reklama

Projekt výstavby chodníka a cyklochodníka na Cukrovej získal stavebné povolenie

Už viackrát sme avizovali projekt výstavby nového chodníka pre peších a cyklochodníka na Cukrovej ulici.

Mesto Trnava získalo v minulých dňoch na projekt stavebné povolenie.

Na konci roka 2010 robotníci pripravili pozemky pre výstavbu budúceho chodníka a cyklocesty

Oba chodníky sa budú nachádzať na jednej strane komunikácie a povedú popri novom plote, ohraničujúcom areál bývalého cukrovaru.

„Chodník pre peších v šírke 1,5 m a cyklochodník v šírke 2,0 je navrhnutý po pravej strane jestvujúcej komunikácie v smere z ulíc Pri kalvárii a Jána Hajdóczyho. Povrchovú úpravu chodníka bude tvoriť zámková dlažba, povrchovú úpravu cyklochodníka bude tvoriť asfaltový betón modifikovaný. Odvodnenie chodníka aj cyklochodníka bude zabezpečené pozdĺžnym a priečnym sklonom do zelene. Celková dĺžka chodníka bude 732,83 m, v miestach priechodov pre chodcov a pri vjazdoch do areálov bude riešený bezbariérovo,“ píše sa v schválenom projekte pre stavebné povolenie.

Na absenciu chodníka v tejto lokalite sa celé roky sťažovali najmä chodci. Najmä počas dažďa sa prechod Cukrovou ulicou pre peších často stával dobrodružstvom s nepríjemnými následkami v podobe zašpineného oblečenia od vody a blata, vystrekujúceho spod kolies okoloidúcich áut.

Výstavba nových chodníkov, podobne ako renovácia a inštalácia 24 nových stožiarov verejného osvetlenia, sa uskutočnia ešte v tomto roku.

Ulož ako PDF
Napísal 30. mája 2011 8:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Projekt výstavby chodníka a cyklochodníka na Cukrovej získal stavebné povolenie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.