reklama

Prvá etapa cyklochodníka od Cukrovej po Štrky na ulici Pri Kalvárii má stavebné povolenie

Mesto Trnava po približne päť rokov trvajúcom prípravnom procese získalo stavebné povolenie k zámeru výstavby I. etapy prepojovacieho cykochodníka od Cukrovej ulice po Národné strelecké centrum v lokalite Štrky.

Stavebné povolenie sa týka úseku s dĺžkou 650 metrov od Cukrovej ulice po areál dopravnej firmy na konci ulice Pri Kalvárii.

Súčasťou procesu bolo aj vysporiadanie niektorých parciel súkromných vlastníkov a v jednom prípade došlo k zámene pozemkov medzi vlastníkom a mestom Trnava.

Cyklochodník má v budúcnosti prepojiť Cukrovú ulicu nielen s oddychovou zónou na Štrkoch, ale zároveň má byť spojnicou k zamýšľanej cykloceste od Štrkov do Bohdanoviec.Trasa cyklochodníka povedie po pravej strane vedľa cesty

FOTO: Mesto Trnava

Trasa cykochodníka bude začínať na križovatke ulíc Cukrová – Pri Kalvárii, situovaná bude po pravej strane ulice Pri Kalvárii.

Celá trasa bude umiestnená v plochách zelene, odsunutá od telesa komunikácie v smere k oploteniam priemyselných areálov. Šírka cyklochodníka je stanovená takmer po celej dĺžke na 2,5 metra, s výnimkou krátkeho úseku na konci, kde je navrhnutá šírka tri metre.

Súčasťou plánovaného cyklochodníka bude aj rekonštrukcia existujúceho verejného osvetlenia pozostávajúca z výmeny súčasných stožiarov za nové.

V rámci výstavby, ktorej termín v tejto chvíli nie je stanovený, sa uskutoční aj výsadba zelene.

Ulož ako PDF
Napísal 16. októbra 2020 8:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prvá etapa cyklochodníka od Cukrovej po Štrky na ulici Pri Kalvárii má stavebné povolenie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.