčšinovým podielom výsadby,“ poznamenal.

O konkrétnych termínoch realizácie zatiaľ radnica nehovorí. „Bude závisieť na tom, ako sa nám podarí zladiť prípravu projektu s vhodným termínom pre výsadbu,“ dodal.Na voľnej ploche plánuje mesto vysadiť park

Zdroj: Google Street View, mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2017 0:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto kupuje 13-tisíc metrov pozemkov na Golianovej ulici. Pri horúcovode plánuje vysadiť nový park”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.