reklama

Projekt výstavby chodníka a cyklochodníka na Cukrovej získal stavebné povolenie

Už viackrát sme avizovali projekt výstavby nového chodníka pre peších a cyklochodníka na Cukrovej ulici.

Mesto Trnava získalo v minulých dňoch na projekt stavebné povolenie.

Na konci roka 2010 robotníci pripravili pozemky pre výstavbu budúceho chodníka a cyklocesty

Oba chodníky sa budú nachádzať na jednej strane komunikácie a povedú popri novom plote, ohraničujúcom areál bývalého cukrovaru.

„Chodník pre peších v šírke 1,5 m a cyklochodník v šírke 2,0 je navrhnutý po pravej strane jestvujúcej komunikácie v smere z ulíc Pri kalvárii a Jána Hajdóczyho. Povrchovú úpravu chodníka bude tvoriť zámková dlažba, povrchovú úpravu cyklochodníka bude tvoriť asfaltový betón modifikovaný. Odvodnenie chodníka aj cyklochodníka bude zabezpečené pozdĺžnym a priečnym sklonom do zelene. Celková dĺžka chodníka bude 732,83 m, v miestach priechodov pre chodcov a pri vjazdoch do areálov bude riešený bezbariérovo,” píše sa v schválenom projekte pre stavebné povolenie.

Na absenciu chodníka v tejto lokalite sa celé roky sťažovali najmä chodci. Najmä počas dažďa sa prechod Cukrovou ulicou pre peších často stával dobrodružstvom s nepríjemnými následkami v podobe zašpineného oblečenia od vody a blata, vystrekujúceho spod kolies okoloidúcich áut.

Výstavba nových chodníkov, podobne ako renovácia a inštalácia 24 nových stožiarov verejného osvetlenia, sa uskutočnia ešte v tomto roku.

Ulož ako PDF
Napísal 30. mája 2011 8:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Projekt výstavby chodníka a cyklochodníka na Cukrovej získal stavebné povolenie”

 1. 1
  stefan b says:

  Akcia skvela, ale nech mi niekto povie , ked ma clovek male deti, kam v tomto zasra…meste moze ist s detmi sa bicyklovat , alebo na prechadzku. V kamennom mlyne, kde vas dostipu komare a inak nic.
  Strasneeeeeee. tu to vazne umiera a z roka na rok horsie. posldne sportove plochy sa zastavali a cyklotrasy a chodniky su len okolo autociest . sluby, keco, sluby , keci a nic ine. ako cely stat . Korupcia,. mafia a vlastny prospech. Cudujete sa ze v Trnave ubuda pocet obyvatelov ?
  trageeeedia

 2. 2
  stefan b says:

  a kam sa v Trnave teda da ist do prirody s detmi na prechadzku ? Do Karpat nie. strasne Vas prosim o odpoved.

  dakujem vopred.

 3. 3
  matkotejko says:

  na začiatok by mohli vybudovať cyklochodník aspon do štrkov, a potom neskôr do smoleníc ako to už plánovali ale toho sa asi nedočkáme

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.