reklama

Pre výstavbu cyklochodníka Pri Kalvárii chystá mesto zámenu s pozemkami na Okružnej ulici

Mesto Trnava pripravuje zámenu pozemkov so súkromným vlastníkom. Dôvodom je pripravovaná výstavba cyklochodníka Pri Kalvárii, medzi Cukrovou ulicou a Národným streleckým centrom.

Časť pozemkov s výmerou 741 metrov štvorcových, na ktorých má stáť cyklotrasa, vlastní súkromná spoločnosť z Trnavy. Spoločnosť navrhla mestu Trnava zámenu pozemkov z dôvodu, že zvyšná časť pozemku bude po realizácii cyklochodníka pre vlastníka ďalej nevyužiteľná.

Spoločnosť preto navrhla zámenu za mestské pozemky na Okružnej ulici v dotyku objektu pre obchod a služby, ktorý vlastní.


Horná snímka: pravej strane je pozemok, ktorým povedie cyklocesta, na dolnej snímke pozemok mesta so zásobovacou plochou určený na zámenu

Reprofoto: Google Street View

Na základe predchádzajúcich rokovaní dospeli obe strany k dohode o zámene pozemkov.

Mesto Trnava získa za účelom výstavby cyklocesty pozemok Pri Kalvárii, súkromná spoločnosť získa do svojho majetku pozemky v dotyku svojho objektu. Tie slúžia ako nájazdová rampa a zásobovacia plocha s možnosťou parkovania.

Hodnota pozemku súkromného vlastníka bola stanovená súdnym znalcom na 52 600 eur, hodnoty pozemkov vo vlastníctve mesta určené na zámenu predstavujú 64 445 eur.

Rozdiel v hodnote pozemkov vo výške takmer 12-tisíc eur doplatí na účet mesta súkromný vlastník.

O zámene pozemkov mali hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva už v decembri minulého roka, no pre nejasné vytýčenie mestských pozemkov určených na zámenu v predloženom materiáli návrh stiahli.

O návrh na zámenu majú poslanci hlasovať na prvom tohtotorčnom zasadnutí zastupiteľstva 11. februára 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 3. februára 2020 13:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pre výstavbu cyklochodníka Pri Kalvárii chystá mesto zámenu s pozemkami na Okružnej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.